چهارشنبه, ۰۴ مرداد ۱۳۹۶
»   اخبار انار, اسلایدر, تیتر یک, میراث  »   آخرین حمام تاریخی شهر انار در آستانه نابودی کامل؛ چرا فردی توانمند مسئول میراث فرهنگی انار نمی‌شود؟
۱۸ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۱۸:۳۸
آخرین حمام تاریخی شهر انار در آستانه نابودی کامل؛ چرا فردی توانمند مسئول میراث فرهنگی انار نمی‌شود؟

آخرین حمام تاریخی شهر انار در آستانه نابودی کامل؛ چرا فردی توانمند مسئول میراث فرهنگی انار نمی‌شود؟

همه حمام‌های تاریخی شهر انار در ۴۰ سال گذشته بر اثر بی‌تدبیری مسئولان تخریب شده و از بین رفته است.

تنها حمام تاریخی شهر انار حمام خانه ابوالحسن‌خان و باقیمانده از دوره قاجاریه است که زیر خاک مدفون است و بایستی با مجوز سازمان میراث فرهنگی خاک‌برداری و مرمت شود اما نه تنها این اتفاق رخ نداده بلکه بر اثر بی‌مسئولیتی‌ها، اخیرا یک کامیون خاک و مقداری آجر نیز روی محوطه‌ای که این حمام قرار دارد، تخلیه شده که می‌تواند باعث افزایش فشار بر بنای حمام شود.

photo_2017-01-07_16-17-07

محسن منصورآبادی حدود ۱۰ سال است که مسئول میراث فرهنگی شهرستان انار است اما در این‌ سال‌ها:

۱- خانه ابوالحسن خان مرمت نشده است.

۲- حمام خانه ابوالحسن‌خان از زیر خاک نجات نیافته است.

۳- بنای داخلی ارگ مورد کاوش و مرمت قرار نگرفته است.

۴- خانه تاریخی خادم آستانه در حال تخریب است.

۵- مرمت یخدان آغاز نشده است.

۶- ساختمان اداره طرق در حال تخریب است.

۷- قلعه داوودآباد در حال تخریب است.

۸- قلعه سنگی ده‌حیدر در حال تخریب است.

و…..

از آقای منصورآبادی چند سوال هم داریم:

۱- می‌گویند جنابعالی از بستگان سیدحسین مرعشی هستید و به همین دلیل با وجود عملکرد ضعیف، در پست خود ماندگار شده‌اید. آیا صحت دارد؟ اگر صحت داشته باشد با این کارنامه غیرقابل دفاع و باقی‌ماندتان در میراث فرهنگی انار، چهره آقای مرعشی هم مخدوش می‌شود. پس حداقل به خاطر حفظ اعتبار ایشان، این پست را به یک فرد مجرب بسپارید.

۲- وقتی که نمی‌توانید از ظرفیت‌های متعدد برای احیا بناهای تاریخی انار استفاده کنید، چرا این مسئولیت را به فرد توانمند دیگر واگذار نمی‌کنید؟

۳- در هفته چند ساعت در انار حضور دارید؟

۴- با قاچاق عتیقه به ویژه یقه‌سفیدهایی که در قاچاق عتیقه دست دارند، چه کرده‌اید؟

 

23 دیدگاه برای آخرین حمام تاریخی شهر انار در آستانه نابودی کامل؛ چرا فردی توانمند مسئول میراث فرهنگی انار نمی‌شود؟

 1. منتظر
  +3

  حالا جوادیه جاکه بازسازی کردند  موقع پسته ای دادن به زابلی ها همون باسازی نکنند راحتره

 2. ناشناس
  +2

  واقعا شرم آور است

 3. ناشناس
  +4

  بچهای انارخودمون رشته باستانشناسی خوندن وبیکارن اما ی غریبه رو اوردن که دلش اصلا به حال میراث فرهنگی شهرمون نمیسوزه

 4. ح_ا_ا
  +3

  ناز شصت انارپرس. همیشه واقعیت رو میگه

 5. آرضا
  +2

  آ باریکلا انار پرس گل گفتی👌

 6. جواد
  +3

  آقای منصور آبادی لطفا جواب قانع کننده بده. 

 7. الی
  +3

  خو راس میگه، آقای منصورآبادی یه گزارش از کارای مفیدی که کردی بگو

 8. پیغمبر دزدان
  +3

  جناب منصور آبادی  

  هیچ دایه ای دلسوز تر از مادر نمیگردد
  برو درخواستی بده محترمانه خودت رو منتقل کن رفسنجان

  هر کی باشه  میفرستند انار شرایط بهتر میشه

 9. حامد
  -8

  سلام، انار پرس کمتر این شکلی مطلب مینوشتی، این نوع نوشتن بیشتر به تخریب و اقدام جهت تعویض افراد و شاید رساندن گزینه مورد نظرتان جای نفر قبلی میباشد، اینگونه سوال کردن مشخصا دردی را از مردم انار دوا نمیکند، سوال اول و دوم واقعا بی ارزش است و شاید جهت اهداف سیاسی ولی دو سوال اخر مناسب است و همچنین قرار دادن نظر سنجی بلافاصله بعد از یک گزارش انتقادی درست نیست، نظر سنجی در مورد شخص هم کار پسندیده ای نیست شاید بهتر بود عملکرد میراث فرهنگی انار را به رای میگذاشتین تا اشخاص

  • آنجل
    
   +1

   به نظر من آقای منصور آبادی در این ده سال واسه اماکن تاریخی کاری انجام نداده که بخواد تخریب بشه,اینی که حامد میگه واسه کسیه که با جون ودل کار کرده باشه..مردم هم خودشون همه چیو دارن میبینن.
   من موندم دلیل جانب داری شما این وسط چی بود.نکنه خودت منصور آبادی هستی 

 10. ناشناس
  -1

  اهالی که اونجا میخان خونه بسازن چه تقصیری کردن خوب اجر واخاکشونوکجا خالی کنن.

 11. ناشناس
  +1

  بالع برسی ساله که داریم اونجازندگی میکنیم.چندین بارشهرداری  ومیراثفرهنگی مراجعه کردیم برای درست کردن این محوطه وخرابه.ولی دریغ……..فقط شده مامنی برای معتادان وسگهاای ولگرد.هرکدوم پاس میدان به اون یکی

 12. ناشناس
  +1

  آقای عبدالهی همینجوری که مسوولان ناموفق رو معرفی می کنید مسوولان موفق رو هم معرفی کنید.آیا توی شهرستانمان کسی نیست که موفق باشه تو کارش.شایدم واقعا کسی نیست.

 13. H
  +1

  احتمالا تو جلسه هستن ازبس این.مرد فعاله تو تمامی زمینه ها😒😒😒😒

 14. ناشناس
  +1

  عاغا شک ندارم این حامد ک کامنت گذاشته یا خوده جناب منصوریانه!!یا همکارشونه!!یا فکو فامیلشه.. وگرنه این همه طرفداری نمیکردی اخه مومن یه کار مفید نکرده.. من اصلا نمیدونستم انار میراث فرهنگی داره چ برسه ب رییس دیگه..

  • حامد
    
   +1

   سلام، من اناری نیستم، بر اساس شغلم رسانه های محلی استان را دنبال میکنم، البته انارپرس را بیشتر چون یک فامیل نزدیک سببی از انار نسیبمون شده و از انار هم بارها رد شدم و توقف داشتم ولی هیچگونه آشنایی با مسئولین یا اماکن انجا ندارم متاسفانه. یکبار دیگر اگر متنی که نوشتم نگاه کنید  نقدی بر انارپرس داشتم نه تایید یا رد موضوع نوشته

 15. بانو عمره..
  +1

  خدا شاهده تو تابستون امسال طزرج وایساده بودیم یه اتوبوس توریست اومدن وایسادن ک برن سرویس بهداشتی..همشون هلندی بودن ..ب مترجمشون گفتم چرا انار نمیایید؟!گفت مگه جای تاریخی داره!!!!!بهش گفتم اره چند تا اسم بردم ک کجاها باید برن.گفت اول ک تو برناممون نیست.دوم اونجا مناسب نیست اصلا رسیدگی نمیکنن اینا بیان اونجا عکس میگیرن برا کشورمون زشته!!!چطور یه خانم مترجم ب فکر کشورمونه ولی ریییس میراث فرهنگی ب فکر شهرمون نیست!!!!!!!

 16. ناشناس
  +2

  باسلام.اقای منصور ابادی در این چند سال حضورشان در انار نشان داد که تخصص این کار را ندارد .حضور ایشان در انار ضرر برای میراث فرهنگی و گردشگری شهر به بار آورد.اقای منصور ابادی اگر رابطه خیشاوندی  باخانواده های سرشناس رفسنجانی برای شما ……شده خواهشا این ……را از همان رفسنجان طلب کنید یا در یک شغل و پست معمولی اداری و دفتری آنم در شهر دیگر برای خودتان دست و پاکنید.خودتان بهتر میدانید که ذره ای تخصص این پست و این شغل را ندارید و فقط منتظر هستید که به واسطه رابطه با افراد سرشناس منطقه به …….برسید (که با این کارنامه ضعیف مدیریتی شما ریسک آن برای دوستانتان زیاد است)،این را میشود از صفحات اینستاگرام شخصیتان متوجه شد که فقط و فقط عکس با چهره های سیاسی منطقه و آنم با ادبیاتی ضعیف که برای مسول فرهنگی یک شهر تاسف بار است،شما حتی در صفحات اجتماعی خود  یک سطر و عکسی از میراث فرهنگی و جاذبه های شهر انار که شما به عنوان مسول آن در حال خدمت میباشید نگذاشتید که حداقل ظاهر کار را حفظ کنید.اقای منصور ابادی شما هم از نظری شرعی و هم قانونی صندلی را اشغال کرده اید که جای شما نیست و بهتر است جای خود را به اهلش بدهید

 17. علیرضا
  +1

  بابا چند سال هست من بدبخت دارم داد میزنم ایشون اینکاره نیست؟؟؟؟؟؟؟؟

 18. ناشناس
  +1

  سلام اتفاقا باید خانه سازی در محل خانه ابوالحسن خان شروع میشد تا بعضی ها از خواب بیدار شوند که بدانند اینجا حمامی هم بوده است 

 19. ا م
  0

  سلام
  دست گردانندگان سایت انار پرس درد نکنه که حداقل دلش برای انار واناری میطپه ومیسوزه.

 20. علی
  0

  فعلا که خودشوزده بخواب هرچی هم شماداد بزنیدبیدارنمیشه چون ادم خوابو میشه بیدار کرد ولی ادمی که خودشوزده به خواب نههههههه ایشون جواب نمیده توچرانمیری سراغش انارپرس؟؟؟

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


 • تازه‌ترین خبرها