چهارشنبه, ۰۴ مرداد ۱۳۹۶
آخرین خبر با عنوان ، مشکل زمین کلینیک پزشکی تامین اجتماعی انار برطرف شد در 12 ساعت قبل منتشر شده است .
»   اخبار انار, تیتر یک, دیده‌بان, کشاورزی  »   چه کسانی می‌خواهند به طور «غیرقانونی» آب را از شمش منتقل کنند؟
۲۰ خرداد ۱۳۹۴ , ساعت ۸:۳۶
چه کسانی می‌خواهند به طور «غیرقانونی» آب را از شمش منتقل کنند؟

چه کسانی می‌خواهند به طور «غیرقانونی» آب را از شمش منتقل کنند؟

در شهرستان انار طی روزهای اخیر بحث‌ها درباره انتقال آب از منطقه شمش به “اراضی غیر” بالا گرفته است.

سوال این است اینها چه کسانی هستند؟

پاسخ روشن است. این‌ها همان کسانی هستند که آب‌های زیر زمینی گلشن را استفاده و زمین‌های پسته خود را آباد کردند. این‌ها کسانی هستند که آب‌های زیر زمینی گلشن را به نابودی کشاندند و اکنون باغات آن منطقه بر اثر بی‌آبی یا آب بی کیفیت در حال خشک شدن است.

همین نابودکنندگان منابع آبی، اکنون به منابع آبی در شمش، چشم طمع دوخته‌‌اند و می‌خواهند برای انباشته‌کردن حساب‌های مالی و آباد کردن باغات پسته‌ خود، آب‌های زیرزمینی شمش را نیز نابود کنند.

بر اساس قوانین و آیین‌نامه‌ها انتقال آب از یک چاه به “اراضی غیر” ممنوع است و قانون اگر قانون باشد این افراد ان‌شاالله موفق نخواهند شد که به هدف خود برسند.

این افراد در حالی منابع زیر زمینی دشت انار را نابود کرده‌اند که هیچ نوع سرمایه‌گذاری در انار نکرده‌اند.

این تنها “زنده یاد علی‌اکبر امین”، چهره ماندگار شهرستان انار بود که در ازای آباد شدن باغات پسته‌اش، بیش از ۴۰ میلیارد تومان برای ساخت و تجهیز دانشگاه آزاد انار هزینه کرد و در بخش درمانی نیز کلینیک پزشکی را ساخت و به همین دلیل بود که در مراسم خاک‌سپاری این چهره فرهیخته نیز  هزاران نفر به پاس خدماتش شرکت کردند.

دیگرانی که می‌خواهند آب را از شمش منتقل کنند، تنها به فکر افزایش سرمایه‌های خود هستند و نابودی منابع آب برایشان مهم نیست و نگرانشان نمی‌کند؛ چون که با سرمایه‌های هنگفت خود در سایر شهرها باغ پسته خریده‌اند یا آن را در بانک‌ها پس‌انداز کرده‌اند و اگر در آینده، منابع آب دشت انار  به وضع بسیار وخیمی برسد، این منطقه را ترک می‌کنند و با سرمایه‌هایی که از طریق نابود کردن منابع آب اندوخته‌اند، در شهرهای دیگر زندگی خواهند کرد.

امید است که با هوشیاری و همت مسئولان، خواب این افراد معدود آشفته خواهد شد و مردم انار نیز ناچار نباشند در آینده تاوان بی‌آبی و منفعت‌طلبی فرا قانونی این افراد را بدهند.

مطلب مرتبط:

ابهامات جدی در خصوص انتقال شک‌برانگیز آب از شمش به رضاآباد 

84 دیدگاه برای چه کسانی می‌خواهند به طور «غیرقانونی» آب را از شمش منتقل کنند؟

 1. مردم انار
  0

  کور خوانده اند . آقایان ج و ذ کور خوانده اند که بتوانند آب را از شمش به جای دیگر ببرند. مگر از روی جنازه مردم انار رد شوند.
  آقایون روسا و مسئولین جلوی کار غیرقانونی رو بگیرید تا آرامش منطقه به خاطر طمع چهار تا ادم به هم نخوره.

 2. دانیال
  0

  ای بشا انارپرس خوب سفت و شق دنباله کاره آدمای شمر صفت هسی..ما اناریا پشتتیم

 3. کارمند بانک
  0

  اون اقایی هم که این چندروز چتدتا کار خیر کرده با بجه هاش تو این کانال شریکه شاید صد میلیون به اسم کار خیر داده ولی میلیاردها تومان برداشت میکنه.

  دیگه در انار کسی مثل امین خدابیامرز پیدا نمیشه و نخواهد شد قابل توجه …. که مواظب باشه اینهایی که میان توی…..پول میدهند به اسم کارخیر بعضیاشون جای دیگه صدها برابر درو میکنند گول نخوری

 4. مالک
  -1

  ما آب میاریم خوبش هم میاریم .همه کارا انجام شده قانونی هم هس. شما اگه حرفی دارین با قانون بزنید شما با قانون طرفید. چون انتقال این لوله کاملا قانونی است و گفتم همه کارهای قانونیش انجام شده.برین هر کار دلتون میخواد بکنین.

 5. ناشناس
  0

  قانون به صراحت میگویید انتقال و فروش اب از یک چاه به چاه دیگر ممنوع است و در ضمن حق ابه هر چاه بر اساس سطح زیر کشت آن مزرعه میباشد و پروانه بهره برداری صادر میکنند . اگر چه در منطقه انار از اب یک چاه برای چاه های دیگر استفاده میکنند اینکه سازمان اب منطقه ای ایراد نمی گیرد بدلیل نداشتن شاکی است اگر شاکی خصوصی گزارش این تخلف را ارائه کند سازمان اب موظف به برخورد است.

  من خبر دارم که انارپرس در این باره شکایتی را مطرح کرده که قطعا نتیجه آن توقف انتقال آب از شمش به رضاآباد خواهد بود. دستت درد نکنه انارپرس

 6. دختر بهار
  0

  عاغا این حاجیا گردن کلفت  گلشنی که اینجور دارن حق مردم بدبخت انار رو میخورن صددرصد پشتشون به یه جایی گرمه 
  که اینجور دو ورداشتن، یکی نیس بهشون بگه اینهمه جم کردی به کجا میخای برسی !!!
  آخرش یه متر جا سینه قبرستون داری والسلام، حالا هی حق اینو و اونو بخور ولی اون دنیایی هم هست 
  که باید جواب پس بدین مثقال به مثقال ….
  مردم انار باید روزی هزار بار برا آقای امین بزرگوار فاتحه بفرستن …فقط امین خیرخواه مردم انار بود و بس

  حالا هی بیا لایک منفی بزن ولی بدون حرفت حق نیست

 7. بي خبر از همه جا
  0

  ای کاش این آقایون فقط به نابودی آب منطقه انار بسنده میکردن !
  ای کاش فقط بعضی از آب و زمین های این منطقه رو مفت خریده بودن !
  ای کاش پولهاشون رو بر میداشتند میرفتن یه جای دیگه راحت زندگیشون رو میکردن اونم بدون کشاورزی و بدون نابود کردن آب مناطق دیگه !
  یه آدرس میدم حتما یا خودتون یه سر برید از نزدیک ببینید یا تحقیق کنید ببینید به سر آب اون منطقه چی داره می یاد:
  مسیر حرکت: انار – شهربابک – هرات – چاهک – جاده فرعی بختیاری (به سمت استان فارس بعد از چاهک) – حسن آباد – چاه سرخ و در نهایت “کوشکک”
  از انار تا “کوشکک” نهایت ۳ ساعت راه بیشتر نیست(۲۸۰ کیلومتر)
  از اهالی کوشک بپرسی آدرس زمین ها و چاه های یکی از این آقایون رو به شما خواهند داد!

 8. صرفا جهت اطلاع
  0

  اگر کسی بخواد یک تانکر ۱۰۰۰۰ لیتری آب بخره تا به قول این دوستان بتونه لااقل چند تا درخت را از خشک شدن نجات بده باید “حداقل” ۵۰۰۰۰ تومن پول بده!
  ولی همین آقایون (الف ب پ ت ث ج چ ح خ د ذ ر ز ژ س ش) در هر ثانیه بیش از ۱۰۰۰ لیتر از زیر خاک های منطقه انار آب برداشت میکنند، بله درست فهمیدین در هر ثانیه بیش از ۱۰۰۰ لیتر اونم در ۲۴ ساعت شبانه روز اونم در ۳۶۵ روز سال!
  یک بار دیگه حساب کنید در همین دقایقی که انارپرس رو باز کردید و این نظر رو خوندید چند هزار لیتر یا چند تانکر آب فقط برای همین چند نفر از زیر زمین بیرون اومده ؟!
  خوشبختانه یا بدبختانه زکات که برای “پسته” واجب نیست (میگویند مستحب است) مالیات هم که به کشاورزی تعلق نمیگیره ، حالا چه کسی و چجوری میخواد حق مردم انار رو بگیره فقط خدا میدونه!
  به قول یکی از دوستان فقط باید منتظر امام زمان باشیم!
  حالا چند صد میلیون کمک به ساخت بیمارستان یا حتی ساخت بهترین بیمارستان و بهترین امکانات رفاهی دیگه در انار توسط این آقایون تنها بخشی از حق مردم اناره!

 9. محمد عبدالهي عزت آبادي
  0

  با توجه به این مقاله و مقاله دیروز در این زمینه، لازم دیدم ۵ نکته را یادآور شوم:
  ۱- نکته اول برای سردبیر محترم و مخاطبین عزیز انار پرس می باشد. وقتی که قانون به این شفافی وجود دارد، به نظر نمی رسد، برای حل مشکل، نیازی به ایجاد تنفر بین فقیر و غنی باشیم. این کار مضرات بسیاری دارد که برای اطلاع از آن می توان به لینک زیر مراجعه نمود. http://www.entekhab.ir/fa/news/208981/%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%81%D8%B3%D8%A7%D8%AF-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF%DB%8C-%D9%86%DA%98%D8%A7%D8%AF

  ۲- نکته دوم برای باجگیران است. این پروژه یا قانونی می باشد یا نمی باشد. اگر قانونی می باشد که نمی توان صاحبان آن را سر گردنه گیر آورده و طلب میلیاردی برای این کار و آن کار خیر کرد. اگر غیر قانونی می باشد که گناه آن با هیچ کار خیری پاک نمی شود و اثرات بد اجتماعی اقتصادی آن با هیچ خدمت اجتماعی تحلیل نمی رود.

  ۳- نکته سوم برای کسانی است که دم به ساعت از انتقال آب کارون و خلیج فارس حرف می زنند. همین پروژه کوچک و پیامدهای آن را ببیند و قضاوت کنید.

  ۴- نکته چهارم برای صاحبان این پروژه می باشد که از اقوام و دوستان صمیمی من هستند. همانطور که یادتان می باشد از روز نخست من در جریان پروژه بوده و اصلا توجیه اقتصادی آن را نیز خودم برایتان انجام دادم. اما روز نخست هم گفتم که این کار خلاف قانون جاری ممنوعیت انتقال آب بین دو چاه است. الان هم بهتر است به دنبال یافتن راهکارهای قانونی باشید. این که درختان پسته گلشن و صفاییه و ناصریه و امین شهر و … تشنه هستند و … هیچ توجیهی ندارد. کار این باغات گسترده با انتقال یکی یا دو لوله آب به سرانجام نمی رسد. زمان این ننه من غریبه بازی ها به سر آمده است. 
  ۵- نکته پنجم برای مسئولین محترم می باشد. شما را به خدا شفاف باشید.  

 10. احساسی
  0

  من فقط می دونم تو مملکت ما قانون حرف اول رو نمی زنه!فقط به عنوان حرف اول نوشته میشه،اجرا شدنش بستگی داره به….

 11. فتاح
  0

  منابع ابی منطقه رو غارت کردن که هزار برابر بدتر از دزدیه بعدش خوشحالن به حج و کربلا رفتن و حاجی صدا شدن از طرف مردم اما در باطن مردم انار به اندازه یه یک قرونی هم قبولشون ندارن بهتر از امین یاد بگیرن نه که دچار غرور بشن مملکت اگه قانون داشته باشه که دستشون کوتاه میشه اما مملکت قانونش فقط پول میشناسه توصیه میکنم مردم خودشون نسبت به کوتاه کردن دست این غارتگران دست به کار شن. این ادما حرص و طمعشون سیرمونی نداره پولی گذاشتی توو بانک میلاردی مراجع همه میگن ربا و نزوله پس به این دنیاتون ننازید فقط دو متر پارچه می برید توو قبر 

 12. من بیدا
  0

  زمینا ما کنار زمینا این خدا نشناسای از بی ابی وشوری داره خشک میشه.زمینا اونا مث جنگل ی چک اب نمیدن غرغرکنی ادم دلیش ب درختامیسوزه. برگا زردومردنی .درختا اونا مث برگ کاهو.جالبیش اومخ ب اینه اونا کشاورزی بلدن مانیستیم

 13. ناشناس
  0

  این افرادبه اصطلاح خیر کسانی نیستن به جز ۱ م خ دلال پسته حسین اباد ۲ ع ذ دلال پسته حسین اباد۳ع ج گلشن که به جز منفعت خودشان به فکر هیچ کس دیگری نیستن ودر پشت پرده یک کار خیر درپی منفعت سود ملیاردی هستن وگرنه این خیرین چرا هیچ کار خیری برا زادگاه خودشون نمیکنن

 14. علیزاده
  0

  اگر قانونیه پس چرا اقای ذ صاحب ……. و بدهکار بزرگ بانکی به همراه …..دارن دلالی میکنن کانال زده شود ؟؟؟ چرا التماس شورای شهر میکنند؟ اگر قانونی است چه معنا دارد با حضور امام جمعه و شهردار و فرماندار و شورا جلسه بگیرند که چند بدیم کانال بزنیم ؟؟ اگر قانونیه چرا ریس م میگفته یک میلیارد بدهبد به بیمارستان کانال را بزنید ؟ قانونی اگر باشه …… نمیخواد واسطه نمیخواد التماس نمیخواد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 15. علی فتحی
  0

  اقای ذ که …..دار هستی از …….فروشی شروع کردی وبا زد و بند اینهمه وام کلان از بانکها گرفتی خصوصا بانک تجارت و زیارت عاشورا هم میخوانی و گریه هم میکنی و وامهاتو ندادی و در لیست سیاه بزرگترین بدهکارای بانکی هستی امام حسین به کمرت بزنه که یه تعداد از این بدبختها رو اجیر کردی که به کامنت ها منفی بدن !!! خدا نخل عمرت را بشکند که شیطان از تو درس میگیره

 16. اکرم
  0

  به قول مقام عظمای ولایت ملاک قانون است هرچی قانون گفت قابل توجه امام جمعه انار فرماندار انار شورای انار شهردار انار

 17. حجت
  0

  ینی چ جوری کانال زدن لوله ریختن از انار رد شدن کسی نفهمیده اون خیر هم که میگین واقعن ما هم تعجب کردیم که چ جوری دلش اومده پول خرج زیرساختهای انار کنه نگو کارش مصداق این ضرب المثله سلام گرگ بی طمع نیس

 18. علی
  0

  سلام …آقای عبداللی این نکته پنجم رو خوب اومدی ….شفاف باشید مسوووووولیییین نامسوول

 19. نسیم جنوب
  0

  باسلام وبادرود اب وخاک هر دونیاز من  به اندازه نه سود 
  نعمت وبرکت خدا داده کنم حرکت به با لا و به ارامی صعود 
  بی توجه به خدا و خود ناسپاسی کرده بی اندازه چون قوم ثمود 
  بی توجه به طبیعت من خراب بنموده اب وخاک وبارش باران به هنگام فرود 
  پشت بنموده خراب بی نگاه وبی توجه باخیال کج خود لائی.لائی.دارم باسرود 
  بامحبت یادحق انداز ه من مرهمی گردد به زخم چشم نادان وحسود 
  باتشکر من برعکس عمل میکنم بجای اینکه با یاد خدا واندازه خود ازنعمت ورحمت خدا استفاده کنم ودر اخر اضافی ان را با هم بازیهای خود تقسیم کنم وبه انچه خدا داده راضی باشم تا در دنیا ارامش واسایش وشاید در اخرت بهشت که خداونذد بخشنده ومهربان داند این سرنوشت خدا را ابزاری برای رسیدن به منافع شخصی خود قرار داده ودیگر خود را فراموش نموده ودر اخر بازم برای راضیت خودم بیاندازه به دیگر خود محبت کرده واینهم گناه وبیتوجه به اینکه با حرام وگناه من دارم هر روز خراب میشوم اصلا فکرشم نکرده بودم که با بیاندازگی خود راسنگین میکنم واز پرواز مانده ام  من بادفکر شیطانی خود وبادست خود دوبال پرواز شکستام .مرا دعا کنید وباتوجه بخوان وبا انتقاد سازنده وبامهربانی خدا دادی خالی از خومحوری وخود رای بریم کامنت بگذار تا شاید اگر خواست خدا بود من کمی بهتر شوم اگر لایق بودم دعایت میکنم   والسلام…..

 20. پشت بانک ملت
  0

  اقایون و خانمها سلام
  با یه گل بهار نمیشه
  اقای ج عمده مالک چاه هایه ابراهیم اباد،ده حیدر،ده شیخ،علی اباد جدیدی(شش دانگ)،فائزیه جدیدی(شش دانگ)،رحمت اباد و چندتا دیگه چاه که اسماشون رو یادم نیست میباشد، میشه اینطور برداشت کرد که عمده ابهای زیرزمینی از شمش تا زیر امامزاده صرف ابیاری باغات این حاجی میشود، ما تو یکی از این چاهها شریک ملکیم و چند ماه یکبار برای بستن ابمون باید به کلی جنگ و درگیری اب رو از چنگشون در بیاریم و ببندیم تو زمینمون، و جدیدا اقدام به ساخت مسجد در ابراهیم اباد شمش برای ۶خانوار افغانی و بلوچ سنی نموده که کاری بس بیهوده است و میتونست با این پول چندین جوون رو بفرسته خونه بخت، در پایان عرض میکنم که من هم گلشنی هستم و از بعضی مخاطبان خواهشمندم هی نگن گلشنیها… و مقصر رو گلشنی ها ندونن و باعث تفرقه نشوند، مقصر اقایون انگشت شماری هستن که با پول و پارتی برنامه هاشونو راهبردی میکنن. (در ضمن رضا ابار جز اراضی امین شهره نه گلشن)

 21. عباس
  0

  این انتقال دهندگان اب یک آدمای مغرور و متکبر و از خدابی خبر از خود راضی ای هستند که اون سرش ناپیداست.تاوان تمام کارهاشون هم روزی پس می دهند.فقط خدا خیرت بده انارپرس تا میشه نذارین اینها پاشون و از گلیمشون دراز تر کنند.

 22. سلام
  0

  اتوبوسی که کلی مسافر و یه عالمه گازوئیل قاچاق داره برای اینکه راحت و بی درد سر و بی سرو صدا به مقصد برسه و حتی مسافراش هم از ماجرا بو نبرن اولا باید از نظر فنی سالم باشه، دوما باید از سرعت مجازش هم یواش تر بره و سوما باید همه قوانین راهنمایی و رانندگی رو رعایت کنه!
  حالا فرض کنید یه همچین اتوبوسی از نظر فنی که سالم نباشه و همه جا بخواد صدوپنجاه تا تخته گاز بره و همه جا سبقت غیر مجاز هم داشته باشه و از همه مهم تر تموم مدارکش مثل کارت و سند و پلاکش همه جعلی باشه مگه میتونه راحت و بی دردسر به مقصد برسه ؟!
  مگه میشه پلیس و مسافرای این اتوبوس نفهمن و هیچی نگن ؟!
  مگه میشه دزدی اونم تو روز روشن اونم با طبل و دهل ؟!
  صد البته که میشه اونم با “بند پ” !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  البته از اونجایی که هیچ انقلاب و حرکتی بدون حضور مردم ثمر و نتیجه ایی نداره هر جا پای مردم بیاد وسط بند پ یا همون پارتی هر اندازه که بزرگ باشه تبدیل میشه به “پشه”

 23. ناشناس
  0

  ع ذ تاجر پسته ….قلدر شده با سواستفاده از زحمت کشاورزان. اینها پسته میخرند با پوک (۵درصد) قاطی میکنند و صادر میکنند

 24. نسیم جنوب
  0

   بنام خدا .من ادم. دربهشت با ارامش واسایش زندگی میکردم بدون  غصه ودرد چون حرف خدا را گوش نکردم وسپاس گذاری خدا نبوده واز میوه ممنوعه تناول نمودم  چون مانند شیطان خود خواه وزیاده طلب ووخود را ازدیگر خود بهتر میدانستم زیاد خوردم وسنگین شدم واز بهشت به پایین صعود کردم چون خداوند مرا دوست میدارد وبخشنده ومهربان است جن وشیطان که هر دویکی است جلوی من گذاشت تا با بسمالله از جن وسیاهی حرکت کنم وباسلام در حرکتم در راه مستقیم خود با صبر حرکت کنم واز جن وشیطان رد شوم وازانها بهتر شوم چون انهاهم مخلوق خدا هستنند ولی متاسفانه گوش دادن به حرف خدا بدون بسم اله وسلام حرکت میکنم ومدر اخر کارهایم همه خراب واشتباه بازم توبه نکرده وشیطان را لعنت میکنم وبجای اینکه به خود ودیگر خود توجه کرده وباکمک خدا جلوی این خرابی را بگیرم میخواههم با روشوه دادن ای خرابی را بتااز با خودخواهی وزیاده طلبی جبران کنم این امری محال ودروغ گفته ومیخواهم با تکرار دروغ که اخرش جنگاست به ارامش برسم ..معذرت میخاهم من دنبال بیدار شدن خودم هستم البته اگر شما با یاد خدا ومحبت خدا با نوشتن وگذاشتن کامنت به من کمک کنید اگر لایق باشم شما را دعا میکنم به امید روزی که من اندازه یتر شده وباتوبهاز خدا بخواهم که دیگر انتظار بساست واگر خدا بخواهد منجی عالم بشریت مهدی موعود ضهور کند نبری اینکه ظلم را از میان بر دار بلکه دنیا را پر از عدل ودادکند این باور مناست اگر باور توبود لذت ببر وگر نه من معذرت میخواهم …والسلام…..

 25. مطلع اناری
  0

  اقای ع ج مالک چندین چاه ششدانگی در شمش است و ابی که حق همه اناریهاست دارد میکشد و از مالکان عمده این کانال است سال قبل حدود ۵۰میلیارد تومن پسته داشته و اگر موفق شود سر اناریها کلاه بگذارد همین امسال حدود ۸۰ میلیارد تومان پسته خواهد داشت اخیرا یکی از پسران ایشان ماشینی به قیمت ۴۰۰ میلیون خریده و به کلکسیون ماشینهاش اضافه کرده ع ج اخیرا به دختران نفری ۲۵۰میلیون و پسران ۵۰۰میلیون بخشیده و به هرکدام یک اپارتمان در مشهد و یزد داده قابل توجه اناریهایی که ندارند قسط خانه های مسکن مهرشون را بدهند انوقت ریس منابع طبیعی انار با چه جراتی همراهی اینها شده نمیدانم اقای ع ج میلیاردها تومان در بانکهای یزد سپرده کرده که سود ماهانه انها هم میلیاردی است با انتقال این اب هر حبه ابی که ایشان دارد حدود ۳۰۰میلیون تومان خواهد شد ثروتی در حد قارون!!!!! برای رد گم کردن هم اخیرا چند کار خیر کرده و در روزنامه ها و سایت ها انداختند ولی مردم بیچاره انار خبر ندارند پشت این کارهای خیر چه سو استفاده ها که نخوابیده اناریها ابی که حق همه شماست را دارن چند نفر میکشند میبرند و شما خوابید.

 26. فرزند شهید
  0

  پدر خوب شد شهید شدی این روزها را ندیدی تو تو کانال شهید شدی نیستی ببینی بعضیا به خاطر یک کانال اب دارن میجنگن و حق حساب میدن نیستی ببینی …. تو این موقعیت حساس ول کرده رفته قم تا انار نباشد نیستی ببینی استاندار دولت تدبیر و امید گفت در کرمان پلیس اب تشکیل میدیم اما حالا دارن اب غیر قانونی میبرن و او سکوت کرده پدر نیستی ببینی چه خبره یک سیدی که شاه دوست بوده حالا شده عضو ش…………….و ش……………………و خواب امام زمان میبینه حالا شده میانجی گر برای سرمایه دارها و شورا پدر کاش حاج قاسم سلیمانی مارا هم میبرد به جنگ داعش اسیر داعشی ها بشم سرم را ببرند بهتر از اینه بعضی نامردی ها و بی قانونیها را و بعضی نامردها را ببینم

 27. جانباز و کشاورز
  0

  مقام عظمای ولایت ایت الله امام خامنه ای در دیدار با ریس و مسئولان قوه قضاییه : (((در کشور ما قشر محروم و فقیر و پا برهنگان و روستاییان و طبقات مستضعف بیشتر مظلوم واقع شدند در حق انها احتمال مظلومیت بیشتری است تا فلان ادم پولدار زمیندار وسیع الامکان .)))) ای امام جمعه ای فرماندار ای ریس سپاه ای دادستان انار ای شهردار ای شورای شهر ای غیرتمندان اناری این هم مدرک و سخن رهبری حالا ببینیم فقط در ابتدای سخنرانیهاتون دم از ولایت میزنید یا واقعا گوش به سخن ایشان هم میدهید . یک عده اب حق همه اناریها را مفت مسلم ببرند و بچه هاشون با ماشینهای چند صد میلیونی جلو بدبخت بیچاره ها لایی بکشند اونوقت با گردن کلفتی میگویند اب میبریم هرکارهم میتونید بکنید اینها به خدا پشتشون به یک جایی گرمه .

 28. محی الدین
  0

  با این کلمات یک جمله بسازید:
  آب – قانون – رشوه – کانال – ریاست – قلدری – مستضعف – درخت پسته – صندلی – منابع طبیعی -مردم خوب و نجیب و شهید پرور و ولایتمدار و ………………….. کاش آدم نفهم بود بعضی چیزها را نمی فهمید ولی کورها هم میفهمند در قضیه انتقال اب این کانال چه وعده ها که به بعضیا داده نشده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 29. جوالدوز
  0

  تحت تاثیر نظر آقای “محمد عبدالهی عزت آبادی” و سایر دوستان
  می بینم که بازار جوالدوز زدن به دیگران بد جور داغه اما هنوز کسی در این جمع خودش رو لایق حتی یک سوزن کوچک هم ندونسته!
  ولی من اولین داوطلبی هستم که حاضرم ابتدا یک جوالدوز به خودم بزنم بعد یکی به دیگران!
  چون به اعتقاد من اگر دیگران لایق جوالدوز هستند شاید خودم هم لایق یک جوالدوز باشم نه یک سوزن!
  البته روی صحبت من فقط با کشاورزانیه که در این اعتراض شرکت کرده اند چون تمامی کشاورزان این منطقه بدون استثنا، مثل بنده سالهاست که از “چاه های کاملا قانونی” آبی برداشت کرده ایم که از لحاظ قانونی و شرعی مشکل داشته (برداشت بیش از حد مجاز ) !!!
  پس من که بدون سرو صدا و یواشکی سی وچند ساله از آب غیرقانونی استفاده کردم و حتی کوچکترین اعتراض یا اقدامی برای برداشت قانونی آب طبق پروانه اون چاه نکردم با این آقایون که با بوق و سرو صدا اینهمه برداشت غیر قانونی داشتند خیلی فرقی ندارم (آب که از سر گذشت چه ۳۰ لیتر چه ۱۰۰۰ لیتر)
  به نظر من اگر قراره اجتماع یا اعتراضی صورت بگیره هیچ کشاورزی حق نداره در اون شرکت کنه مگر کسانی که آب و چاه کشاورزیشون قانونی باشه!
  در این نظر دادن ها فقط جوونای بیکار چه بیسواد و چه باسواد حق شرکت دارند!
  کسانی که عزیزانشون رو در راه یزد و رفسنجان از دست دادند حق اعتراض دارند!
  کسانی که قصد داشتند به شغل شریف کشاورزی رو بیارن ولی به هر نحو با سیاست های این آقایون نتونستند آب و زمین بخرند حق اعتراض دارند!
  خلاصه اینکه کسانی میتونن در این اعتراض و نظر دادن ها شرکت کنند که به قول “سعدی” علیه السلام
  گناهی نداشته باشند:
  همه عیب خلق دیدن، نه مروتست و مردی ***** نگهی به خویشتن کن، که تو هم گناه داری
  تو حساب خویشتن کن، نه عتاب خلق سعدی ***** که بضاعت قیامت، عمل تباه داری

 30. کارمند بانک
  0

  آقای ح ذکه اولش با راه انداختن هیئت و دعوت از راشد یزدی و گریه های بلند خودش را یک اصولگرا جا زد و بعدش با یکی از نمایندگان مجلس رفیق شد تا حدی که مخارج ………………………داد و حالو….. است به همراه یک سید که در جمکران و در کوههای جمکران دنبال امام زمان میگشت !!!!!!!و زمانی در مغازه همین اقای ح ذ کار میکرد دونفری سخت این روزا فعالند که با پادرمیانی مسئولین را ببینند تا مالکای چاه شمش این کانال را بزنند با حسابی که ظهری همکار من با ماشین حساب ضرب و تقسیم کرد صحبت سر حدود سی میلیارد تومان اب چاه محمدیه است بابوووووووووووووووووووووووووووووووووووو

 31. خبرنگار
  0

  صرفا جهت اطلاع :

  ۱) آقای ح ع ج حدودا دو ماه قبل مبلغ هنگفتی بابت خ به یکی از مسئولان اناری داده تا موقع حفر کانال ایشان همراهی مردم نکند این اقدام نتیجه داده و او سکوت فرموده است .۲) آقای م ج و غ ج که در شیراز املاک کشاورزی زیادی خریده اند و برادران ذ در امین شهر که یکیشان کارت جانبازی دارد از مهمترین مالکان چاه هستند.۳) اقدامات به اصطلاح خیرخواهانه اخیر آقای ح ع ج در یکماهه اخیر و درست در موقعیت حفر کانال صورت گرفته که با اندک فکری رابطه این کارهای خیر و حفر کانال معلوم میشود.۴) هر حبه آب محمدیه شمش الانه حدود یکصد میلیون تومان است که درصورت انتقال به رضااباد به حبه ای سیصد میلیون افزایش می یابد ۵) ریس اداره م و یکی از اعضای شورای شهر به جای اعتراض به تخریب منابع طبیعی اصرار دارند تا شورا و فرمانداری اجازه انتقال بدهند .۶) یکی از …..داران انار که نامش در جزوه بدهکاران سنگین بانکی کشور است و با یکی از نمایندگان کرمان و دکتر ح از وزیران دولت احمدی نزاد ارتباط نزدیک دارد و اقوامش در این کانال ابرسانی سهم دارند این روزها و شبها با دیدن این و ان سعی دارد این کانال به آخر برسد .۷) آقای س ع م که عضو ش…………….. …………………. است به همراهی این کارخانه دار یک تیم دلال تشکیل داده اند تا نظر سرمایه داران مالک تامین شود و پس از انتقال آب سهم این سید که به نداری مشهور است و خمس میگیرد و لی بازنشسته بوده و حقوق دارد و مالک اب و زمین کشاورزی است و سهام کارخانه خریده و در صندوق م سپرده سنگینی دارد مالکان چاه حق این سید را بدهند تا خدای ناکرده از گرسنگی غش نکند.۸) حالا مزه قانون و مدعیان قانون کمی ملس به نظر میرسد یا حق . حق پدر حقگورا بیامرزد.

 32. خبرنگار
  0

  اضافه میکنم یکماه قبل در جلسه ای شبانه در محل شورای شهر انار با حضور آقایان امام جمعه فرماندار شهردار اعضای شورای شهر به جز ضیا صوراسرافیل و با حضور شیخ علی گنجی و موسی زاده ریس منابع طبیعی و برادران ذ از حسین اباد که مالک حدود ۴۰حبه اب این کانال هستند در خصوص انتقال اب بحث میشود که مبلغی از این آقایان بگیرند و صرف بیمارستان کنند که نهایتا تا این لحظه ریالی هم بابت بیمارستان کمک نشده است .

 33. اهل دل
  0

  ﻭ ﺍﯾﻦ ﭼﻨﯿﻦ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﺑﺎ ﻓﮑﺮﯼ ﺑﮑﺮ ﭘﺎﯼ ﺍﺯ ﮔﻠﯿﻢ ﺧﻮﯾﺶ ﻓﺮﺍﺗﺮ ﻧﻬﺎﺩﻩ ﻭ ﺑﺎ ﺟﻤﻌﯽ ﮐﺜﯿﺮ ﺑﻪ ﺳﻮﯼ ﻭﻻ‌ﯾﺎﺕ ﺩﯾﮕﺮ ﻫﻤﭽﻮﻥ ﻫﺮﺍﺕ ﻭ ﺑﺮﺩﺳﮑﻦ ﻭ ﻗﻢ ﻭ… ﺭﻭﯼ ﻧﻬﺎﺩﻧﺪ ﻭ ﻭﻃﻦ ﻣﺄﻟﻮﻑ ﺭﺍ ﺭﻫﺎ ﻧﻤﻮﺩﻩ ﻭ ﻭﻗﯿﺤﺎﻧﻪ ﺑﺎ ﺷﻌﺎﺭ:ﺍﺯ ﺍﻧﺎﺭ ﻭ ﺍﻧﺎﺭﯼ ﺍﻡ ﺑﯿﺰﺍﺭﻭَ ﻗِﻨﺎ ﺭﺑَّﻨﺎ ﻋَﺬﺍﺏَ ﺍﻟﻨّﺎﺭﺑﺪﺍﻥ ﻭﻻ‌ﯾﺎﺕ ﺭﻓﺘﻨﺪ ﺗﺎ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﺁﺑﯽ ﻭ ﺍﺭﺿﯽ ﺁﻧﺠﺎ ﺭﺍ ﻧﯿﺰ ﻭﯾﺮﺍﻥ ﮐﻨﻨﺪ ﻭ ﭘﯿﺮﻣﺮﺩﯼ ﮐﻪ ﺍﯾﻦ ﻗﺼﻪ ﺭﺍ ﻣﯽ ﺷﻨﯿﺪ ﭼﻨﯿﻦ ﺧﻮﺍﻧﺪ:ﺍﻻ‌ ﺍﯼ ﭘﺴﺘﻪ ﻣﺎ ﺭﺍ ﭘﺴﺖ ﮐﺮﺩﯼﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺩﻭﻥ ﭘﺎﺑﺴﺖ ﮐﺮﺩﯼﻫﻤﺎﻥ ﺭﻭﺯﯼ ﮐﻪ ﻟﺒﺨﻨﺪ ﺗﻮ ﺩﯾﺪﯾﻢﻧﺨﻮﺭﺩﻩ ﺑﺎﺩﻩ،ﻣﺎ ﺭﺍ ﻣﺴﺖ ﮐﺮﺩﯼﻭ ﺍﻟﺒﺘﻪ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺧﺮﺍﺑﯽ ﻭ ﻭﯾﺮﺍﻧﯽ ﺑﺎﻏﺎﺕ ﭘﺴﺘﻪ ﺳﻮﺩﯼ ﮐﻼ‌ﻥ ﺑﻪ ﺟﯿﺐِ ﻧﺎﻧﺠﯿﺐ ﮐﻮﻟﯽ ﻫﺎ ﻭ ﻏﺮﺑﺖ ﻧﺸﯿﻨﺎﻥ ﺭﻓﺖ ﭼﺮﺍ ﮐﻪ ﺑﺎ ﺍﺭّﻩ ﻫﺎﯼ ﺑﺮﻗﯽ ﺑﻪ ﺟﺎﻥِ ﺑﯽ ﺟﺎﻥ ﺩﺭﺧﺘﺎﻥ ﺍﻓﺘﺎﺩﻩ ﻭ ﺟﺸﻦ ﭘﺴﺘﻪ ﺳﻮﺯﺍﻥ ﺭﺍﻩ ﺍﻧﺪﺍﺧﺘﻨﺪ ﻭ ﺑﺎ ﻓﺮﻭﺵ ﺯﻏﺎﻝ ﺭﻭﺳﯿﺎﻩ، ﺑﻪ ﺳﭙﯿﺪﺑﺨﺘﯽ ﺭﺳﯿﺪﻧﺪ.

 34. سید عباس
  0

  سلام اقای عبدالهی من تاحالا خیلی طرفدار شما بودم و فکر میکردم فقط دنبال حرف حق  هستید  ولی انگار اینجور چیزی نیست تا حالا شده یکبار بروید و زمینهای سمت  حسین اباد گلشن رو ببینید که از نظر مساعد بودن تاچه حدی هست؟ الان هفت تا چا موتور وارد ده حیدر شمش میشه اگر یک سوم این اب وارد زمینهای اون منطقه میشد حداقل دو برابر محصول بدست میومد. هیچکدام از چاهای سمت گلشن بیشتر از ثانیه ای چهل پنجاه لیتر اب نمیکشن در صورتی چاهای بالای کمربندی و شمش تا ثانیه ای هفتاد هشتاد لیتر اب میکشن درصورتی که بیست لیتر پروانه ندارن. من از این اب شریک نیستم ولی زمین سمت رضا اباد دارم که از بی ابی داره خشک میشه اوناهم یک قطره اب به کسی نمیدن ولی من خوشحالم که اب بیاد درختهای اونا که سی سال زحمت کشیدن استفاده کنن. اونا اگر به این همه ثروت دست پیدا کردن از عقلشون استفاده کردن ما نباید با حسادتمون سنگ جلو راه اونا بندازیم ودر اخر اینکه خدا نعمت داده ازش استفاده بهتر کنیم نه اینکه بخاطر قانونی که فقط بخاطر استفاده بعضیا وضع شده جلو استفاده صحیح نعمتهای خدارو گرفت. این اب اگر رضا اباد نره قرار نیست زیر زمین بمونه برای نسل اینده قراره بره دی حیدر هفتا چاه بشه هشتا چاه پس بهتره شماهم تشویق کنید که دیگران هم اب بیارن .

  • محمدرضا نسب عبداللهی
    
   0

   پاسخ به سیدعباس: سلام، ما همه باید تلاش کنیم تا از منابع آب حفاظت کنیم. اگر امروز ما می توانیم از کوهستان و طبیعت و محیط زیست استفاده کنیم به این دلیل است که گذشتگان به آنها آسیب نرساندند و تحویل ما دادند اما متاسفانه ما با حرص و ولعی غیر قابل وصف در حال نابودن کردن منابع آب، طبیعت، کوه، محیط زیست و … هستیم و آیندگان از ما چیزی جز خرابه و نابودی تحویل نمی گیرند.
   واقعا ما کی می خواهیم باور کنیم که وضعیت آب بسیار بحرانی است. چرا ما چشم های مان را بسته ایم و فقط به فکر پسته و پسته و پسته هستیم؟ چرا نمی خواهیم به کاری دست بزنیم که هم سود داشته باشد و هم زندگی آینده را با خطر مواجه نکند؟
   چرا دنبال یک قطره آب در دشت تفتیده انار هستیم تا رمقش را بکشیم؟ واقعا چرا برای نابودی منابع آب اینقدر حریص شده ایم؟ چرا فقط سود چند ساله خود را می بینیم و به فکر فرزندان و نسل های آینده خود نیستیم؟
   چرا باور نمی کنید که جنگ آینده جهان جنگ بر سر آب است؟ چرا ما کاری می کنیم که در جنگ آب بازنده باشیم؟ چرا کاری کنیم که در آینده بر سر آب یکدیگر را له کنیم؟ چرا ؟ واقعا چرا ؟ واقعا بر سر ما چه آمده که حاضر نیستیم آب را حفظ کنیم و تمام تلاش خود را برای نابود کردن آن به کار بسته ایم؟ چرا این گونه شده ایم؟

 35. فتاح
  0

  اقای عبداللهی مجبوری نظر این نسیم جنوبو تایید کنی نظراتش مثه پارازیته 

 36. bad boy
  0

  فقط اون افرادی که میخوان این کارو بکنن یه کمی راجبه این جمله فکر کنن
  شعار امسال سازمان ملل به مناسب روز محیط زیست، “هفت میلیارد رویا و یک سیاره، با احتیاط مصرف کنیم.” است.

 37. کشاورز
  0

  ملت انار همه بدانید دلان این پروژه اقای ح ذ که نسبت فامیلی با این اقایان ج و ذ دارد چون اقای ح ذ در بین مسعولین  رده بالا نفوذ دارد گ

 38. کشاورز
  0

  باتشکر از پرسنل انار پرس میخواهم بدانم مردم اناروقتی شما برای سرمایدار بومی اینجور برخورد میکنید و براش راحلی پیدا نمیکنید چرا سرمایدار سرمایش از انار بیرون نبرد با این استقبال شما باعث میشود مردم شهرهای دیگر از انها استقبل کنند و جذب سرمایها ابن اقایان کنند…

  • محمدرضا نسب عبداللهی
    
   0

   پاسخ به کشاورز:‌ سلام، هیچ کس با سرمایه گذاری مخالفتی نکرده. اگر منظور شما از سرمایه گذاری، انتقال آب و نابود کردن منابع آب در راه گسترش و توسعه پسته کاری است، هیچ کس از ان استقبال نمی کند. به این هم سرمایه گذاری نمی گویند. شهرهای دیگر سرمایه گذار در بخش صنعت جذب می کنند نه در راه نابودی منابع آب. طوری حرف می زنید که انگار این آقایان برای چند واحد صنعتی در انار سرمایه گذاری کرده اند و حالا می خواهند در شهرهای دیگر سرمایه گذاری کنند. اگر شما یک مورد سرمایه گذاری صنعتی از این آقایان در شهرستان انار پیدا کردید، به ما هم نشان بدهید.

 39. مجتبی
  0

  رانت خواری و زیرمیزی و کمیسیون و حق حساب و پول چایی که انشاالله تو این جا نیست .صلوات

 40. 0

  سلام 
  چند وقت پیش تیتر زده بودید که اتصال باغات کبوترخان تا شمش خخخ شوخی جالبی بود ,باید بگیم گسترده تر شدن کویر لوت تا شمش 

 41. مهرابی
  0

  سلام به همه دوستان اقا چرا شلوغش میکنید (ع.ذ)کی گفته پولداره من از کارش خبر دارم سره جریان ورشکستگی چندسال پیشش کلی پول از پسر دکتر مجیبیان قرض گرفت بعد کل زمیناشو دادخ الان اون جانشین مجیبیان تو امین شهره و هیچ سرما یه ای نداره که زمینارو رو میبره اخر سال یه درصدی میگیره همین

 42. حسین
  0

  سلام اینا اصلا اب نیاز ندارن چاه رضا اباد به لطف یه بنده خدایی ع م پروازی گرفت رفت کناره خط قرمز الانم داره ثانیه های صد لیتر اب میکشه که همه هم میدونن نمیدونم جرا کسی پیگیر نیست مامورای ابیاری هم که ماشالا هردفه میرن چند…….. میگیرنو …. اگرانار پرس یه مطلب در مورد ابیاری میذاشتو من کل …….گرفتنو یکی یکی مینوشتم ببینید قانون کجاست

 43. رضا
  0

  میانگین عمر ما اناریها ۶۰سال که باشه پول میخواهیم چیکار .اینو گفتم قبرستون یادتون نره میمیرید .کفنتون میکنند.میبرنتون تو قبرستون.خاکتون میکنند بعد با پولاتون یک وعده یا چند وعده چلو کبابی .مرغی میدن میخوریم کیف میکنیم.جان .حالا هی پول رو هم کنید اونم با پارتی بازی و کلاه برداریو باج گرفتنو دلالیو .غیره بتو کارخونه که راه انداختین رو هم اتیش دادین رفت.افغانی بهتون کار میکنه که بیمه نکنید .اگر با این پولا ……ساخته بشه ارواح خبیثه شب …..رو اذیت میکنند پر پاپی نشین بزارین برن.دوستدار پابرهنه فوق لیسانس گفتمان.

 44. اصلاح طلب
  0

  من به عنوان یک اصلاح طلب اناری به اصلاح طلبان اناری هشدار میدهم این …….داره ابروی هرچی اصلاح طلب را هست میبرد و خودش را دوم خردادی میداند و از طرفداران ایت الله هاشمی رفسنجانی اصلاح طلب ها کی باعث شد این سید بیاد تو جمع ما آبروی هرچی دوم خردادی و اصلاح طلب واقعی هست را ببرد؟ یا داره خواب میبینه یا داره دلالی میکنه یا داره …… یا داره گریه دروغی میکنه تو همه جلسات اصلاح طلب ها هم میاد مردم و قشر تحصیلکرده دیگه از این فیلمها گول نمیخورند این تیب ادمها فقط ابروی جبهه اصلاحات را میبرند یک کلام ختم کلام

 45. علی زینل
  0

  عزیزان شاغل در شغل با شرافت اعمال *دیس لایک* چه تون شد یهو؟؟؟خواب افتادین؟کمرنگ شدینآآ.

 46. کشاورز
  0

  سلام.اقای عبدالهی ایا گذاشتن نهال بهتر از جابجایی اب برای درخت ۴۰ ساله میباشد ….!!@؟؟؟دوما شما کشاورزانی که راه دور و نزدیک رفتتد چاه کشاورزی خریداند هرات .مشهد .شیراز….جذب سرمایه نیست چاهای کشاورزی گدفته اند اونها را تولید یونجه و هندوانه و…به تولید پسته که اب کمتر و درامد زایی بشتر و ورود ارز به مملکت نیست وبعد موضوع پسته است نه صنعت کسی که علاقه و حرفه ای کشاورزی دارند چگونه در بخش صنعت سرمایگذاری کند شما فقط حرف میزنید مقاله میدید عملتون کجاست صنعت کارخانه گونی وقالی از شما ست …کجاست سرمایه قالی …صحبت از کشاورزی کنید وقتی شهرهای مشهد وورامین وهرات و شیراز….از کساورزان رفسنجانی استقبال میکنند وبرایشان وام بلاعوض و وام کم سود میدند ان موقع در شهر تولید پسته باید زغال تولید بشه وامسال شما باتصفیه اب ومکانیزه(قطره ای)مقاله بدید 

 47. elahe
  0

  خیلی معلوم میشه ییکارید که ایقد شلوغش کردید بابا قانون هر چی بگه ما کاره ای نیستیم این دوروزمونه باید کلاه خودمون محکم بگیریم باد نبره

 48. نسیم جنوب
  0

  بادرود وباسلام برتو ای فتاح که خاطر خواه ما گشتی مدام 
  حرف  بیهوده و تکراری ما را با محبت خوب جواب دادی پیام 
  من زحرف خوب وشیرین تو  با یاد خدا ویاد خود گردم همام 
  من دعایت کرده امروز و به فردا  دررکوع ودر سجود ودر قیام 
  باتشکر وسلام برسردبیر وکابران خوب ومحبوب وعزیز و با مرام 
  من نسیمم باصداقت  بی توقع .انتظار بدم فتاح واین سایت میگذارم احترام ..
  ……….والسلام…….

 49. پسر همسایه
  0

  بی خود خودتان را دارید رنج می دهید در انار ما این پول و پارتی است که در همه جا حرف اول را می زند سالهاست که پولدارها در انار یکه تازی می کنند هرکاری دلشان بخواهد می کنند و به کسی هم پاسخگو نیستند البته ما هم بی تقصیر نیستیم بر خلاف دستور پیامبر عزیزمان و نص صریج قرآن که می فرمایند اگر کسی را بخاطر مال و ثروتش احترام بگذاریم مرتکب گناه کبیره ی ((شرک)) شده ایم در انار ما پولدارها را محترم می شماریم به آنها بیش از حد بها می دهیم آنها را برصدر می نشانیم و فراموش می کنیم که نزد خدا آنکس گرامی تر است که باتقوانر است و همه ی ما با این کارمان باعث شده ایم که خیره سری و تکبر آنها بیشتر شود و سرمایه داران برای رسیدن به مقاصد خود از هر حربه ای استفاده می کنند اگر توانستند قانونی نتوانستند غیر قانونی بالاخره کارشان را می کنند از این نمونه ها هم جاهای دیگر هم اتفاق افتاده مثل انتقال آب چند چاه واقع در غرب مهرآیاد به نجف آباد و اسد آباد توسط شخصی بنام ح.م که از کشاورزان بدبختی که درختانشان خشک شده بود نهایت سو استفاده را نمود و با ثمن بخس و چندرغاز آب چندین حلقه چاه را خرید و به جایی دیگر منتقل نمود

  متاسفانه علیرغم شعارهایی که مطرح است نظام طبقاتی از زمان ساسانیان هم بیشتر شده فقرا بیچارگان عددی به حساب نمی آیند و کسی حتی به حرفهای بحق اکثریت ملت انار تره هم خرد نمی کنه این روزها حرف حرف سرمایه داران و صاحب منصبان است دیگر گذشت آنزمان که کوخ نشینان ولی نعمتان کشور بودند و امام یک تار موی آنها را با همه ی کاخ نشینان عوض نمی کرد این غائله و هیاهو هم چند صباحی مطرح می شود و مثل شعله شمع به خاموشی می گراید و آب هم منتقل می شود و بچه سرمایه داران در ماشینهای چند صدمیلیونی خود که به بهای نابودی زندگی دهها هزارنفر بدست آورده اند،کولر را روشن می کنند و آهنگ غربی گوش می دهند و به ریش من و تو و همه ی کسانی که دستمان به جایی نمی رسد می خندند …میگی نه بنشین و تماشا کن

 50. علیرضا
  0

  منو باش یک تانکر هزارتایی از چاه شهرداری واسه سمپاشی آب برداشتم عکس تانکرم تو سایت انار پرس درومد که هیچ. نزدیک بود دادگاهی هم بشم. حالا اینا چی!!!

 51. سید عباس
  0

  اقای عبدالهی شما چرا نمیخوای قبول کنی این چاه بیست سال پیش پروانه صادر شده  درخت کاشتن فایده نداشته حالا قرار نیست پروانه باطل بشه اب زیر زمین بمونه پس بهتره اب بره روی زمین درخت بزرگ نه اینکه دلخل شمش دوباره درخت جدید بزارن دوباره ده سال اب هدر بره تا درخت بزرگ بشه

 52. حسین
  0

  حرف اول رو پول میزنه اینا هم که پول دارن پس مشکلی برای انتقال آب ندارن

 53. پشت بانک ملت
  0

  خخخخخخخخ علیرضا با تانکرش بدلیل برداشت غیر قانونی ۱۰۰۰لیتر اب بازداشت شد

 54. محمدرضا نسب عبداللهی
  0

  پاسخ به سیدعباس: سلام، شما چرا نمی خواهید قبول کنید که منابع آب رو به پایان است و قرار نیست “اندک منابع آب باقی مانده” همچنان صرف پسته شود.
  اراضی چاه مورد نظر در شمش یا قابلیت پسته کاری دارد یا ندارد. اگر دارد که پسته کاری کنند اگر هم ندارد مالکین در چاه را ببندند و خلاص. قانون اجازه جابجایی آب از یک چاه به اراضی غیر را نمی دهد. پس اگر اراضی چاه مورد نظر در شمش قابل پسته کاری نیست باید در این چاه را به نفع آیندگان و به نفع حفاظت از منابع آب بست. چون هیچ راه قانونی دیگری وجود ندارد.

 55. محمد
  0

  جمله بسازید با این کلمات: رئیس منابع طبیعی،محمدیه، رضاباد، برادران ذ ج م، پول،کانال، دویست میلیون، شمش، سید، رشوه، برادر رییس منابع طبیعی، مسجد امام سجاد، مجتمع خدمات رفاهی، ایزد آباد، ۱۶ حبه، حاج علی، ماشین منابع طبیعی،

 56. 0

  بعضی ها طوری میگن قرار نیست این اب زیر زمین بمونه که انگار فقط این اب سهم ماست و ایندگان حقی از اون ندارن

 57. رئيس منابع طبيعي فضا
  0

  از ریاست منابع طبیعی فضا به مسئولین و مردم انار:
  بابا اینها همش بازیه! این آقایون دارند سر شما رو گرم میکنند! این آقایون چند وقته که اومدن فضاپیماها و فضانوردان ناسا رو اجاره کردند دارند گلدونی پسته ی آمریکایی میبرند کره ماه و مریخ !
  اونوقت شما سرگرم شمش و رضاآباد شدید!
  مسئولین کره ماه و مریخ میخواستند بنده رو برکنار کنند و بجای من رئیس منابع طبیعی انار رو بذارند !
  من هم برای اینکه کاری کرده باشم در تماسی به این آقایون گفتم کره ماه محل مناسبی برای کشت پسته نیست چون خورشید اینجا هر روز بازی در می یاره و همچنین کره مریخ هوای مناسبی برای کشت پسته نداره ولی این آقایون گفتند: اصلا مهم نیست، مهم اینه که گفتن اینجا آب پیدا شده!
  اگر پسته شد که شد اگر هم نشد از اون بالا لوله میریزیم تا کره زمین مستقیم به هر جا که دلمون خواست!
  فقط یواشکی گفته باشم اینها شبونه وقتی ماه کاملا تاریکه قراره این کار رو بکنن گفتم مسئولین اناری حواسشون به آسمون هم باشه یه موقع میبینی از اون بالا داره لوله می یاد پائین !!!

 58. تابان
  0

  بیجا میکنند مگه دست خودشون هست اب های اون منطقه جا تلخ وشور کردن حالا اومدن این منطقه شمش خدالعنت بکنه اون کسی که میخواد مجوز این کار رو به این بی وجدان ها بده این بدونند که اون دنیای هم هست باید جواب بدن یاعلی

 59. پشت بانک ملت
  0

  امروز دو کنفرانس مهم درباره بحران آب بود. در اولی پروفسور کردوانی پدر کویر شناسی ایران صحبت کرد. او طبق معمول بسیار صریح حرف زد و خطاب به مدیران حکومتی گفت چرا نمیفهمید دیگر آب نیست؟!؟ مرتب مرا به کنفرانس دعوت میکنند اما نمیروم چون دیگر فایده ای ندارد و کار از سمینار و کنفرانس گذشته است دشتهای کشور نشست کرده و بخاطر توهم تولید همه چیز توسط خودمان در سراسر کشور کارخانه های پر مصرف صنعتی ساخته ایم که تکنولوژی ندارند و فقط آب را حرام میکنند. بطور مثال سطح آب در جهرم ۵٧٠ متر، در رفسنجان ۴۵٠ متر و در شهریار ٣٠٠ متر پایین رفته است!!!!

  در جلسه دوم اما حرفها بسیار شدیدالحن تر بود. محسن رنانی استاد دانشگاه علنا نظام را به خیانت متهم کرد. او در این جلسه هشدار داد تا ۵ سال آینده در ایران جنگ بین استانها و شهر ها بر سر آب علنی خواهد شد ،او گفت بحران آب ایران را خواهد بلعید. امروز میدان واقعی جنگ در حوزه آب است. آمریکا و هسته ای و عربستان و یمن تهدید دراز مدت نیست، این بحران آب است که واقعا امنیت ملی ایران را تهدید کرده است.
  رنانی ادامه داد: مردم ایران فرهنگ مصرف درست آب را بلد بوده‌اند، چرا که توانسته‌اند سه هزار سال با اقلیم خشک و کم‌ آب ایران کنار بیایند اما این بحرانی که اکنون در حوزه آب پدیدار شده و گرفتار آن شده ایم، ناشی از حکمرانی غلط در این ۳۰ سال بوده است و سیاستمداران با خطاهای فاحش ما را به بحران رسانده اند و حالا هم انگشت اتهام را به سوی جامعه دراز کرده‌اند.
  رنانی گفت: جنگ پراکنده آب در ایران هم اکنون به گونه خزنده و آرام شروع شده و فقط اخبار آن منتشر نمی‌شود. در حال حاضر این جنگ به صورت پراکنده رخ می‌دهد اما تا پنج سال آینده شاهد جنگ فراگیر آب در داخل شهرها و بین مناطق و استانها خواهیم بود.
  به گفته وی، این آن خطری است که امنیت ما را تهدید می‌کند و سیاستمداران چشم خود را به روی آن بسته اند.«««

 60. رضازاده
  0

  الهی خیر از عمرت نبینی ح ذ که فقط به فکر خودتی الهی خیر از عمرت نبینی …….که داری به انار خیانت میکنی بدهی های سنگین بانک تجارت را نداده حالا شده اب بیار برای چندتا پولدار خویش و قومش برو همون کرمون خوشیاتو بکن چکار ما اناریها داری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 61. آذرخش
  0

  غلط میکنند کور شن ۳۰سال پیش سر هر چاه موتوری دوتا پمپ کنار هم نمیگذاشتن که هرچی آب بود کشیدن حالا میخواهند آب های منطقه شمش رو خشک کنند، چه حروم …….زاده های هستن اصلا به فکر نسل بعدی خودشون نیستن

 62. حسن م از ده ریس
  0

  بیچاره ما بدبختا اگه یک تانکر اب برای سمپاشی از جوی شهرداری برداریم آقای ع م مثل عقاب و شاهین سر میرسه زنگ میزنه مارو بگیرن حالا حدود ۱۰۰میلیارد تومن اب دارن غیر قانونی منتقل میکنن همه مسئولا خوابن ؟ قدیم میگفتن شتر دزد ول میکنن آفتابه دزد میگیرن راست میگفتن

 63. دختر انار
  0

  شورای شهر کجایی ؟پس کی به فکر مایی ؟ منتظر جواب فوق شفاف مسئولان خصوصا آقای موسی زاده هستیم ببینیم حق با کیست ؟ ش مثل شفاف دوستان بزنن لایکه مثبتووووووووووووووووووووووووووو

 64. کشاورز
  0

  اقایان  عبدالهی شما که ایتقدر دم از قانون میزنید ونگران اب نسل ایندایدهم جواب بدید چرا چاهای بالا دانشگاه که پروانه انها بین۱۰-۱۵ -۲۰ بیشتر نیست الان دارند بالای ۱۰۰تا۱۳۰ لیتر بر ثانیه اب میکشند اعتراضی ندارید …و راهلی ندارید…

 65. علی
  0

  سلام خدمت دوستان عزیز به نظر من که اشکالی نداره چون منابع اب شمش خدا رو شکر بیش از این حرفهاست اگر میخواست تموم بشه تو این بیستو چند سال باید حد اقل یک متر افت اب داشته باشه به امید خدا انتقال اب عمان به کرمان هم در دستور کار گذاشتن قراردادشم که بسته شده دوستان هم بی خودی بدو بیرا به بنده خدا نگین این همه کمک کردن چرا ناسپاسی میکنین. کمک به امامزاده حوضهای علمیه کمک ازدواج چند مسجد چند مدرسه بیمارستانا اخه چرا اینقدر ناسپاسین اگر خودتون بودید چکار میکردین  ولی در مورد درست مصرف کردن اب حتما باید اقداماتی انجام بشه 

 66. ناشناس
  0

  جهت اطلاع دوست عزیز به نام مطلع انار ماشین پسرع ج به نام م ج تویوتالکسوس شاسی بلندهشت سیلندر ه ویک ملیارد دویست ملیون تومان خریده حالا فکرش کن چرا اب حق نسل ایند ه رو نبره براچاه رضاباد واینبار اگه هواپیمای خصوصی خرید جای تعجب نیست فقط باید ازقانون واین مسئولین شهر انار همیشه در تعجب بود  وبس

 67. ح-ا-ا
  0

  حرف حساب۲کلمه وتلخ است همانگونه که می گویندنصیحت تلخ است.کارشان اشتباه است

 68. حسن زاده
  0

  این کلمات را ده بار تکرار کنید پول پارتی پسته نتیجه میدهد کانال آبرسانی منهای اداره منابع غیر طبیعی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! جیگرررررررررررررررررررررررررررررررررررررر

 69. نادر
  0

  با احترام به همه ی نظرات. چرا ما آدمها بیش تر کارهامون بنده ای شده باید از خود سوال کنیم چرا برکتها کم شده؟

  وَ إِذْ تَأَذَّنَ رَبُّکُمْ لَئِنْ شَکَرْتُمْ لَأَزیدَنَّکُمْ وَ لَئِنْ کَفَرْتُمْ إِنَّ عَذابی‏ لَشَدیدٌ سوره ابرهیم /۷

  و هنگامی را که پروردگارتان اعلام داشت: “اگر شکرگزاری کنید، (نعمت خود را) بر شما خواهم افزود و اگر ناسپاسی کنید، مجازاتم شدید است!”ویا به قول شاعر که می فرماید:شکر نعمت نعمتت افزون کند کفر نعمت از کفت بیرون کند

 70. م - ا
  0

  خدا مرگی به این مفت خورهای طمع ورز بدهد که سیرآوری ندارند ، تیر به اشکمبشون بخوره

 71. هميشه نادان
  0

  اینجانب “همیشه نادان” قصد نظر دادن درباره موضوع مورد بحث شما را ندارم. فقط چند روزی که نظرات شما در مورد این موضوع را دنبال میکردم یک سوال ذهن مرا مشغول کرده که خواهشا هر کس هر مقدار که می داند و می تواند “همیشه نادان” را از نادانی درآورد و اگر برای انار پرس امکان دارد پاسخ های خود و دوستان به این سوال را در تیتری جداگانه درج نماید:
  در بسیاری از نظرات دوستان از جمله “محمدرضا نسب عبداللهی” و “پشت بانک ملت” (به نقل از پرفسور کردوانی و محسن رنانی) به بحران آب و جنگ بر سر آب در آینده ایی نزدیک(تهدید امنیت ملی) اشاره شده !!!
  چند نکته قبل از سوال:
  – به کره زمین که نگاه کنی بیشتر آن را آبی می بینی یعنی دوسوم آن را آب تشکیل داده !
  – حتی در شمالی ترین شهر دانمارک جایی که دریای بالتیک و دریای شمال بهم می پیوندند دو دریای شور و شیرین مخلوط و یکی نمیشوند !
  کلیپ آن را میتوانید از این لینک دانلود کنید:
  http://www.aparat.com/v/Im581/%D8%AF%D9%88_%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DB%8C_%D8%B4%D9%88%D8%B1_%D9%88_%D8%B4%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D9%86_%D8%AF%D8%B1_%DA%A9%D9%86%D8%A7%D8%B1_%D9%87%D9%85
  – طبق قانون بقای ماده ، ماده نه خلق و نه نابود می‌ شود !
  حال چند سوال:
  – جنگ بر سر آب چگونه اتفاق خواهد افتاد؟
  – آیا توانایی و انرژی بشر برای تصفیه اینهمه آب کفایت نمی کند؟
  – این آب های شیرین که تمام شده اند کجا رفته اند؟
  امیدوارم با پاسخ کامل و دقیق به این سوالات دیگر کسی برای کاشت پسته چشم به دریاها و اقیانوسها ندوزد !!!

 72. محمدرضا نسب عبداللهی
  0

  پاسخ به همیشه نادان

  سلام 
  نظر کارشنان اینگونه است:

  ۱- مقدار کل آب موجود در کره زمین ۱۶۵۰ میلیون کیلومترمکعب است که تقریبا ۹۷ درصد از آن برای مصارف انسانی غیرقابل استفاده‌اند و تنها سه‌درصد منابع آب شیرین وجود دارد که در مجموع ۷۸درصد از منابع آب شیرین هم به‌طور مستقیم در دسترس نیستند به این دلیل که یا در یخچال‌ها و سفره‌های آب زیرزمینی قرار دارند، یا اینکه آلوده شده‌اند.

  ۲- اگرچه آب یک منبع قابل تجدید است، اما کاهش دوره‌های خشکسالی به خاطر افزایش میزان تبخیر آب، کاهش کمی و کیفی منابع آب از یک سو و سیاسی کردن استفاده از منابع آب، افزایش تقاضا برای مصرف آب در بخش‌های صنعت و به‌ویژه کشاورزی برای تولید غلات و مدیریت ضعیف منابع آب از سوی دیگر، در آینده بحران آب را تشدید خواهد کرد. 

  ۳- از آنجایی که آب برخلاف نفت هیچ جایگزینی ندارد، لذا برخی از تحلیل گران پیش بینی کرده اند که جنگ در قرن آینده، به ویژه در خاورمیانه، نه بر سر ذخایر نفت بلکه بر سر منابع آب خواهد بود. تا کنون تنش ها و درگیری های مختلفی بر سر منابع آب در قرن گذشته به ثبت رسیده است. برای نمونه برخی مطالعات نشان می دهد که در پنجاه سال گذشته بیش از ۳۷ مورد تنش آبی بین کشورهای مختلف صورت گرفته و منجر به درگیری های نظامی شده است

  ۴- طبق اعلام سازمان هواشناسی جهانی تا سال ۲۰۲۵ میلادی ۶۶ درصد جمعیت جهان یعنی دو سوم مردم ساکن روی کره زمین با معضل یا بحران کمبود منابع آب مواجه خواهند بود.

  ۵- در تحقیق پروفسور راندهیر منطقه خاورمیانه به عنوان یکی از کم آب ترین مناطق دنیا مورد توجه قرار گرفته و بر این نکته تاکید شده که این منطقه بیشتر از دیگر نقاط دنیا مستعد نزاع و جنگ بر سر منابع آب است. خاورمیانه با وجودی که ۵ درصد از جمعیت جهان را در خود جای داده تنها صاحب یک درصد از منابع آب است و این مساله در کنار منابع مشترک آبی بین کشورهای این منطقه ، این منطقه از جهان را مستعد جنگ بر سر آب ساخته است.

  حالا با توجه به این وضعیت ناگوار، منفعت طلبی عده‌ای در شهرستان انار و بی مسئولیتی برخی از ادارات که در سلامت آنها جای تردید وجود دارد، باعث شده‌ که منابع آبی این منطقه با سرعت نگران کننده ای رو به پایان برود. 

  خدا به آیندگان و فرزندانمان رحم کند که در دوره‌هایی زندگی خواهند کرد که باید برای “آب، مایه حیات” شاهد خشونت و جنگ باشند و این هم تنها و تنها به دلیل بی مسئولیتی همه کسانی است که منابع آبی را در سال‌های گذشته و مقطع کنونی، با خودخواهی نابود کرده اند.

 73. نسیم جنوب
  0

  باسلام وبادرود من که نشناخته خدا را درد دارم غصه دارم به هر بود ونبود 
  هرچه فکرم خلق کند بی توجه به خدا و نعمت ورحمت همان خوانم سرود 
  این زمین من دوسوم اب وباقی خاک به ارامش واسایش خدا داند غنود 
  با زیاد خواهی وخود خودخواهی این خراب گشته وبی مصرف چه زود 
  پس چه خوب با یاد حق مرهم بسازم تا شود کور چشم نادان وحسود
  هنوز یا خدا را نشناخته ویا از خدا ابزاری ساخته ام برای رسیدن به این دنیائی که من هیچ از ان نمدانم واگر تا اخر عمرم هم با یاد خدا ودرراه مستقیم خدا انهم با تواضع وفروتنی وباتوجه وصبر حرکت کنم باید به خواست او گردن نهم چون هیچ جیز بدون اجازه اوحرکت نمکند الا من که بدون اجازه او با بیصبری حرکت کردم به او ودنیائی او اصلااخسارت نزدم بالکه دنیائی من زود خراب شد ومن در خواب مانده واین خواب من باعث درد ورنج خود من ودیگرم شده وهر روز باخودم در جنگم که دیگرم را خراب میکنم 
  به خیال کج خود من دانا هستم که توانسم با ابزار دنیا که گاهی وقتها از خداهم سودئ استفاده کرده وبا چیزهائیکه مال من نیست غیر از اینکه بار مرا سنگین کند به دیگران میفروشم معذرت میخواهم از اینکه با این حرفهای بی سر وته سرت را درد میاورم به امید روزی که من در دعا وقران ونماز با نیت پاک حرکت کنم تا دنیائی خود را خراب نکنم وبه دسیگر خود اسیب نریسانم واگر حرکت کنم این میشود منتظر واحساس حضور خدا وامام زمان واین زندگی باذن خدا میشود شگفت شاید بی بلا …متشکرم والسلام…….

 74. اشنا
  0

  نسیم جنوب بجون هر که دوست داری دیگه کمتر جفنگ بنویس یا سبکش عوض کن این حرف خیلی هاست

 75. ناشناس
  0

  قانون اجازه انتقال اب یک چاه را به غیر از اراضی متعلق به ان چاه را نمیدهد .

 76. عبداللهي دلير
  0

  ای بخشی از آئین‌نامه‌ها، تصویب نامه‌ها یا بخش نامه‌های‌ صادره‌ ازطرف‌ هیئت‌ دولت‌ است‌ که‌ به‌ لحاظ اهمیت‌ موضوع‌ به‌ پاره‌ای‌ از آنها اشاره‌خواهد شد سیاست عمومی‌ این‌ آئین‌نامه‌ها غالباً تابع‌ قوانین‌آمره‌ زمان‌ اجرا آنها بوده‌ و کمتر آئین‌نامه‌ای ‌است‌ که‌ خود فراتر از قواعد مندرج‌ در قوانین‌ به‌ وضع‌ قاعده‌ بپردازد.
  ماده ۲۵ – دارندگان پروانه مصرف ملزم هستند که از مصرف و اتلاف غیر معقول آب اجتناب نمایند و مجاری اختصاصی مورد استفاده خود را به نحوی که این منظور را تأمین کند احداث و نگهداری کنند، اگر به هر علتی مسلم شود که نحوه مصرف، معقول واقتصادی نیست در این صورت برحسب مورد وزارت نیرو یا وزارت کشاورزی مراتب را با ذکر علل و ارائه دستورهای فنی به مصرف کننده اعلام می دارد. هرگاه در مدت معقول تعیین شده در اخطار مزبور که به هرحال از یک سال تجاوزنخواهد کرد مصرف کننده به دستورهای فنی فوق الذکر عمل ننماید با متخلف طبق ماده ۴۵ این قانون رفتار خواهد شد۰
  تبصره – در صورت اعتراض به نظر وزارت نیرو یا وزارت کشاورزی مراجع مذکور در ماده ۱۹ این قانون رسیدگی خواهند کرد۰
  ماده ۲۶ – وزارت نیرو مکلف است با توجه به اطلاعاتی که وزارت کشاورزی در مورد مقدار مصرف آب هر یک از محصولات کشاورزی برای هر ناحیه در اختیار وزارت نیرو قرار می دهد میزان مصرف آب را با توجه به نوع محصول و میزان اراضی تعیین و براساس آن اقدام به صدور اجازه بهره برداری بنماید.
  ماده ۲۷ – پروانه مصرف آب مختص به زمین و مواردی است که برای آن صادر شده است مگر آنکه تصمیم دیگری وسیله دولت درمنطقه اتخاذ شود.
  ماده ۲۸- هیچ کس حق ندارد آبی را که اجازه مصرف آن را دارد به مصرفی بجز آنچه که در پروانه قید شده است برساند و همچنین حق انتقال پروانه صادره را به دیگری بدون اجازه وزارت نیرو نخواهد داشت مگر به تبع زمین و برای همان مصرف با اطلاع وزارت نیرو.
  ماده ۲۹ – وزارت نیرو موظف است به منظور تأمین آب مورد نیازکشور از طریق زیر اقدام مقتضی بعمل آورد:
  الف – مهار کردن سیلاب ها و ذخیره نمودن آب رودخانه ها در مخازن سطحی یا زیرزمینی.
  ب – تنظیم و انتقال آب با ایجاد تأسیسات آبی و کانال ها وخطوط آبرسانی و شبکه آبیاری ۱و۲ .
  ج – بررسی و مطالعه کلیه منابع آب های کشور.
  د – استخراج و استفاده از آب های زیرزمینی و معدنی.

 77. ناشناس
  0

  سلام
  درپاسخ به دختر بهار:خانوم اگه حق گرفتینیه شما اناریایه بدبخت به گفته ی خودتون برید حقتونو از اقایون….. …. بگیرید شماها فقط اقای ….میبینید  اگه اقای ….از منابع زیرزمینی استففاده کردن اقایون نامبرده هم استقفاده کردن اقای …..اگه میلیاردی برداشت میکنن پولشون هم در انار خرج میشه تموم خرید و فروش ها و سرمایه گذاری ها،شما کساییو ببینید که تو همین انار میلیاردی برداشت میکنن و یه ریال هم خرج نمیکنن وخارج از انار سرمایه گذاری میکنن
  و شمایی که درمورد سپرده های فرزنداشون و ماشین زیر پاشون میگید این مسائل شخصی هست که فقط و فقط به خودشون مربوط میشه
  و اقای نسب عبدالهی شما هم حق بنویسید اقایون نام برده شده رو هم مورد بحث قرار بدید نه فقط یک یا دونفر

  مشکل کم ابی هم درسراسر کشور هست و نباید گردن چند نفر بذاریم

 78. ناشناس
  0

  با اقای نادر هم عقیده هستم
  مشکلاتتونو رو گردن چند نفر نندازید ببینید اصبشو ببینید چیه 
  کم ابی کم ابی هه

 79. ---
  0

  سلام اقایى که گفتید  ماشین لکسوس و… دارندگیو برازندگى یکى ندونه نشستن اونجا و پول روهم کردن برید ببینید مشکلتون چیه و بحث هاى  الکى نکنید 
  ه خدا خیرشونم بده حداقل کمکیى هم میکنن مثه خیلیا نیستن فقط جمع کنن

 80. ناشناس
  0

  سلام دوستان عزیز شماها که همش اسم این بنده خدا میبرید همشششش میگید هرچه اب بوده این بنده خدا کشیده تتتمام پولش هم در انار خرج میشه این همه کار خیر کردهچرا کسانی از اب زیر زمینی انار برداشت میکنند مثل اقایون  ح ا وع ا وبر وار ومج وم ر وم ه ح ع وغیر که یک ریال پولشان درانارخرج نمشه  ممممبرن رفسنجان کرمان وتهران وامریکاه چرا اسم انها نمیبرید

 81. 0

  سلام اقای  …..از چاه رضااباد کم دارد لازم نیست این همه خرج کند اب بیاره چاه خود رضااباد جای حفر شد که هرچقدر اب بکشن اب داره این همه ببپولی میخواهد بده هر جقدر اب بخره راحتتر است این با ناسپاسی روبرو نشه

 82. 0

  جناب اقای نسب عبدالهی سلام لطف کنید از اقایونی از اب انار وبرداشت پسته از زمینهای انار برداشت میکنند و یک ریال در انار خرج نمیکنند حتی یک بستنی از مغازهای انار نمخرند انها مورد بحث قرار دهید ممنونم از شما

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


 • تازه‌ترین خبرها