چهارشنبه, ۰۴ مرداد ۱۳۹۶
آخرین خبر با عنوان ، مشکل زمین کلینیک پزشکی تامین اجتماعی انار برطرف شد در 12 ساعت قبل منتشر شده است .
»   اخبار انار, تیتر یک, نخبگان  »   مصاحبه با پروفسور مهدوی از نخبگان و فرهیختگان اناری و استاد دانشگاه‌های آمریکا: دلم می‌خواهد به دانشجویان ایرانی و دانشگاه‌های انار کمک کنم
۴ خرداد ۱۳۹۳ , ساعت ۰:۰۱
مصاحبه با پروفسور مهدوی از نخبگان و فرهیختگان اناری و استاد دانشگاه‌های آمریکا: دلم می‌خواهد به دانشجویان ایرانی و دانشگاه‌های انار کمک کنم

مصاحبه با پروفسور مهدوی از نخبگان و فرهیختگان اناری و استاد دانشگاه‌های آمریکا: دلم می‌خواهد به دانشجویان ایرانی و دانشگاه‌های انار کمک کنم

پروفسور سیدکاظم مهدوی اناری فرزند سیدحسین مهدوی اناری است. پدر وی در سال‌های قبل از انقلاب شهردار انار بوده است.

پروفسور سیدکاظم مهدوی اناری که در دانشگاه‌های آمریکا تدریس می‌کند و ۳۶ سال است که در این کشور زندگی می‌کند، در مصاحبه‌ای با یکی از خبرنگاران اناری شرکت کرده که متن این مصاحبه در اختیار انارپرس قرار داده شده است.

پروفسور مهدوی اناری در ابتدای این مصاحبه گفت که تحصلات ابتدایی خود را پیش از انقلاب در مدرسه سعدی انار گذرانده و سپس در دبیرستان امیرکبیر تهران ادامه تحصیل داده و در نهایت از دانشکده فنی دانشگاه تهران موفق به اخذ فوق لیسانس شده است. دکتر محمدرضا عارف، کاندیدای ریاست‌جمهوری سال گذشته و رحمتی، وزیر اسبق راه و شهرسازی از جمله‌ای هم‌مدرسه‌ای و هم دانشگاهی‌های پروفسور مهدوی بوده‌اند. دکتر عارف و پروفسور مهدوی در تیم بسکتبال دبیرستان امیرکبیر نیز هم بازی بوده‌اند.

این نخبه برجسته اناری در سال ۱۳۵۴ ایران را به مقصد آمریکا ترک کرد. وی درباره دلیل ترک ایران گفت: “مساله اصلی این بود که به درس خواندن همیشه علاقه داشتم و آن زمان (قبل از انقلاب) دوره دکترا در ایران وجود نداشت و در نتیجه من به آمریکا رفتم و از دانشگاه نیویورک دکترای ریاضیات گرفتم.”

وی افزود که استاد ریاضی دانشگاه ایالتی نیویورک و تگزاس آمریکا بوده و به عنوان استاد مهمان دانشگاه هاروارد و دانشگاه کرونل آمریکا نیز فعالیت داشته است. این نخبه برجسته اناری هم اکنون استاد کالج ایتکا نیویورک است. (لینک پروفایل پروفسور مهدوی در کالج ایتکا)

reu20055555

reu2004666

وی خاطرنشان کرد که بیشتر فعالیت‌هایش “تحقیقات علوم ریاضی و فلسفی و کاربرد ریاضی است.”

پروفسور مهدوی اناری با اشاره به اینکه “معمولا سالی یک بار به انار سفر می‌کند”، درباره تحصیل در انار قبل از انقلاب تصریح کرد: “آن زمان تحصیلات برای همه ساده و امکان پذیر نبود. من خوشحالم که الان تحصیلات برای همه است و همه می‌توانند به دانشگاه بروند. آن زمان محدودتر بود. الان من وضع آموزشی ایران را بسیار عالی می بینم. خیلی بهتر از قبل.”

وی افزود: “مردم انار را دوست دارم، تابستان‌های انار و  کار کردن را دوست دارم. من خاطرات زیادی از انار دارم و  همین که من از انار هستم، افتخار می کنم.”

پروفسور مهدوی اناری درباره بازی‌های دوران کودکی‌اش در انار گفت: “ما بازی‌های زیادی داشتیم گوس بازی، سنگ چاری که همه این‌ها از بین رفته است. وقتی همکلاسی‌ها با هم بودیم می‌نشستیم و سنگ چاری، گوس بازی، ترش ترش و… بازی می کردیم.  نزدیکی خانه ما میدانی بود، همین جایی که الان بانک صادرات است، بعدازظهرها انواع و اقسام ورزش‌ها را انجام می‌دادیم، چون خیلی ساده بود و خیلی انرژی مصرف می‌کرد و خیلی روحیه همکاری را تقویت می‌کرد. ای کاش این بازی‌ها و ورزش‌ها بر می‌گشت.”

وی از “محمد میرزایی، عباس فدایی، محمود گنجی، غلامرضا جنگی، محمد عبدالعظیمی، محمد خواجه شریفی، محمود مهدوی، عباس هاشمی و…” به عنوان دوستان و همکلاسی‌های دوران کودکی و نوجوانی خود در انار نام برد.

پروفسور مهدوی اناری درباره نحوه برخورد آمریکایی‌ها با وی گفت: “برخورد چند مرحله دارد. به عنوان دانشجو برخوردشان با من خوب است. به عنوان یک ایرانی اما انسان حس می کند که مثل یک خارجی به آدم نگاه می‌کنند. برای همین انسان حس می کند که متعلق به آنجا نیست.”

وی افزود: “من همیشه به ایرانی و اناری بودن خودم افتخار می‌کنم. همیشه هم سعی کرده‌ام که به دنیا نشان دهم که مردم ایران چقدر خوب و تحصیلکرده هستند. سعی کرده‌ام خوبی ایرانی‌ها را به اطلاع دیگران در خارج از ایران برسانم.”

این استاد دانشگاه گفت: “اناری که من الان می‌بینم به هیچ وجه  با اناری که من مدت‌ها قبل دیده‌ام ، قابل مقایسه نیست. انار واقعا تغییر کرده است. با کار، همکاری، پشتکار و ایمان همه مکشلات حل می‌شود. من به تمام مردم انار می‌گویم انار شهر بسیار جالبی است و مردم انار مردمان بسیار خوبی هستند.”

وی در پاسخ به این سوال که اخبار ایران را چگونه دنبال می‌کند، خاطرنشان کرد: “تلویزیون‌های جمهوری اسلامی و اخیرا هم سایت انارپرس را می‌بینم.”

پروفسور مهدوی اناری درباره پدرش سیدحسین مهدوی اناری، شهردار انار در قبل از انقلاب نیز گفت: “او مرد و پدر بسیار خوبی بود. ایشان همیشه به من اعتماد به نفس می‌داد، همیشه پشتیبان بود.  با همه مردم مهربان بود. همیشه به من می‌گفت که باید به همه احترام گذاشت و با مردم مهربان بود. پدر و مادرم و مادربزرگم همیشه برای من سرمشق بودند.”

وی ادامه داد: “ایشان وقتی من چهار پنج سالم بود، شهردار انار شد و خدماتی خوبی از جمله احداث خیابان و آبکشی و…. را انجام داد و به مردم انار خیلی علاقه داشت.”

پروفسور مهدوی  اناری افزود: “من یادم هست زمانی که کارخانه برق انار را ساختند، مهندسان این کارخانه را درست نساخته بودند و رادیاتور کوچک برای کارخانه برق  گذاشته بودند و به همین دلیل پدرم گفت که کارخانه را تحویل نمی‌گیرد. پس از اینکه پدرم کارخانه برق را تحویل نگرفت تهدیدش کردند که با استفاده از نفوذی که دارند، از شهرداری اخراجش خواهند کرد، پدرم هم گفت اخراج کنید، حتی من خودم استعفا می‌دهم. آن‌ها هم وقتی قاطعیت پدرم را دیدند، مجبور شدند که رادیاتور بزرگ نصب کنند.”

وی همچنین از ساخت مسجد مصطفوی در توکل‌آباد به عنوان یکی دیگر از کارهای پدرش نام برد و افزود: “پدرم این مسجد را به یادبود مادرم درست کرد.”

احداث سالن اجتماعات و کتابخانه، آب‌لوله کشی و….از دیگر اقدامات شادروان سیدحسین مهدوی اناری، شهردار انار در قبل از انقلاب بوده است.

پروفسور مهدوی  اناری گفت چند بار برای حضور در کنفرانس‌های ایران دعوت شده از جمله کنفرانس ریاضی کشور که در دانشگاه باهنر کرمان برگزار شد  و وی نیز در این کنفرانس سخنرانی کرده است.

این استاد دانشگاه افزود: “یک بار هم دانشگاه تهران دعوت کرد که به دلیل گرفتاری‌ها نتوانستم بیایم.”

پروفسور مهدوی اناری در پایان این مصاحبه گفت: “خیلی دلم می‌خواهد به دانشجویان ایرانی کمک کنم. مخصوصا به دانشگاه‌های انار و جامعه آموزشی انار تا حدی که امکان داشته باشد.”

تهیه و تنظیم مصاحبه: علی میرزایی

با تشکر از آقای نادعلی محمدی که هماهنگی‌های لازم را برای انجام این مصاحبه انجام دادند.

توضیح انارپرس: مخاطبان عزیز اگر سوال یا نکته‌ای دارند، می‌توانند در بخش نظرات این مطلب اعلام کنند تا پروفسور مهدوی اناری به آن‌ها پاسخ دهند.

_MG_4839 _MG_4840 _MG_4835 _MG_4897 _MG_4916 _MG_48464 _MG_48487777 _MG_492865432 _MG_49005555 _MG_4902

81 دیدگاه برای مصاحبه با پروفسور مهدوی از نخبگان و فرهیختگان اناری و استاد دانشگاه‌های آمریکا: دلم می‌خواهد به دانشجویان ایرانی و دانشگاه‌های انار کمک کنم

 1. آذرخش
  +1

  متنش زیاده که ،خدا حفظش کنه ،

 2. غلونزا
  0

  واقعا که باعث افتخارمون هستند جناب پرفسور مهدوی
  I LOVE YOU PMC

 3. بانو
  0

  با سلام خدمت پرفسور مهدوی
  امیدوارم هر جا که هستن موفق باشن. خدمت به خلق نوعی عبادته،حالا چه در ایران و چه در خارج از کشور.امیدوارم همیشه سلامت باشن تا بتونن به تدریسشون ادامه بدن و ما هم به عنوان یک ایرانی و از همه مهمتر یک اناری و همشهری جناب پرفسور به ایشون افتخار کنیم.

 4. اناری
  -1

  من درد دلم راباسیدبزرگ درمیان گذاشتم .آقای نسب عبدالهی سفارش کردم به گوش شمابرساند.هروقت رسیدخبرش رابه من بده.

 5. داش حسینv
  -2

  سلام خدمت آقای مهدوی”خیلی خوشحال شدم
  واقعا مایه سربلندی انارین!از شما سوالی نمیکنم
  در عوض یه خواهش ازتون میکنم”خواهشا اگه
  براتون مقدوره هر از گاهی یه مقاله در زمینه ای
  که خودتون صلاح میبینید به سایت بفرستین
  تا بیشتر از معلوماتتون بهره ببریم
          امضا&داش حسین

 6. داریوش
  -1

  آقای مهدوی،، چی میشه شما سالی دو سه بار بیاین دانشگاه آزاد انار ،، هم سخنرانی و هم تدریس کنین
  رتبه علمی به این بزرگی رو دارین و هم تو آمریکا تدریس میکنین، این فرصت رو در اختیار انار هم بزارین ؟؟؟؟؟

 7. علیرضا
  -1

  پروفسور مهدوی از اینکه شهر خودت و مردمان آن را فراموش نکردی از شما سپاسگذارم

 8. محمدی
  -1

  سلام جناب استاد

  وقتی عکس شما رو در میان دانشجویان امریکایی دیدم به خود بالیدم که از خاک انار، مردی با تلاش و همت به چنین درجه علمی رسیده که در چنین کشوری تدریس میکنه. واقعا باعث افتخار ما هستین.

 9. علی
  0

  پروفسور شما چند تا فرزند دارید و فرزندانتان مشغول چه کاری هستند

 10. محمد
  0

  سلام آیا شما هیچ میلی به بازگشت به ایران دارید

 11. علی
  0

  سلام.جناب پرفسور شما از افتخارات انار هستید..

 12. م-ا
  0

  خداییش مهدوی ها همشون استعداد دارند انشائ الله در همه مراحل زندگی موفق باشند

 13. بچه باغ گبری
  0

  سلام.آقای پرفسور مهدوی چرا بعد از سالها دوباره توکل اباد باز گشتید.ایا خاطره خاصی دارید؟

 14. مهر نگار
  0

  با سلام ودرود خدمت سید بزرگوار واستاد فرهیخته اقای مهدوی امیدوارم هر کجاکه هستید سلامت باشید وما به عنوان یک اناری به خودمان میبالیم وبسی جای افتخار است که انار از قدیم نخبگانی اینچنین درخود پرورش داده اقای مهدوی ای کاش شما هم مثل اقای امین بیشتر به شهر ابا و اجدادیتان سر میزدید وکمی از امکانات انجا را تاحدی مثل امکانات تفریحی برای جوانان شهرتان فراهم میکردید در پناه حق 

 15. اناری ساکن شمال
  0

  سلام.اقای پرفسور   مهدوی چند نفر از اعضای خانواده شما و حدوا چند نفر اناری در امریکا ساکن هستن .ایا انها هم دارای درجات عالی علمی هستن.ایا انها  هم علاقمندی به  زادگاه  خود  دارن.از شما کمال  تشکر را دارم

 16. 0

  سلام یکی توضیح بده معادل امروزی گوس بازی و ترش ترش چیه اصلا کسی میدونه چجور بازییه؟ گیجم الان@

 17. متفكر
  0

  آقای مهدوی همین که مطالب رو میخوندم از شادی و غرور اشک میریختم

 18. علی دبیر
  0

  باعث افتخار ایران هستند و برایشان ارزوی موفقیت بیشتر دارم

 19. ابانی زاده
  0

  سلام.جناب مهدوی دوست داریم  خاطره  ورودتان پس از سالها به ایران و انا ر را   بدانیم. چه برداشتی از  ورود به ایران را داشتید .ایا ان چه میشندید با انچه میدید یکی بود.از شما  متشکریم

 20. متفکر
  0

  سلام آقای مهدوی یه خواهشی داشتم اگه مطلبم خوندید جوابم بدین:
  ما که دستمان به جایی نمیرسه شما که میتونید و تا آنجایی که حرفشنویی دارند از شما به دنیا بفهمانید که ما ایرانیها تروریست نیستیم این قضیه ایران هراسی یک بحث سیاسی هست که سران سلطه طلب و استکبار غرب با مبحثه دین و آیین و اعتقادات ما مسلمانان به خصوص شیعیان دارند ودیگر هیچ فرقی بین ما وسایر مردم دنیا نیست الا خدایی که ما داریم و غربیا فراموش کرده و قبول ندارند.

  و این جنجالهای رسانه ای و دروغ پردازیها که علیه ما ایرانیها در شبکه ها و ماهواره ها و سایتهای غربی به خصوص آمریکایی و اسرائیلی میشود همه دروغی بیش نیست جهت ایران هراسی.

  امیدوارم شما وسایر ایرانیهایی که در سراسر دنیا زندگی میکنند ملیت ایرانی و هویت و خدای خود را فراموش نکنید.
  به امید روزی که ملیت و فرهنگ و تمدن ایران به سراسر دنیا شناخته شود به کوری چشم دشمنان ایران .
  خدا پشت و پناهتون .و موفق باشین

 21. مندسن
  0

  درود بر همت بزرگ شما و پایبندیتون به شهرتون همیشه تندرست و شاد باشید

 22. 0

  باعرض سلام خسته نباشی خدمت همشهری گرامی جناب اقای مهدوی سلام مارا به مردم امریکا برسانید بگوید ما شمارا دوست داریم اما دولتمردانتان در عرض سی سال خیلی در حق ماظلم کردندند حالا دیگه دست بردارند تشکر

 23. پدرام
  0

  حس وطن دوستی جناب پرفسور قابل ستایشه. اینکه اینقدر به انار توجه دارن و به پیشرفتش امیدوارن فوق العاده س. دمشون گرم.

 24. پرنیان هفت رنگ
  0

  با سلام خدمت دکتر مهدوی.شما و امثال شما افتخار بزرگی برای ایران و شهرستان انار هستید.براتون آرزوی موفقیت می کنم

 25. silent
  0

  با سلام خدمت پروفسور مهدوی امیدوارم که همه لحظات زندگیتان بر وفقه مرادتان بگذرد.
  شما نصیحتی که برای ما جوانان دارید چیه؟؟
  به نظر شما اینده ما چی میشه و چجور باشیم برای اینده ما خوبه؟؟
  امیدوارم موفق باشید
  با تشکر

 26. رشیدی گلشن
  0

  سلام .از پرفسور عزیز سوال شود .گوس بازی چه بازی است که ما تا حالا اسم ان را نشنیدیم .ممنون

 27. نجمه پورشریفی
  +1

  درووووووووووود جناب مهدوی رسیدن به خیر

 28. مهندسی دانشگاه شیراز .نرگس .م
  0

  سلام.پرفسور عزیز .به کشور شیران .استان کریمان .شهر دلیران خوش امدی.مقدمت گل گل گل  گل گل گل  باران .باران .باران

 29. راستگو
  0

  سلام اقای دکتر ما اناریها به شما افتخارمیکنیم وازاقای محمدی دوست ویاور شما تشکر وقدردانی میکنیم

 30. 2afm
  0

  زنده باد انار پوشان….

 31. صنم
  0

  واقعا باعث افتخاره.
  امیدوارم همیشه سالم وسر حال باشید.

 32. 0

  سلامی چو بوی خوش آشنایی…
  خیر مقدم استاد !!
  وصفتان را شنیده بودم اما نه به این گویائی !!
  همیشه باور داشتم که فرزندان این اقلیم کویری اگر اراده کنند و پشتوانه داشته باشند می توانند به کهکشان رسند .سالیان سال است که با همسرم در این شهر و دیار این مهم را دیده ایم .
  نمیدانم شاید آرزویم دست نیافتنی ست اما می دانم عیب نیست :
  آیا روزی می رسد که فرزندان این دیار از صاحبان علم و اندیشه ی شهر خود نصیب و بهره برند ؟
  مانا و پایدار باشید استاد بزرگوار !

 33. دوستدار تحصیل
  0

  سلام جناب پروفسور خدا شما و امثال شماها را حفظ کند که مایه افتخارید به نظر شما اگه الان جوانی برای ادامه تحصیل از مقطع لیسانس بخواهد بره آمریکا آیا کار درستیه واینکه هزینش حدودا چقدر میشه با سپاس فراوان از حضرتعالی وتشکر از سردبیر سایت انار پرس ک موجبات آشنایی را فراهم نمودند

 34. سید کاظم مهدوی اناری
  0

  از محبتهای هشهریهای عزیزم قدر دانی میکنم.  آرزوی سلامتی و موفقیت شما عزیزان را دارم.  با کمال میل حاضر به کمک به دانشگاهای انار از نظر علمی هستم.  من پیشرفتهای علمی ، فرهنگی ، صنعتی ، اجتماعی ، پزشکی وانسانی ـ معنوی ایران را به اطلاع جهانیان رسانده و خواهم رساند.                        
  با کمال احترام  سید کاظم مهدوی اناری

  دوستانی که احتیاج به مقالات اینجانب دارند میتوانند از طریق ایمیل شخصی ام با من تماس بگیرند  kazemmahdavi1@gmail.com

 35. محمدرضا نسب عبداللهی
  0

  توضیح به مخاطبان: سلام، جناب آقای پروفسور مهدوی، مابقی پرسش‌ها را روز دوشنبه پاسخ خواهند داد.

 36. seyed anary
  0

  خانواده محترم مهدوی همیشه مورد احترام در انار بوده اند و خواهئد بور ما به این خانواده افتخار میکنیم

 37. seyed anary
  0

  انشاالله اجداد بزرگوارشان همیشه حافظ این خانواده و انار باشند

 38. aaa
  0

  باسلام وعرض ارادت خدمت جناب اقای پروفسور مهدوی وخسته نباشید به سایت دست اندرکاران انارپرس بابت تهیه این مصاحبه.
  جناب آقای پروفسو مهدوی
  باتوجه به شرایط شهرستان انار ومشکل کم ابی وتک محصولی بودن منطقه چه راهکارهایی ویا چه تجربیاتی وتوصیه هایی برای مسولین،مردم وکشاورزان منطقه ازنحوه پسته کاری در امریکا ومدیریت آنها در تولید پسته دارند ودر ثانی به طور کلی چه توصیه هایی برای مدیریت شهرهایی مثل شهرستان انار داریذ؟

 39. سيد اناري
  0

  خداوند رحمت کند سید محمد مصطفوی و خانواده ایشان در پناه سیدالشهدا باشند

 40. سيد اناري
  -1

  همچنین خداوند رحمت کند مرحوم سید حسین مهدوی و همه رفتگان خانواده مهدوی در پناه الله و سید الشهدا هستند انشاالله

 41. مهندس مهناز ذوالفقاری .ساکن یزد
  0

  اقای مهدوی در ادامه راه موفق  باشی .انار یها به شما افتخار میکنن ‘با همت همشهریان یک یاد بود .برای پدر خدابیامرز و مرحوم پدر بزرگتان بسازیید.حق بزرگی گردن شما باز ماندگان دارن.

 42. مریم
  0

  سلام اقای پروفسورکی اناربودن

 43. محمد مجتبي
  0

  این خانواده را ما اناریها از قدیم مشناسیم ومدانیم مسلمان واقعی اینها هستند وکسانی که به این خانواده سختی رساندند خدا و سید الشهدا از تقصیرشان نگذرد حوالشان به جد بزرگوارشان سید الشهدا

 44. محمد جواد
  0

  خوش امدید باعث افتخار انار و ایران هستید مهربان و متواضع

 45. دوستدار انار
  0

  سلام بر پرفسور ارزشمند جهان 
  امیدوارم حالتان خوب باشد
  انار  به دانشمندان با اصالت افتخار میکند خدا مادر و پدرتان را رحمت کند

 46. متفكر
  0

  سلام خدمت سید بزرگوار منتظر شنیدن جوابم هستم

 47. جدیدی .ساکن .کرمان.
  0

  سلام.اقای مدیر انار پرس … از شما کمال تشکر را دارم و به پرفسور دوووووووووووووووووووووووووووووووووود میفرستم

 48. هاشمی ده رییس.
  0

  از عکس گرفتن پرفسور میشود فهمید انسان بزرگی است .اگر مثل مدیران انار بود پشت یک میز مینشت یک خودکار  دستش میگرفت .پرفسور  خدا عزتت بده خیلللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللل اقاییییییییییییییییییییییییییسس

 49. محمدرضا
  0

  خدا رحمت کنه حسین آقامهدوی وهمسرش را.

 50. سید کاظم مهدوی اناری
  0

  از عزیزان اذرخش ، غلونزا ، بانو، اناری ، داش حین ، علیرضا، محمدی ، پدرام ، علی دبیر ، مند سن ، پرنیان هفت رنگ ، نجمه پورشریفی ، صنم ، خانم غیاثی ، مریم، محمد مجتبی ، محمد جواد ، دوستدار ، جدیدی ، مهناز و سید اناری که اظهار لطف نمودند از صمیم قلب تشکر میکنم و آرزوی سلامتی ایشان را دارم.

  محمد ، بنده وطنم را دوست دارم و آرزوی بر گشت و خدمت به ایران را دارم
  بچه باغ گبری، من زادگاه خودم را دوست دارم و در هر فر صت که پیدا کنم به انار برمیگردم
  مهر نگار،با کمال رضایت 
  ابانی زاده ، من احساس آرامش و خوشحالی دارم
  سیلنت،  به نظر من ایمان ، پشتکار، مهربانی به همه ، منطقی بودن و کم توقع بودن راز خوشبختی هر انسان است
  ابولفضل ، گوسه بازی را در فرصت دیگری توضیح خواهم داد
  اناری ساکن شمال، تعداد تحصیل کرده اناری در خارج زیاد هست (من حدس میزنم)
  متفکر، من پیغام شما را به جهانیان رسانده و خواهم رساند
  علی، من فقط یک پسر ۱۴ ساله دارم

 51. سید کاظم مهدوی اناری
  0

  خانم فروزنده غیاثی،  سلامی بر آن دیده اشنایی.  از لطف سرکار ممنون هستم.  خدمت به انار و ایران را یکی ازوظایف خود میدانم.  جاوید باد روح پاک شاعرانه شما

 52. 0

  سلام استاد گرانقدر !

  مهرتان ستودنی ست !
  همای دولتی تا سایه بر فرق که اندازی
  خوشا بخت بلند او که سوی اوست پروازت

 53. حبیب الله خواجه شریفی
  0

  جناب آقای دکتر مهدوی
  با سلام وعرض ادب
   خسته نباشید. 
  در دو جهان لطیف و خوش همچو امیر ما کجا
  ابروی او گره نشد گر چه که دید صد خطا

 54. سید کاظم مهدوی اناری
  0

  حبیب الله، سلام
    نسیم باد بهاری بوی خوش مهربان یار میارد

 55. محمد جواد
  0

  از انار پرس بسیار ممنونیم از گزارشات جالبی که تهیه میکنند

 56. محمد جواد
  0

  گفتم خوشا هوایی کز باغ عشق خیزد * گـفتا خـنک نـسیمی کز کوی دلبر آید

 57. ف ئ م
  0

  گفتم این روی فرشته است عجب یا بشر است گفت این غیر فرشته است و بشر هیچ مگوی

  فامیل مهدوی به شما افتخار میکنند به شهر خودتان خوش امدید

 58. موسوی
  0

  جناب آقای پروفسور مهدوی
  خیر مقدم ، سلام گرم مرا پذیرا باشید.
  امید آنکه از نزدیک شما را زیارت نمایم.
  سیداسماعیل موسوی – شرکت مخابرات استان یزد

 59. سید کاظم مهدوی
  0

  ف ی م، سلام
  از نورلطف شما فرشته صفت
   دیو هم فرشته  دیده شود

 60. يك دوست
  0

  ﺳﻼﻡ ﺧﺪﻣﺖ ﺍﺳﺘﺎﺩ ﻣﺤﺘﺮﻡ، ﻭﺍﻗﻌﺎﺍﺩﻡ ﯾﺠﻮﺭﯼ ﻣﯽ‌ﺷﻪ ﯾﻪ ﺍﺳﺘﺎﺩ ﺍﺳﺘﺎﺩﺍﻥ ﮐﺎﻣﻨﺘﺸﻮ ﺑﺨﻮﻧﻪ ﻭ ﺍﯾﺸﺎﻥ ﺑﺎ ﻣﺘﺎﻧﺖ ﺟﻮﺍﺑﺶ ﺩﻫﺪ. ﻧﻤﯽ‌ﺷﻪ ﺧﻮﺷﺤﺎﻟﯽ ﺭﻭ ﺗﻮﺻﯿﻒ کردوایییییییی

 61. سید کاظم مهدوی اناری
  0

  سلام یک دوست، 
  از لطف شما بینهایت متشکرم
  جاودان باد خوشحالیتون

 62. سید کاظم مهدوی اناری
  0

  سلام محمد جواد،
  بهشت زیر پای شا عران است

 63. سانيار
  0

  ایول پرفسور. دمتون گرم. شاعرم که هستین. باریک….

 64. سید کاظم مهدوی اناری
  0

  یک دوست، سلام
  با عرض تشکر از محبت شما امیدوارم که همیشه خرم وخوشحال باشید

 65. سید کاظم مهدوی اناری
  0

  سانیار، سلام
  با عرض تشکر از محبت شما

 66. سید کاظم مهدوی اناری
  0

  آقای موسوی ، سلام
  با عرض تشکر به امید دیدار

 67. ساغر
  0

  سلام استاد گرامی. مرحبا بر شما که از دل کویر و از سرزمینی کوچک چنین گامهای بزرگی نهادید . ای کاش  شاهد تکرار این گونه ها باشیم وای کاش تمام کسانی که دارای استعدادی هستند بتوانند  به جایگاه واقعی خود برسند. و هیچ کس قربانی تعصبات سنتی این جامعه کوچک نشود. از ما که گذشت اما از ته دل ارزو میکنم هیچ استعدادی در نطفه نمیرد

 68. محمد رمضانی
  0

  سلام استاد واقعا من تا بحال نمیدانستم که شما در میان مردم انار اینقدر اجر و قرب دارید واقعا باید به شما افتخار کرد شاید بتوان به جرات گفت اولین نفری هستید که در نظر خواهی از مردم بدون مخالف و برترین هستید درود سید و استاد بزرگوار خوش آمدید به زادگاهت

 69. سید کاظم مهدوی اناری
  0

  ساغر، سلام
  دعای شما قبول باد

 70. قائدی
  0

  سلام استاد من روزی رو که شما به عیادت پدر بیمار من اومدید منزل ما فراموش نمیکنم خدا همه پدرانی را که از این دنیا سفر کردند را بیامرزد(اگه اشتباه نکنم سال ۸۶ یا ۸۷ بود)

 71. سید کاظم مهدوی اناری
  +1

  اقای رمضانی، سلام
  از پیغام  پر محبت شما متشکرم

 72. سید کاظم مهدوی اناری
  0

  آقای قائدی، سلام
  خدا پدر شما را بیامرزد.  ایشان مرد بسیار خوبی بودند و با هم همکلاسی بودیم.
  تمام خانواده قائدی مردمان خیلی خوب و مومنی هستند و به انار خیلی خدمت میکنند

 73. مهدوي
  0

  با تشکر از آقای نادعلی محمدی خدا پدر و مادر و رفتگان ایشانرا هم بیامرزد انشااله با سید الشهدا مقرب باشند

 74. اناري
  0

  سلام
  لطفا از بهترین رتبه کنکور اناریها ( چه در انار درس خوندن یا جای دیگه) و نخبه های اناری گزارش تهیه کنید

 75. علی رضا امیری
  +1

  عرض ادب و احترام خدمت افتخار ایران جناب پروفسور مهدوی .
  من علی رضا امیری کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی بین الملل هستم و متاهل و دوست دارم در مقطع دکترا در آمریکا تحصیل کنم لطفاً راهنمایی بفرمایید .
  با تشکر فراوان
  ارادتمند

 76. ص ع ط
  0

  با سلام
  خداوند پروفسور سید کاظم مهدوی راحفظ کند قسمت بود با هم سفری به چک چک جهت بازدید داشتیم ایشان بسیار با علم و معلومات ودر عین حال بسیار خوش برخورد ومهربان وخیلی با بصیرت  هستند وصداقت ایشان انسان را مجذوب می کند  درست گفته اند که درخت پر بار شاخه هایش رو به پایین است  وایشان اینگونه اند  بنده عاشق افتادگی وخشوع این سرمایه علمی هستم
   اهل ورزش و ورزش دوست  وتمام سفارش ایشان به  جوانان تلاش خستگی ناپذیر جهت اعتلای ایران اسلامی است  خداوند پدر بزرگوار ومادر بزرگوارشان ومادر بزرگ مکرمه شان را خیلی حق به گردن بنده دارد رحمت کند

 77. نسیم جنوب
  0

  باسلام وبدرود بربزرگان ادب با اینهمه صبر وصعود 
  پله .پله رفته بالا با صفا و با وفا با فضل وجود 
  نگران وام دریافتی وپرداخت تمام اصل وسود 
  باقی کار دود اسپند  و بترکد چشم نادان وحسود 
  با تشکر وسلام بر عزیزی که نشسته در سرای عمو سام 
  ما به لطف ویاد او از سرزمین مادریش میگذاریم احترام  باتشکر والسلام ….

 78. دانش آموز
  0

  سلام به پروفسور عزیز
  .من میخواهم مثل شماشوم.وقتی دیدم شما ازمدرسه سعدی به این جا رسید یدمن خیلی مطمئن شدم که می توانم مثل شماشوم.من نمی دانم ازکجاشروع کنم تامردم شهرم به من افتخار کنند ومردم شهرم به شهرشان بیشتر افتخار کنند.همچنین کشورهای بیگانه اجازه حرف زدن درباره کشورم رانکنند. ازشمامی خواهم به من دعاکنید.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


 • تازه‌ترین خبرها