- انارپرس - http://anarpress.ir -

اولین آمبولانس پیشرفته «بنز» وارد انار شد

اولین آمبولانس «بنز اسپرینتر ۳۱۵ » روز چهارشنبه ۲۷ بهمن در مرکز اورژانس ۱۱۵ شهرستان انار رونمایی شد.

این آمبولانس‌ها توسط وزارت بهداشت از آلمان خریداری شده و با پیگیری مهندس انارکی محمدی نماینده شهرستان‌های انار و رفسنجان یک دستگاه از این آمبولانس‌ها به انار اختصاص پیدا کرد.

هزینه‌های جانبی این آمبولانس نیز ۱۵ میلیون تومان بوده که از سوی حاج محمدیدالله خلیلی، یکی از خیرین گرانقدر شهرستان انار پرداخت شده است.

از مهمترین امکانات آمبولانس‌ اسپیرینتر ۳۱۵ می‌توان به تجهیز این خودروها به دستگاه‌های پیشرفته مراقبت از بیمار (MICU)، مانتورینگ قلبی، الکتروشوک، ونتیلاتور و پالس اکسی متر اشاره کرد.برخورداری از برانکارد پیشرفته با امکان تعلیق با حداکثر راحتی بیمار، دسترسی فوری به تجهیزات ثابت‌سازی و انتقال، جداکردن کابین بیمار از محل نگهداری تجهیزات انتقال، سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند، سیستم ضدیخ‌زدگی گازوئیل، عایق صوتی و کاهش سر و صدای اضافه در کابین و سیستم ضدعفونی کردن با اشعه ماورابنفش از دیگر امکانات این آمبولانس‌ها است.

حسن زمانی مدیر بیمارستان انار به انارپرس گفت:  از خیر گرانقدر حاج محمد یدالله خلیلی که هزینه بیمه و پلاک آمبولانس و همچنین هزینه ۵۰ درصد ساخت طبقه دوم فوریتهای پزشکی را پرداخت کردند و همچنین از دکتر مرتضوی رئیس مرکز مدیریت حوادث رفسنجان و دکتر اسماعیلی رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان به جهت در اختیار گذاشتن آمبولانس به فوریتهای پزشکی انار کمال تشکر را داریم.

وی افزود: همچنین از تمامی خیرینی که در حوزه بهداشت و درمان فعالیت می کنند تشکر و قدردانی می کنیم.

آمبولانس مرسدس بنز اسپرینتر با توجه به استانداردهای اروپا (EN 1789:2010) در موسسه مرکزی تست تصادف ها مورد بررسی قرار گرفته است. این تست با تجهیزات و امکانات کامل داخل کابین صورت گرفته که از الزامات ایمنی اروپا (DIN EN 1789) می باشد.

دیواره های کناری، کف و سقف کابین عقب در سه قسمت مجزا و از جنس کامپوزیت (GRP) طراحی شده و با مهارت بسیار بالا به یکدیگر متصل شده است، در نتیجه از لحاظ پاکیزگی و ضدعفونی بودن، کابین عقب کاملاً متمایز و با بالاترین استانداردهای بهداشتی گارانتی شده است. طراحی خاص دیواره ها در شرایط تصادف و واژگونی خودرو کمترین خطر برای بیمار و همراه را در بر دارد و مقاومت بالای دیواره ها از آسیب رساندن به افراد داخل کابین ممانعت نموده که خود فاکتور مهمی در ایمنی خودرو می‏باشد.