سه شنبه, ۰۲ خرداد ۱۳۹۶
آخرین خبر با عنوان ، نظر اعضای جدید شورای شهر انار در خصوص شهردار آینده در 12 ساعت قبل منتشر شده است .
»   اخبار انار, اسلایدر, تیتر یک, کشاورزی, محیط زیست  »   دشت انار در حال تبدیل به کویر انار است
۲۶ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۸:۳۹
دشت انار در حال تبدیل به کویر انار است

دشت انار در حال تبدیل به کویر انار است

برداشت‌های فزاینده و بی‌رویه از منابع آب در دشت انار طی ۴۰ سال گذشته باعث شده تا این دشت دچار فرونشست و خشکی شود.

با وجود بحران آب در دشت انار اما هنوز عمق این فاجعه آنگونه که باید درک شود، درک نشده و حتی دستگاه‌های مسئول و نهادهای دولتی و حاکمیتی نیز به طور قاطع در این خصوص برنامه‌ای ندارند.

در بارندگی‌های اخیر مراکز هواشناسی برای شهرستان انار پیش‌بینی بارش ۳۰ میلیمتری کرده بودند اما این پیش‌بینی‌ها در مورد سایر مناطق تحقق یافت ولی در مورد انار رنگ واقعیت نگرفت. اینکه چرا این پیش‌بینی‌ها با وجود اینکه ابرهای باران‌زا بر فراز انار قرار می‌گیرند، اما عملی نمی‌شود و باران نمی‌بارد؛ باید از سوی هواشناسان و اقلیم‌شناسان مورد بررسی علمی بیشتری قرار گیرد.

مهمندس محمد موسی‌زاده که سال‌هاست در خصوص آب و هوا مطالعاتی دارد، معتقد است که دشت انار در حال تبدیل شدن به کویر است و بارندگی‌هایش نیز مشابه کویر لوت خواهد شد.

او می‌گوید: نقشه‌های پیش‌یابی احتمال بارش تا ۴۶ روز آینده را به شکل زیر نشان داده‌اند آنچه از این نقشه‌ها بر می‌آید نیمه دوم بهمن و اسفند، روزهای پر بارشی در کل کشور در پیش است اما در سه نقطه کشور بارش‌ها در حداقل است:

 ۱- کویر لوت

۲- دشت کویر

و سوم کویر جدیدی که به نظر در حال شکل گیری در کشور است و من آن را کویر انار نامیده‌ام. کویری که در محدوده شهرستان‌های رفسنجان، انار  و یزد (مناطق پسته خیز) واقع شده و به نظر طبق این نقشه‌ها آینده خوبی نخواهند داشت و مدل‌های پیش‌یابی به طور مرتب بارش‌های این کویر جدید را به مانند دو کویر دیگر ایران ارزیابی می‌کنند.

112 دیدگاه برای دشت انار در حال تبدیل به کویر انار است

  • یاد اوری
    
   +7

   اهای انهایی که خود را اهل علم و با خواندن جند کتاب اهل تز دادن میدانید . هیچ میدانید ناامیدی کفر است . هیچ میدانی و اوست که باران نافع را پس از آنکه ( مردم ) مأیوس شدند فرو می فرستد و رحمت خود را می گسترد ، و اوست سرپرست و دوست و یاور و ستوده ( در تمام صفات و افعال )

  • ناشناس
    
   +2

   شک نکنیدکه همش کار آمریکاست تا پسته ایران رو نابود کنه.مرگ بر یانکی های خونخوار

 1. سعید
  +3

  سلام
  قبلا ابرها رو بارور میکردند الان چرا؟

 2. ناشناس
  +4

  خب توی یک جمله میگفتیدخاک به سرمونه دیگه

 3. ناشناس
  -3

  بخاطر مردمان پول پرستش و از خود راضی جوان مردم میکنن زیر خاک و درخواست پولم میکن بزار بارون نیاد خداکنه نیاد فقط امام زمان ظهور کنه بارررر رر ررر رررررر ان نبار نبار نبار

  • ناشناس
    
   +4

   من نمی دونم شما با چه نیتی این حرفا رو میزنی. فقط می دونم جایی که درآمد مردم اکثرا از راه کشاورزیه، نیومدن بارون نه تنها به کشاورزی، بلکه به همه مشاغل آسیب میرسونه. چون رونق داشتن خیلی از مشاغل به درآمد مردم بستگی داره. وقتی درآمد اکثر مردم کاهش پیدا کنه خواه یا ناخواه مشاغل دیگر هم کساد میشه. اگر نیومدن بارون مشکلی از کسی حل میکنه شما دعا کنید بارون نیاد.

  • ناشناس
    
   0

   مگه دست ماست که بذاریم یا نذاریم. خدارو شکر که شما خدا نشدی

 4. ناشناس
  +12

  مملکتی که قانون گذاران و مسئولین اجرایی آن هیچ برنامه ریزی درستی ندارند کلا تبدیل به کویر خواهد شد.در طول ۵۰ سال گذشته بعضی افراد که عمدتا غیر اناری هم بوده اند آبهای انار را برداشت کردند و پول پسته های آن را بدون پرداخت حتی یک ریال مالیات به کشور جمهوری اسلامی ایران در آمریکا سرمایه گذاری کردند و دولت آمریکا از آنها مالیات بر درآمد می گیرد.بعضی از این افراد حتی یک ریال هم در انار هزینه آبادانی این شهر نکردند.حفر چاههای غیر مجاز در دوران سازندگی و اصلاحات در انار و عدم کنترل برداشت آب از سفره های آب زیر زمینی و رشوه دادن به ماموران …..توسط کشاورزان هم به کویر شدن انار کمک کرده است.چیزی است که به دست خودمان بوجود آورده ایم.خداوند در قرآن کریم می فرماید من به هیچ یک از بندگانم ظلم نمی کنم.و هر چه بر سر آنها بیاید نتیجه اعمال خودشان است.

 5. ناشناس
  -1

  بیچچچچچچچاره شدیم….

 6. ناشناس
  +6

  چرا هیچ کس هیچ فکری نمی کند؟ و چاره ای اندیشیده نمی شود؟ اینکه ابرها از آسمان عبور می کنند ولی نمی بارند حتما دلیلی علمی دارد. هوا شناسان، زمین شناسان، اقلیم شناسان، و هر کسی که در این زمینه، علمی و اطلاعاتی دارد باید در این مورد همفکری کنند. هیچ مشکلی بدون راه حل نیست. وقتی که پوشش گیاهی از بین رفت و به قول شما دشت انار به کویر تبدیل شد دیگر هیچ چیزی جبران آن را نمی کند. علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد، هر چند که همین حالا هم خیلی دیر است، ولی اجازه ندهید دیرتر شود.

 7. ناشناس
  +2

  ما صبر می کنیم وقتی که انار به کویر تبدیل شد توی سرمان می زنیم و افسوس می خوریم. قبل از آن هیچ چاره ای اندیشیده نمی شود.

 8. Z
  +1

  سلام اقای انار پرس انقد انرژی منفی نده.. هرچقد منفی فکرکنیم همونقدر هم جذب میکنیم…خدا و ابر وبارون پدرکشتگی با انار ندارن.. حتما حکمتیه..!! بعدم هواشناس ها و خدا پیغمبر نیستن.. از اینده هم هیجکس خبر نداره.. یکم شکرگزاری به اشتراک بزارید ..

  • ناشناس
    
   +4

   شما حتما دو تا مطلب در مورد قانون جذب خوندی الان داری غیر منطقی حرف میزنی چرا کارای اشتباهی که میکنین و بی رویه آب برداشت کردین رو میندازین گردن حکمت. آخه خدا اینجوری که شما فکر میکنین نیس خدا مخلوقات خودشو دوس دارد و هرگز دنبال انتقام نیست. اگر درست اب برداشت میشد الان هم در انار شاهد بارون بودیم و میدیدیم هیچ حکمتی هم در کار نیست.

  • ناشناس
    
   +5

   ما این چند روز همش مثبت فکر کردیم و گفتیم بارون میاد، چرا نیومد؟

  • عاشق ایران..
    
   +1

   آره احتمالا حکمت اینکه تو انار بارون نمیاد همون حکمتی است که تو صحرای آفریقا بارون نمیاد. چقدم بعضیا از بیان واقعیت ناراحت شدن.نمیدونم تا کی باید سر خودمون رو کلاه بزاریم و کم کاری مسوئلان رو بزاریم پای حکمت خدا و پیرو پیغمبرا. 

  • ببار بارون...
    
   +3

   موافقم   الان از نظر اقتصادی , مردم منطقه شاید بدترین روزها تو این ۲۰سال دارن تجربه میکنن   اصلا از لحاظ روحی شرایط خوبی نداریم   تنهایی چیزی ک نگه مون داشته امیده    اگه بنا باشه ناامید بشیم دیگه …

  • Alireza
    
   +1

   انرژی منفی چیه! چیزی که هست باید قبولش کنیم حقیقته،معلوم نیست چه بلایی در انتظار داریم شاید حکمتیه،قسمتیه یا بلایی که حقمونه سرمون بیاد،ولی ای کاااااااش معلوم میشد مال چیه که خودمونو درست کنیم
   خب وقتی چهار طرف انار بارندگی داره ولی خود انار هیچی نمیاد خب حتماً ی سری هست که ما ازش خبر نداریم, خداااا مسولین که به فکر ما نیستن خودت ی نگاهی به ما بنداز

 9. ناشناس
  +1

  چرا ابرها را بارور نمی کنند؟

 10. گنجی
  +1

  فقط تند تند تو دل مردم رو خالی کنین به جای اینکه امید بدین مردم یه ذره دلشون قرص تر بشه همش مطالبت رنگ و بوی نا امیدی داره. با با این مردم چه گناهی کردن ؟؟؟

 11. وای وای
  +2

  ازماکه گذشت وای بحال بچه هامون

 12. کلام خدا
  +6

  پیش بینی هواشناسی:
  شمال برف، جنوب باران، غرب برف و شرق باران

  – شمالی غربی و شرقی باران و برف- جنوب غربی و شرقی باران و برف- مرکز باران و برف همجا هم همراه با سیلاب … پس این انار کجا قرار گرفته، فکر کنم انار داخل نقطه کور قرار گرفته!!!!!!!!!!!!!!!!! نه خیر همش بخاطر گناه گناه گناه…. بیشتر ش هم برداشت غیر مجاز آب و محصول حرام از آن طرف لقمه حرام حرام حرام کسانیکه ایمان آورده اید چنانچه لقمه ای حرام بخورید نعمتها از شما گرفته خواهد شد و هیچ تردیدی نیست باشد که به راه راست هدایت شوید و آب اضافه از چاه نکشید وگرنه این بلایی است که نصیبتان می شود.

 13. ناشناس
  +7

  فقط خواهشا آش بارون نپزید! نماز بارون هم نخونید! چون تا وقتی ربا دادن تو بانک ها رواج داره اصلا دعا قبول نمیشه!

 14. ناشناس
  +2

  باید از انار بریم …

 15. روشنک
  -4

  هرکی هرچی پیش بینی کرد ک‌نباید باورکنیم مگه اونا نعوذبالله خدا وپبغمبرن  خدا لعنتشون‌کنه‌ ک تو کار خدا هم دخالت میکنن.ی زمانی بود ابرارو بارور میکردن ک بارون بیاد براشون مگه خدا خودش بلد نیست خدا هرچی بخواد همون پیش میاد  بازم باید شکرگزار باشیم  ک بهترینو برامون بخواد

 16. حرف حق
  -1

  این انار پرس گیر داده به سیاست یا گیر داده به معلما سایتی همش فکر منافع خودیشه بدرد چی میخوره .دیروز خبری داد که گفت دهج داره بارون میاد فکر کرد داره جلو جلو خبر به مردم میده که بگه من پیشبینیم درسته خدا گفت بیا 

 17. ابو اسحاق
  +1

  بله همه میدونن واسه چی بارون نمیاد خودشونو زدن به کوچه علی چپ  , زمینهای وقف ومال مردم رو گرفتن درخت کردن هیچ کدوم سند ندارن اوناییم که دارن خودشون از تو خود دراوردن یکی هم که من الان باهاش بحث دارم سند داره دویست قصب ولی زمینش چهارصد قصب است حالا که کار به جا باریک کشیده شده سند رو شده معلومه خودشون برادرا سال ۵۵ سند دست نویس جور کردن ,,, اونوقت میخواستین بارون بیاد , ترو خشک باهم میسوزن

 18. محمد
  0

  واقعا جریان باران و برف نیامدن انار باید آشکار شه ،بعضی میگن به خاطر پارازیت ،بعضی میگن معادن ،بعضی کوههای اورانیوم نزدیک به انار ،جریان چیه؟

 19. حمید
  +2

  میگویند خدا آیه یی در قرآن دارد که میگه هر وقت مردم ناامید شدن از رحمت من ، انموقع من برایشان باران رحمت میدهم البته من اسم آیه رو نمیدونم امیدوارم که اینچنین باشد
  فعلن موجی از یأس و نومیدی تو انار فریاد میکند.

 20. طالع بین
  +1

  بابا طالع انار رو بستن من که میگم بیاین یه طالع باز کن خوب پیدا کنیم و طالع انار رو باز کنیم

 21. نیما
  +1

  خیلی کاریه جوزم بارون بیاد کرمون بیاد یزد بیاد از همه.مهمتر صحرای رحمت اباد انار بارون خیلی خوبی میگن اومده اوخ تو خود انار هچی نیاد وای وای وای اینا بخاطر چبه بنظرتون؟؟؟؟خدابا مارو ببخش 

 22. دلواپس
  +3

  واقعیت تلخه

  برای اب خوردن انار بایستی از جایی دیگه اب فراهم کرد ک اونم هزینه بر و از عهده مسئولین فعال انار خارجه.

  بنظر من بایستی لوله کشی جدید در سطح انار انجام شود هم اب شیرین کمتر هدر بره و هم با قراردادن یک شیر سر هر کوچه مردم بتونن اب شیرین خودشون رو با دبه فراهم کنن.
  وداخل لوله های قدیمی اب شرب اکنون انار قرار بدهند

  اب شیرین انار سه موتور داره ک با هم قاطی میشه
  اگ این سه موتور ۲۴ساعت بدون خاموشی کار کنند بعد سه روز شروع به کشیدن اب لب شور میکنند.
  یکی از این موتورا ابش شیرینتره اونا بزارن برا اب خوردن مردم داخل لوله جدید ودوتا موتور دیگه رو بزارن برا شستن حیاط و ماشین و باغچه وغیره

 23. حسین
  +1

  اقای موسی زاده این حرفا همش الکیه این( سامانه) که اومد مال انار نبود مال همون مناطقی بود که بارید حالا تا چند روز دیگه ( ساسانه)داداش اون سامانه میاد برا انار

  • ناشناس
    
   +6

   از همون اولشم معلوم بود که از این سامانه آبی برا انار گرم نمیشه! دعا کنید بجای سامانه، سهیل شون بیادآخه خیلی بچه بامعرفتی!خیلیم باحال! این آخریا شوخم شده! البته فکر کنم سهیل به خونواده مادریشون رفته! سامان هم خیلی بچه خوب و آرومیه ولی سهیل قویتره! می فهمی قویتر!! حالا بازم هر چی خدا خودش بخواد! خداکنه بارون بزنه..

 24. دلواپس
  +2

  انار پرس مطالبش در حد تلنگر هست .

  وقتی رفتیم از شیر سر کوچه اب شیرین با دبه اوردیم خونه اونوقت شاید پی به حساس بودن مسئله کم ابی و بی ابی ببریم

  اینم یک شعار محیط زیستی

  اب بووووووود دیگه نیست.

  درضمن اکثر کارشناسان میگن در اینده اکثر جنگها بخاطر اب رخ خاهد داد.اونا کلی گفتن پس بی ابی باید از یجا شروع بشه

  کجا بهتر از انار ک دارن غار غار اب میکشن وخوشالند شربابک بارون اومده و اب زیرزمینی انار از اونجا تامین میشه.

  مثبت اندیشی خوبه اما نه در اینجا

 25. هامون
  0

  اگه مثل پیشبینی هواشناسیشون باشه خاک که بر سرمون نشده هیچ خدارو هم باید بشکریم که حالا حالاها خبری از کویر نیست

 26. آوا
  +1

  اقای نسب عبدالهی میشه پیگیری کنیددلیل اینکه اناربارون نمیادروبگید

 27. دختر صدرآبادم
  +2

  اقای نسب عبدالهی خواهش میکنم سایت هواشناسیتو ببند لطفا

 28. محمد رضا
  +1

  سلام.هیچ چیز مثل تظاهرات جواب نمیده ولی اناری ها از پشت هم نیستن

 29. ناشناس
  +1

  خخخخخخخ انارپرس چه زود ناامیدشدی بابا صبرکنید اینجاهم میاد اینقدرهفتیک نباشین خخخخ

 30. دختر صدرآبادم
  0

  از بس مسئولین انار  بی عدالتن چشماشونو رو حقایق میبندن و خیلی راحت ازش میگذرن بی عدالتی بیداد میکنه میخواستین بارون بباره,؟؟؟,,,,برین خداروشکر کنید ک آسمون رو سرتون آتیش نمیباره,,,,بعدشم انار ب کویر تبدیل نمیشه. چون ب کوفه تبدیل شده

 31. نیما
  +2

  من دیشب یه جای نشسته بودیم میگفتن از اون سالی شتر در امامزاده کا ت زدن دی بارون نیومد گفتن دوسال رد سر هم شتر کارت زدن دوساله الان بارون نمیاد میگن شتره نفرین کرده نمیدونم والا  دیشب ما ایطر شنیدیم الله العلم خدایا ما رو ببخش

 32. ناشناس
  +2

  ۱-آیه ۲۸ سوره مبارکه شوری: و اوست خدایی که باران را پس از نومیدی خلق می فرستد و رحمت خود را فراوان می گرداند….
  ۲- آیه ۴۸ سوره مبارکه روم : خداوند کسی است که بادها را می فرستد تا ابرها را برانگیزد پس به هر گونه مشیتش تعلق گیرد در اطراف آسمان متصل و منبسط کند و باز متفرق گرداند.آنگاه باران را بنگری که قطره قطره از درونش بیرون بریزد تا به کشتزار و صحرای هر قومی از بندگان بخواهد فرو بارد و به یک لحظه آن قوم شادمان شوند.و هر چند پیش از آنکه باران بر آنها ببارد( از رحمت خدا) نامید بودند.

 33. سخنگوی هیئت
  +2

  خبر فوری

  طبق تحقیقات بعمل آمده از روند نیامدن باران به شهرستان انار پس از پیگیریهای زیاد طی چند ماه اخیر هیئت پیگیری و تحقیقات به این نتیجه رسیدند که:رییس هواشناسی باید استعفاأاستعفاء بدهد.استعفاءاااااااااااااااااااااااسسسسستتتتتتتتتتععععععععععففففففففااااااااااااااءءءء

 34. اناری
  +1

  از بس پولا پسته اشون گذاشتن بانک ربا گرفتن خوردن دست دوت جوون بد بخت بیچاره نگرفتن که بخاطر بی پولی زن بچه اش سختی میکشند خدا هم بارون نمیده مردم پولدار پولدارتربشن فقیرفقیرتر بدار پولدارا پسته دار درک کنند بی پسته ها فقیرچی میکشن امیدوارم بارون نیاد

  • دنیا
    
   +4

   پولداراها زحمت کشیدن …مفتی بدستشون نرسیده ..وخودشون زحمت کشیدن ..حالا هم میدونن کجا وچگونه خرج کنن ….لازم نیست کسی برای مال مردم تصمیم بگیرد 

  • م.م
    
   0

   یتو سوال دارا ازت ..اونجاهایی بارون اومده مثثل یزد شهربابک شیرازو…….پولداراشون پولاشون بذل و بخشش کردن .خو ادم حسابی یچیزی میگی ور خودت .خو اونا هم پول داردارن…..ای خدا

 35. ناشناس
  +1

  خداوند در آیه ۳۴ سوره لقمان چند چیز را خاص خودش قرار داده است.یکی از آنها بارش به موقع باران است(و ینزل الغیث ).اوست که میتواند باران به موقع برای ما بفرستد.البته اگر ما مطابق قواعد تکوینی جهان خلقت عمل کنیم.بخشی از مشکلات مربوط به عدم بارش باران مربوط به عوامل طبیعی است که برداشت بی رویه آب از منابع زیر زمینی و خشک کردن دشت می تواند مانع از بارندگی شود.گناه و معصیت و نیز غفلت از یاد خدا هم دلیل معنوی ممانعت از بارندگی باشد.ما به جای اینکه از خدا بخواهیم باران بفرستد به سایت های اینترنتی اعتماد بیشتری داریم تا قدرت خدا.اگر سایت پیش بینی کرده که انار باران می بارد پس می بارد و نیازی نیست که از خدا بخواهیم برای ما باران بفرستد.

 36. زمین شناس
  0

  از لحاظ علمی هنوز ارتباطی بین افت سفره های زیر زمینی و نباریدن باران مشخص نشده است، و البته هیچ اتفاقی در زمین بدون دلیل علمی نیست. ولی بحث های مذهبی رو هم نمی تونیم رد کنیم به هر حال اراده خداوند هم از طریق اسباب مادی و طبیعی انجام می گیره.
  در احادیث معصومین بسیار دلیل نباریدن باران رو به پرداخت نکردن خمس و ذکات دانسته اند که به نظر من تا اونجایی که خودم میبینم نه من بلکه هیچیک از کسایی رو که میشناسم اهل خمس نیستیم
  . ما مردم انار باید بیشتر به مسایل مذهبی بها بدیم شاید لطف خداوند هم شاملمون بشه

 37. هم وطن
  -3

  به کی بارون بیاد به چی بیاد به کدوم عمل های نیک مون سه روزه ابر روسر انار میچرخه یکی پیدا شد بگه ای مردم بیائید یه نظری بکنیم استانهای دیگه برو ببین ۱۰تا۱۰گاو میکشن که بارون بیاد اما ۸۵۰۰۰جمعیت یه خروس هم نکشت

 38. غزال
  +2

  من یه جایی خوندم اگه حاکمان حکم ناحق بدن ،تواون شهرخشکسالی میشه

 39. مهسا
  +2

  حقمونه ازماست که برماست،این همه ادعا داریم هیچی نیستیم،اسممونه مسلمونیم شیعه هستیم دیگ آش امام حسین میزاریم کنارش غیبت و تهمت و هزارتا غلط دیگه هم به اسم خدا وپیغمبر میکنیم خجالتم نمیکشیم، سنی ها تو سیستان بلوچستان نماز بارون خوندن سیل سیستان و بلوچستان رو برد،اینجام چهارتا آدم  جمع شده آش بارون  میپزن تهش میفهمی آش سحروجادو پختن بخت بچه هاشون باز بشه همش ریا و حرف مفت میزنن روزشهادت جوادالائمه عروسی میگیرن فرداش میرن مشهد زیارت،اصلا تکلیفمون باخودمون روشن نیست،من نه بیسوادم نه خرافاتی فقط میدونم سرخدانمیشه کلاه بزاریم شاید بتونیم همدیگرو سیاه کنیم ولی خدا خددش گفته مکر من بالای همه ی مکرهاس، حالمونو میگیره شک نکنید

  • امین شهری
    
   +1

   هروقت به این درک رسیدید ک خداوند مکار نیست و نیازی نداره که بخواد برای آدما مکار بازی در بیاره اونوقته که با خدا آشتی میکنیم و قدر نعمتهاشو میدونیم هیچ ربطی هم به مسائل اعتقادی و مذهبی هم نداره..چون تو مملکت مافیای آب داریم که از طریق فروش آب پولاای میلیاردی در میارن..

 40. عليرضا
  +2

  ببخشید سالهای قبل ک برف و بارون نمیومد انار قرار نبود کویر بشه و حالاک بارون نمیاد میخواد کویر بشه و هزار تا بلای دیکه
  ما مردم خیلی ناشکریم و همش میکیم بارون نمیاد،جرا نمیکیم ایشاالله بارون میاد
  مردم منطقه انار اینقد ناشکر نباشین
  توی کویر اصلا ی قطره بارون نمیاد
  خدا بزرکه
  شاکر این روزاتون باشین

 41. دنیا
  0

  اقای موس زاده شما هم یکی ازمسئولین انار هستید ..لطفا نظر نده اعصاب مارو هم خرد نکن ……من این روزهای ابری وبدون بارون رو ..دیگه حوصلم نمیزاره به اینا گوش بدم  …. منطقه انار ازنظر کشاورزی خیلی  خوب بوده وهست…همه زندگی این انار بستگی به کشاورزی داره ..همه هم میدونن .. ..خوب بارون نمیادچکار کنیم شاید یه حکمتیه …ولی میدونم توهمین دوروزباقی مونده میاد ….پس لطفا ازخودت ایه نازل نکن …

 42. احمد
  0

  سلام بنظر اینجانب نیامدن باران مربوط به معدن میباشد معدن باعث پراکندگی ابرها میشود

 43. ناشناس
  +3

  همین چند روز پیش انارپرس خبر کشف ۱۴۰۰ لیتر مشروبات الکلی در گلشن رو گذاشت.خیلی خبرهای دیگه هم هست که یا کشف نمیشه و یا به دلایل خاص توی اخبار نمیاد.اما از همه بدتر اون چیزی هست که در ذهن ما می گذره و جز خدا کسی از اون خبر نداره.عدم اعتقاد به وجود خداوند و روز جزا و خوردن مال اقوام و خویشان، خوردن مال یتیم، ربا خواری، خوردن مال حرام، کلاهبرداری و ترحم نکردن بر ضعفای جامعه تبعات بسیار گسترده ای دارد .باید تقوا داشته باشیم هم در فکر و هم در عمل. آیه ۹۶ سوره مبارکه اعراف می فرماید : اگر مردم شهر ها و آبادیها ایمان می آوردند و پرهیزگار می شدند قطعا درهای برکات آسمان و زمین را بر روی آنها می گشودیم ولی چون (آیات الهی را) تکذیب کردند ما هم آنها را سخت به کیفر کردارشان رساندیم

  • گُل‌پِسر
    
   0

   چند پول میگیری که دیگه نظر ندی؟

  • دنیا
    
   -1

      یعنی الان توشیراز یا بندرعباس یا شهربابک …کسی مشروب نمیخوره مردکه‌ ….تواین شهرهای که من میشناسم همه خلافی صورت میگیره الخصوص فحشا … اگر نمیدونی بدون …من ادم میشناسم مشروبشو میخوره ..نمازشم میخونه ..حسود هم نیست .پشت سر مردم هم چیزی نمیگه ..چشمشم دنبال ناموس مردم نیست .دروغ نمیگه ظلم هم نمیکنه ..کارخیر هم انجام میده …هرسالم درختاش پر پسته است .وبه قیمت خوب هم میفروشه …..بهترین زندگی رو هم داره مردم هم احترامشو دارن …..

 44. سیدعلی
  0

  اونایی میگن بدبخت دست دوتا جووت بگیرین پولدارا بخاطری پول دارن بارون نمیاد دعا میکنن ایشالا بارون نیاد ؛سفتتتت هم بکشین هشکی پول مفت ب کسی نمیده برید دعا کنید بارون نیاد سفت سفته سفت هم بکشین

 45. ناشناس
  0

  خب ابرهارو بارور کنن اینجور که نمیشه 

 46. ناشناس
  -1

  سلام اقای عبداللهی پس کی بارون میاد؟؟

 47. ناشناس
  0

  اره شکر خدا کنید که بارون خیری بیاد

 48. ناشناس
  0

  این همه نظر ؟؟؟ قران و احدایث علت نباریدن باران را مشخص کردن برید بخونید

 49. آفتاب
  0

  من که اگه بتونم هرچی دارم بفروشم از انار میرم😢😢

 50. ناشناس
  0

  خدایا شکرت باز هم در ناامیدی بسی امید است خدا خوب کارش رو بلده باز هم خدایا شکرت

 51. داود
  -2

  باوا ول کنین انار دی گفیش نزدنیه

 52. هستی من
  0

  بخاطر گناهانی که میکنیم

  • گُل‌پِسر
    
   +1

   حتما شهرای دیگه ایران و کشورای خارجی صب تا پسین دارن نماز میخونن ذکر میگن که بارون میاد ها؟ کاشکی بعضی مردم یکم علم‌شون بیشتر میشد.نه مردم انار از بقیه مردم بدترن و نه خدا با ما دشمنی داره.
   این نیومدن بارون دلیل علمی داره و بزودی کشف میشه.
   به قول دوست‌مون اقا سید اونایی هم ک تو فکر مال مفت هستن هی میگن پولدارا اناری به کسی کمک نمیکنن برن سفت هم بگیرن زحمت بکشن پول دربیارن.
   اون ادمی که تو امروز نگاه میکنی هندو پوله دیروز مث اسب زحمت کشیده.شبو روز سرما گرما رفته صحرا کار کرده.شبایی ک شما تو خونه زیر لاف گرم خاب بودی اون داشته آبداری میکرده.
   همین چندشب پیش رفته بودم سر اب دستا پاهام از سرما سنگ شده بود.
   میدونم خیلیا دیگه هم هستن و به قیافشون نمیخوره ولی دارن زحمت میکشن.
   پس لطف کنین اصلا منتظر نباشین کسی شب یه گونی پول بزاره در خونتون تو بری برداری.
   اگرم قرار باشه کمک کنن میرن ب کسی کمک میکنن ک واقعا محتاجه.نه یه عده ک پول واسه خونه ساختن و ازدواج کردن ندارن ولی هرروز مدل جدید گوشی اپل عوض میکنن! نه حاجی این چاه چغوت نداره خودتو خوب ور هم جمع کن.
   خدا بزرگه.ایشالا که هشکی ب دیگری محتاج نباشه و همه وضعشون خوب بشه.بارونم میاد دندون رو جگر بزارین 

 53. آرمان
  +1

  شاکر باشید انشاالله به خواست خدا رحمت الهی شامل همه میشه. اما میخام بگم حواسمون به ضعفا هم باشه
  چند روز پیش رفتم خونه یکی از آشناها سقف اتاق شکاف داشت
  چند تا بچه هم داره. در انار ما از این خونه و خانواده ها زیادن . آیا اونها هم دعا میکنن بارون و برف بیاد بچه هاشون چی میشن با سقف فرو افتاده
  نعمت های الهی را با هم استفاده کنیم.
  احکام الهی شریعت اسلامی و وظایف دینی خود را همراه با حفظ حقوق دیگران انجام بدیم
  به امید خدا رحمت الهی نصیبون بشه

 54. ناشناس
  +2

  وَ هُوَ الَّذِی یُنَزِّلُ الْغَیْثَ مِنْ بَعْدِ ما قَنَطُوا وَ یَنْشُرُ رَحْمَتَهُ وَ هُوَ الْوَلِیُّ الْحَمِیدُ «۲۸»

  و اوست که پس از نا امیدى مردم باران مى‌فرستد و رحمت خویش را گسترش مى‌دهد و اوست سَرور ستوده.

 55. یکی
  0

  به اطلاع همشهریان عزیز میرسانیم سامانه درراه مشکل فنی پیدا کرده باتاخیر خواهد رسید حتما میرسد نگران نباشید😂😂😂😂😂 ⛈⛈⛈🌨🌨🌨
  سازمان هواشناسی از مردم عذر خواهی کرد وگفت پیام  اعلام سیل مربوط به سال ۶۵بوده واشتباها ۹۵تایپ شده 😂😂😂

 56. هادی
  0

  خدا دعای کسانی که سرپناه خوبی و درستی ندارن رو بر دعای ملاکین و شکم گنده ها ترجیح میده
  اقلا حالا دیگه بفهمیم این رو.

 57. ebi.j
  +1

  تا حالا دقت کردین در یک سال اخیر چقدر از جوونای انار فوت شدن.دقت کردین چقدر مرگ و میر تو انار زیاد شده.حالا دیگه برف و بارون هم نمیاد.اینا اسمش بلاست که خدا بر سرما اناریا داره نازل میکنه.ما حتی از بلوچا هم بدتریم.کاش اعمال و رفتارمون رو درست کنیم شاید همه چی فرق کرد.خدا مهربونه ولی ما اناریاکارایی تو خفا انجام میدیم که همه بدتر شدیم.بیاییم یکم آدم باشیم تا شاید فرجی بشه.

 58. ملو
  +2

  این حرفا همش کشکه مردم شهرستان انار و حومه همشون سالی از یک میلیون تا میلیارد ها چه حقوق دارن چه پسته برداشت میکنن هیچ کدومشون نه زکات میدن نه خمس اصل کار همین زکات و خمسه آدم هست که بانک ها سر پولش دعوا دارن آدمم هست که توی خونش یه دستشویی نداره بره تودستشویی………… که از دستشویی شرکت کنار خونشون استفاده میکنه این تازه یکیشه آدم هست که به نون شب محتاجه حالا هم پولای پستشون برمیدارن بجای اینکه خمس و زکات بدن میرن اطرافا خارج از انار زمین پسته میخرن یه مشت ریاح کار داریم حالا مثلا میخوان یه مسجد درست کنن اول بالای مسجد مینویسن خیر فلانی ……….. وقتی که امام زمان ظهور کرد این مسجدایی که ریاح کارا درست کردن رو خراب می کنه نمیخواد آش بارون بپزید یا نماز بارون بخونید برید خمس و زکات بدید اون وقت هم بارون میاد هم برف .

 59. بهار
  +1

  چرا برف و بارون نمیاد ؟؟؟؟؟؟
  بخاطر این که ادم هست ملیون ملیون پول داره حق کار گر نمیده اذان که میشه پاشو از در خونه که میزاره بیرون تادر مسجد اسین هاشو میده بالا نگاه میکهنه گه ببینه کسی بهش توجه میکنه یانه اینقدر اسین هاشو میده بالا که کت بغلش پیدا میشه.
  حالا ب این ادم میگن ریا کار

 60. ناشناس
  -1

  خدا کنه باران نیاد

 61. ناشناس
  +2

  بارون نیامدن انار فقط به خاطره معدن مس میدوک چون دود معدن باعث از هم پاشیدن ابرها میشه 

 62. ناشناس
  0

  آفرین گل پسر چقد زیبا گفتی حرف حساب جواب نداره…

 63. ناشناس
  0

  جناب اقای عبداللهی چرا حرفا بی پایه واساس میزنی این دو روز اصلا جو انار و نسیمی که می وزید وابرهایی که تو اسمون میومد بارون زا نبود چون ابر بارونی قابل توجهی که  قدرت. باروری زیادی داشته باشد رو اسمون شهرمون نیومد که بارش ۳۰ میلیمتری .در پی داشته باشد   تبدیل کردن انار به کویر چه معنی دارد بجای خالی کردن ته دل مردم  باید دنبال مشکل اصلی  گشت با درست کردن اعمال خودمون

 64. حاشا و کلا
  0

  ر هنگام نزول باران سوره ی انفطار را بخوانید

  ☑️امام صادق “علیه السلام” میفرماید: هر کس سوره ی انفطار را در هنگام بارش باران بخواند، خدا به اندازه تمام قطرات باران او را مورد بخشش قرارمیدهد.

  🔹این پیام را منتشر کنید و مردم را از این ثواب بزرگ بیخبر نگذارید. (و ما را از دعای خیرتان محروم نکنید)

  ✨#سوره_الإنفطار

  ☄بسم الله الرحمن الرحیم☄

  إِذَا السَّمَاء انفَطَرَتْ * وَإِذَا الْکَوَاکِبُ انتَثَرَتْ * وَإِذَا الْبِحَارُ فُجِّرَتْ * وَإِذَا الْقُبُورُ بُعْثِرَتْ * عَلِمَتْ نَفْسٌ مَّا قَدَّمَتْ وَأَخَّرَتْ * یَا أَیُّهَا الإِنسَانُ مَا غَرَّکَ بِرَبِّکَ الْکَرِیمِ * الَّذِی خَلَقَکَ فَسَوَّاکَ فَعَدَلَکَ * فِی أَیِّ صُورَهٍ مَّا شَاء رَکَّبَکَ * کَلاَّ بَلْ تُکَذِّبُونَ بِالدِّینِ * وَإِنَّ عَلَیْکُمْ لَحَافِظِینَ * کِرَامًا کَاتِبِینَ * یَعْلَمُونَ مَا تَفْعَلُونَ * إِنَّ الأَبْرَارَ لَفِی نَعِیمٍ * وَإِنَّ الْفُجَّارَ لَفِی جَحِیمٍ * یَصْلَوْنَهَا یَوْمَ الدِّینِ * وَمَا هُمْ عَنْهَا بِغَائِبِینَ * وَمَا أَدْرَاکَ مَا یَوْمُ الدِّینِ * ثُمَّ مَا أَدْرَاکَ مَا یَوْمُ الدِّینِ * یَوْمَ لا تَمْلِکُ نَفْسٌ لِّنَفْسٍ شَیْئًا وَالأَمْرُ یَوْمَئِذٍ لِلَّهِ

 65. آشنا
  0

  میدونید خیلیا پول گذاشتند بانک ربا میگیرن می خورن! ربا جنگ با خداست! رسما داریم با خدا می جنگیم چطوری بارون بیاد! در ضمن ربا به زنای با محارم هم تعبیر شده حالا خود دانید!در ضمن اگه نسبت درآمد مردم به جمعیت انار هم حساب کنید اناریا در کل پولدار بودند و عذاب شدید تر از شهرهای دیگه هست به نسبت جمعیت در ضمن کل ایران در خشکسالیه و با این برف و بارون مشکل خشکسالی حل نمیشه و حالا خدا میدونه چند صد میلیارد پول تو بانک ها خوابیده و بانک عزیز ربا میده بخورن!

 66. م محمد باقری
  0

  ای ولا درست زدی تو خال دود معدن باعث از هم پاشیدن ابرها میشه خدا روزی هر کسی رو میده کاش بعضیها به فکر این هم بودند اونی پسته داره وام هم داره دختر دم بخت داره پسر داره زن مریض وغیره کی از دلشون خبر داره که چقدر خرج میکنن

 67. ناشناس
  0

  خدارو شکر کوهستانهای انار بارون خوبی اومده انشاالله بازم میاد وسفره های زیرزمینی تغذیه میشن آمار هم اگه بارون بیاید خداروشکر واگه نیاد جای شکرش باقیست که جورم میاد وسفره های زیرزمینی تامین میشه انشاالله ودبگه ازنامگذاری اناربعنوان کویر مایوس میشن خدابخواد

 68. ناشناس
  0

  احتمالا یکی از علت ها شناگر بودن مایه خدا فهمیده اب رو قطع کرده تا شنا نکنیم

 69. ناشناس
  +2

  خداوند در آیه ۵۳ سوره مبارکه انفال می فرماید: خداوند هر نعمتی که به قومی عطا کرد تغییر نمی دهد تا وقتی که آن قوم خود را تغییر دهند که خداوند شنوا و ودانا است.در مورد نعمت آب و بارندگی و کشاورزی در منطقه انار مواردی قابل ذکر است که می تواند به عنوان دلایل تغییر نعمت الهی در نظر گرفته شود.چندین سال قبل که آبها وضعیت خوبی داشت و قیمت پسته هم خیلی بالا بود کسانی که در این منطقه پسته زیاد داشتند ظلم و ستم های زیادی کردند.۱-خمس مالشون رو ندادند.۲- بعضی از همین عمده مالکین به کارگران افغانی خودشون دستمزد ندادند و اونها رو کتک هم می زدند و فحش می دادند.۳-خیلی ها نعمت عقل رو تعطیل کردند و پشت به علم و متخصصین کردند و می گفتند مهندسهای آبیاری هیچی حالیشون نیست.زیر زمین دریاهایی از آب وجود داره و تا ابد وضعیت ما همین طوری باقی خواهد ماند.۴-با پرداخت رشوه به عوامل نظارت بر آبهای زیر زمینی سعی کردند با سرعت بیشتری آبهای زیر زمین را تخلیه نمایند ۵- خیلی از این پولدارهای امروزی قبل از انقلاب کارگر و برده چند تا ارباب بودند اما به خاطر جانفشانی جوانان انقلابی و پیروزی انقلاب تعداد زیادی چاه در منطقه حفر کردند و وضعیت مالی اونها خوب شد اما این افراد که عموما در انقلاب و دفاع مقدس هیچ مشارکتی نداشتند پس از دستیابی به پولهای کلان و چند تا سفر خارجی امروز از انقلاب برگشته اند و با دشمنان انقلاب همکاری می کنند که این عمل پایمال کردن خون شهدا است و این بالاترین کفران نعمت است که گریبان افراد را در همین دنیاخواهد گرفت.۶-از طرف دیگه اگه فقیری به در خانه بعضی پولدارها می رفت او را می زدند یا به او کمک نمی کردند و می گفتند ما زحمت کشیدیم و پول دراوردیم در صورتی که نمی دانستند آب و زمین و هزاران علت دیگه ای که باعث پولداری اونها شده از خداست و زحمت اونها یک علت از علل موفقیت مالی بوده و اگر خدا نمی خواست زحمات اونها نتیجه ای نداشت و حالا که به مال فراوان رسیده اند باید حقوق مسکین و فقیر را بپردازند و همه پولی که به دست آورده اند مال اونها نیست.اگر نگاهی به ثروتمندترین افراد دنیا که مسلمان هم نیستند بیندازیم می بینیم آنها بخشی از مال خود را وقف امور خیریه و رسیدگی به انسانهای فقیر می کنند.۷- بسیاری از پولها خرج مفاسد اخلاقی و چشم و هم چشمی شد بطوری که شنیده شده در یکی از مراسم ختم ۱۳ نوع غذا از کرمان سفارش داده بودند در حالی که در نزدیکی اونها افراد فقیر زیادی بودند که نان خالی هم نداشتند.خداوند هم در قرآن می فرماید اسرافکاران را دوست ندارد.۸-بعضی از افراد پولدار یکباره از دین هم برگشتند ۸-از همه مهمتر برگشتن افراد از اعتقاد به خداست.شنیده شده است که بعضی از افراد تازه به دوران رسیده ماه رمضان روزه نمی گرفتند و می گفتند اینها همه دروغ است و قیامتی وجود ندارد.مجموعه این عوامل باعث شده است تا نعمت الهی به نقمت تبدیل شود.

 70. هی روزگار
  0

  این روزها…
  بی نهایت شبیه آسمانم،
  بغض میکنم؛
  نمیبارم…

 71. محمود
  0

  مگر معدن میدوک دود داره سرچشمه که اینقدر دود داره چرا اینقدر باران میاد

 72. ناشناس
  +1

  یکی از موضوعاتی که مغفول مانده است بحث محیط زیست و توجه به سایر جانداران است.در قدیم الایام ما شاهد بودیم که آب قناتها در خانه ها جاری بود و انواع موجودات زنده و پرندگان از این آب استفاده می کردند.کم کم به جای قنات، چاه حفر شد و کشاورزان شروع به برداشت آب از زیر زمین کردند و در مسیرهای خاکی آب را انتقال می دادند.تا اینجا باز هم موجودات زنده از این آب بهره مند می شدند.پس از این مرحله لوله های سیمانی(زویی) برای انتقال آب مورد استفاده قرار گرفت و به دلیل اینکه قسمتهایی از مسیر باز بود هنوز هم آب قابل استفاده برای موجودات دیگر در دسترس بود.اما از زمانی که لوله گذاریها انجام گرفت کلا هیچ منبع آبی برای پرندگان و موجودات زنده دیگر در نظر گرفته نشده است و کشاورزان فکر می کنند تا قطره آخر آب را خداوند برای آنها قرار داده است.این موضوع یعنی بستن آب بر روی میلیونها موجود زنده ای که در این منطقه بوده و هستند.کم کم نسل بسیاری از پرندگان منطقه منقرض شد و مطمئن باشید طبیعتی که خداوند آن را آفریده درست عمل می کند یعنی برای آگاهی دادن به بشر، آن را تنبیه می کند.این موضوع را یکی از مدیران جهاد کشاورزی کرمان گفت که چند سال قبل که خشکسالی شده بود از مناطق کوهستانی بازدید می کردیم هر جا که آب قنات ها داخل لوله قرار گرفته بود اون قناتها آب نداشت و خشکیده بود و هرجا که آب در مسیر قدیمی و روباز بود، قنات دارای آب بیشتری بود.باید بپذیریم اشتباه کرده ایم و برای جانداران دیگر محل هایی بعنوان آبشخور در نظر بگیریم تا وجوش صحرا و پرندگان و سایر موجودات از آب کافی برخوردار شوند.مطمئن باشید بارندگی بهتر خواهد شد. این موضوع در تمام کشورهای جهان مورد توجه قرار دارد و برای حفظ و بقای نسل موجودات دیگر تلاش می کنند اما در منطقه ما بعضی از مالکین باغات پسته حتی اگر بچه خودش هم از تشنگی بمیر آب را داخل زمین پسته می کند تا پسته بیشتری برداشت کند و نتیجه آن هم این شده که می بینید.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


 • تازه‌ترین خبرها