چهارشنبه, ۰۴ مرداد ۱۳۹۶
آخرین خبر با عنوان ، مشکل زمین کلینیک پزشکی تامین اجتماعی انار برطرف شد در 12 ساعت قبل منتشر شده است .
»   اخبار انار, کشاورزی  »   نماینده انار و رفسنجان: بهانه‌تراشی برای اجرانکردن قانون بخشش جرایم تسهیلات بانکی زیر ۱۰۰ میلیون تومان قابل قبول نیست
۲۷ آذر ۱۳۹۵ , ساعت ۲۲:۱۵
نماینده انار و رفسنجان: بهانه‌تراشی برای اجرانکردن قانون بخشش جرایم تسهیلات بانکی زیر ۱۰۰ میلیون تومان قابل قبول نیست

نماینده انار و رفسنجان: بهانه‌تراشی برای اجرانکردن قانون بخشش جرایم تسهیلات بانکی زیر ۱۰۰ میلیون تومان قابل قبول نیست

احمد انارکی محمدی، نماینده شهرستان‌های انار و رفسنجان گفت: بهانه‌هایی که برای عدم اجرای قانون بخشش جرایم و سود تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومانی، قابل قبول نیست.

قانون بخشودگی جرایم دیرکرد و سود تسهیلات بانکی معوقه زیر ۱۰۰ میلیون تومان در مجلس تصویب شده اما بانک مرکزی هنوز آیین‌نامه آن را به بانک‌ها ابلاغ نکرده است.

احمدمحمدی انارکی در گفت‌و‌گو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اجرای قانون بخشودگی جرایم دیرکرد و سود تسهیلات بانکی معوقه زیر ۱۰۰ میلیون تومان گفت: با وجود اینکه بخشودگی جرایم و سود وام‌های زیر ۱۰۰ میلیون تومان در مجلس مصوب شده، اما متاسفانه این مهم تاکنون اجرایی نشده است.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در نشست مشترک اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس با وزیر اقتصاد، موضوع ضرورت اجرایی شدن بخشودگی جرایم و سود وام‌های زیر ۱۰۰ میلیون تومانی را مطرح کردم و از وزیر درخواست اجرای این قانون را داشتم.

مهندس احمد انارکی محمدی افزود: بخش قابل توجهی از معوقات بانکی با اجرای مصوبه مذکور تسویه می‌شود و منابع زیادی به سیستم بانکی برگشت داده می‌شود.

محمدی انارکی افزود: به طور مثال در رفسنجان و انار بیشتر کشاورزان یک محصول را کشت می‌کنند و با توجه به کمبود آب و خشکسالی، با مشکلاتی برای پرداخت اقساط وام‌های کشاورزی روبرو شدند و در نتیجه بخشی قابل توجهی ناخواسته وام‌های خود را تسویه نکردند و این باعث شد با اضافه شدن مبالغ جریمه دیرکرد و سود بالا با مشکل اساسی روبرو شوند بنابراین باید به این مشکل رسیدگی کرد.

وی گفت: وزارت اقتصاد و بانک مرکزی باید شرایط را برای اجرای قانون بخشش جرایم و سود تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومانی، فراهم کنند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: شرایط اقتصادی و رکودی از عوامل موثری بوده که روند تسویه بخشی از وام‌ها را برای مردم دشوار کرد و این موضوع با عدم تسویه برخی بدهکاران که بصورت تعمدی وام‌ها را تسویه نمی‌کنند، تفاوت دارد.

9 دیدگاه برای نماینده انار و رفسنجان: بهانه‌تراشی برای اجرانکردن قانون بخشش جرایم تسهیلات بانکی زیر ۱۰۰ میلیون تومان قابل قبول نیست

 1. ناشناس
  0

  سلام ما که وام دادیم چه فایده

 2. بی نام
  0

  اقای عبدالهی یعنی سودهای که تا الان دادیم برمیگردونن یا نه؟

 3. هم نفس
  0

  ول کنین این اداهارو،هر کسی فکر خودشه به هیچ کس انمیشه عتماد کرد بعضیها بازیگران خوبی هستند

 4. ح_ا_ا
  +1

  سررسیدواممون رسیدزنگمون زدندوپرداخت کردیم. این چه کاریه که ببخشند. وام گرفتنداستفاده اش هم رو بردند.

 5. ناشناس
  -3

  یاد روزهایی به خیر که در دولت نهم و دهم وامهای ۷ درصد ۶ ساله به کشاورزان می دادند و سود وامها هر ساله بخشیده می شد.لوله های آبرسانی بلاعوض به چاههای کشاورزی می دادند.الان این دولت می گوید احمدی نژاد پولها را چکار کرده است؟

  • م محمد باقری
    
   0

   در مورد وامهای زیر سطهی قرار شد چهل درصد ان بلا عوض باشد ولی دارند میگیرند ان هم با سود کاش لاأقل صبر میکردند بلا عوضشون پیش کش بازار خراب و سرما زدگی و خشک سالی ودستشون درد نکنه اب ها راهم کم کردند کاش یکباره میگفتند کشاورزی را ولش کنید برید کفش واکس بزنید

 6. عماد
  0

  اقای نماینده دنبال کارو بگیر

 7. شورای بخش
  0

  سلام دست نماینده درد نکنه ایا کسانیکه سود وام دادند شامل حالشون میشه ممنون 

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


 • تازه‌ترین خبرها