چهارشنبه, ۰۴ مرداد ۱۳۹۶
آخرین خبر با عنوان ، مشکل زمین کلینیک پزشکی تامین اجتماعی انار برطرف شد در 12 ساعت قبل منتشر شده است .
»   اخبار انار, تیتر یک, دیده‌بان, کشاورزی  »   انتقال غیر قانونی آب از شمش متوقف شد / همراه با گزارش تصویری
۲۷ خرداد ۱۳۹۴ , ساعت ۲۳:۳۳
انتقال غیر قانونی آب از شمش متوقف شد / همراه با گزارش تصویری

انتقال غیر قانونی آب از شمش متوقف شد / همراه با گزارش تصویری

انتقال غیرقانونی آب از شمش به رضاآباد امین‌شهر با دخالت مسئولان مربوطه متوقف شد. این لوله‌گذاری در مناطق پایین دست انار و حوالی خیس‌کش و حاشیه رودخانه نمک در حال انجام بود که متوقف گردید.

بر اساس گزارش‌های رسیده به انارپرس، برخی افراد دلال قصد داشته‌اند با پرداخت مبلغی در حدود دو میلیارد تومان به برخی نهادها و ارگان‌ها، زمینه را برای انتقال غیرقانونی آب از شمش هموار کنند که ناکام ماندند.

مشاهدات انارپرس نشان می‌دهد که کار حفر کانال و لوله‌گذاری برای انتقال غیر قانونی آب از شمش، چند ماه قبل آغاز شده بود اما پس از انشار خبرها درباره اینکه این انتقال آب، غیرقانونی است؛ مسئولان وارد عمل شدند و ادامه کار را متوقف کردند.

بر اساس قوانین و همچنین نامه شرکت آب منطقه‌ای کرمان انتقال آب یک چاه به “اراضی غیر” ممنوع است.

با وجود قوانین صریح در خصوص ممنوعیت انتقال آب یک چاه به اراضی غیر، این سوال مطرح می‌شود که آیا حفر کانال و لوله‌گذاری با اطلاع منابع طبیعی شهرستان انار بوده یا خیر؟

با توجه به هشدارهای پی در پی درباره افزایش شدید دامنه خشکسالی در دهه‌های آینده باز هم عده‌ای اصرار دارند که منابع آبی را از زیر زمین بکشند و هدر دهند.

یک پژوهش جدید که توسط «مرکز فضانوردی آمریکا» انجام گرفته، نشان می‌دهد که روند خشکسالی در ۹۰ درصد خاک ایران رو به افزایش است.  این خشکسالی حداقل تا ۲۵ سال ادامه خواهد داشت. برای اینکه بدانید این خشکسالی چه بر سر ما می‌آورد، روی این لینک کلیک کنید.

این وضعیت هشداردهنده باید همه ما را نگران کند. با توجه به وضعیت نگران‌کننده آب و همچنین قوانین جاری کشور، هیچ فردی نباید اجازه پیدا کند که ذخایر اندک آبی دشت انار را با لوله‌های قطور و لیتراژ بالا به این طرف و آن طرف منتقل و نابود کند.

از سوی دیگر اگر اراضی یک چاه برای کشاورزی مناسب نیست، بهتر است دولت اینگونه چاه‌ها را از کشاورزان خریداری و آن‌ها را به نفع نسل‌های آینده پلمب کند.

بدون شک همیشه این ادارات و نهادهای دولتی نیستند که باید از منابع آب حفاظت کنند و خود مردم هستند که می‌توانند نقش اصلی را در حفظ منابع آب داشته باشند و اجازه ندهند کسی بر خلاف قوانین جاری کشور، بخواهد منابع آبی دشت انار را نابود کند.

گزارش تصویری زیر تلاش برخی افراد را برای حفر کانال و لوله‌گذاری با هدف انتقال آب از شمش نشان می‌دهد که خوشبختانه با دخالت مقامات مسئول متوقف گردید.

20150615_063252 20150615_063824 20150615_063931 20150615_064705 20150615_065027 20150615_071919 20150615_072113

20150615_07231120150615_072448 20150615_072928 20150615_073024

 اخبار مرتبط:

چه کسانی می‌خواهند به طور «غیرقانونی» آب را از شمش منتقل کنند؟

ابهامات جدی در خصوص انتقال شک‌برانگیز آب از شمش به رضاآباد

 

 

27 دیدگاه برای انتقال غیر قانونی آب از شمش متوقف شد / همراه با گزارش تصویری

 1. گلشني
  0

  امیدوارم فیلم بازی نباشه و این حرکت یه سیاست جدید نباشه تا فعلا سرو توی قضیه رو هم بیارنو بعدا دوباره دست به کار بشن حالا معلوم میشه تا چند وقت دیگه ایا کار قارنی بوده یا پارتی بازی بوده از توع جدید

  • محمدرضا نسب عبداللهی
    
   0

   پاسخ به گلشنی: سلام، انارپرس علاوه بر اینکه همچنان از طریق مراجع قانونی این موضوع را پیگیری خواهد کرد، وظیفه خود می داند که هرگونه تحرکی را در خصوص حفر کانال و لوله گذاری رصد کند …

 2. نسیم جنوب
  0

  با سلام وبا درودبرشماهاکه سفارش کرده از حق وحقیت بهر سود 
  برکسانیکه رعایت کرده ازاندازه خود بامحبت باشهامت .فضل وجود 
  بافراموشی زیاد حق گشته زیاده خواه .حریص.دور ازخدا همچون ثمود 
  توبه با برگشت  به اندازه شود مرهم به زخم چشم نادان وحسود 
  باتشکر وسلام برشما که یاد حق ویاد اندازه خود هستی مدام 
  بامحبت توکمک بنما به یاد حق  خود و دیگر خود اندازه گردد وهمام …….والسلام …..
  ماه رمضان امد عزیزان روزه …….چربی قند نخورید اب بخورید از کوزه 
  حرمت روزه نگه دار به سلامت ای  رفیق وای عزیز ………روزگارشاد وخوشحال متین تو نمی گردد مریض 

 3. hm
  0

  آقای …. که زرنگ شده ومیخاد تحت عنوان خیر ………….مطمئن باشید دلش به انار نسوخته خط انتقال آب از شمش را پورسانت گرفته . ایشون میخاد بایک تیر دونشون بزنه ۱- انتقال آب ۲-خودش را خیر معرفی کنه .کورخونده این کارخیرش توسرش بخوره . این که کارخیرنیست چون ایشون به نسلهای آینده داره ضرروارد میکنه .این گونه افراد کسانی نیستند جایی بخابند آب زیرشون بیفته . وقتی بنا باشد که درمقابل کاری چندین برابر پورسانت دریافت کند مهم تر این که به نسل امروز وآینده ضرر وارد کند این دیگه کار خیر نیست . بلکه شری است بزرگ وگناهی است نابخشودنی . مگه دنیا چقدر ارزش دارد که ایشون راضی شده این قدر به منابع طبیعی ضرر وارد کنه وکارغیر قانونی انجام بده اینگونه افراد فکر میکنند فقط فساداخلاقی گناه دارد این کار ازهرگونه فساد اخلاقی ودزدی گناهش بیشتر است چگونه میخاد بااین کارش حق افراد ذینفع را بده . شاید بهش قول دادند که اینارو میتونه همراش ببر اون دنیا .نه بابا میخورند و ……. درمورد رئیس ……… ایشون باج خوری است بزرگ. در برخورد با افراد ضعیف بسیار سخت گیر و جایی که بتواند باج بگیر و گوش ببر خیلی نرم وانعطاف پذیر . ایشون راضی شده که به …… ضرر وارد بشه وکارغیرقانونی انجام شود مطمئن باشید اینگونه افراد درمقابل دیگر کارها تعصب خودرا ازدست خواهند داد چون حق مردم را ضایع میکنند. آقای نسب عبداللهی خواهش میکنم دنبال این قضیه راداشته باشید مطمئن باشید که خداوند به شما خیر خواهد داد .

 4. دوست اناري
  0

  سلام انار پرس  جان این ادم هایی که من میشناسم اگر شده شب ها هم کار کنند این کار را می کنند و لوله می گذارند  تو را بخدا   هم مواظب خودت باش هم مواظب کار اون ها به مردم هم اطلاع بده با تشکر

 5. بچه کشاورز
  0

  ای ولا ای ولا اییییییییییییییییییییییولا ای ولا ای ولا اییییییییییییییییییییییییولا .هی هی هی هی هی .الکی مثلا من دارم شادی میکنم.

 6. bala
  0

  نسیم جنوب خواهشا دست بردار دیگه

 7. ناشناس
  0

  امیدواریم مسئولین گردنکشان را سر جایشان بنشانند امان از روزی که برعکس شود. 

 8. هاتف
  0

  این نسیمو هم چهاراا کلمه گذاشته کنار هم خیال میکنه شاعره خخخ این سردبیر هم تایید میکنه بدبخت دچار توهم شده فک میکنه شاعر هههه

 9. اهل دل
  0

  اولا تشکر میکنم از پیگیریهای انارپرس و توقف این اقدام  غیر قانونی که واقعا اگر پیگیریهای انارپرس نبود این اقدام بدون اطلاع مردم و غیر قانونی انجام میگرفت…ثانیا خواهشمندم این جمع و تفریق قبل از ارسال نظرات را حذف کنید چون اصلا بعضی هایش غلط است و بعضی هم با دادن جواب هم نظر ارسال نمیشود….متشکر

 10. میرزا
  0

  سلام/طبق شنیدها فک کنم صحرای ……اباد هم دمبال حفر چاه هستن که از قرار معلوم تا یکی دو ماه اینده حفر میشه/فک کنم مجوز گرفتن پشت این کارم اقای برهانی هستش/….اباد تا حالا قنات بوده که خشک شده

 11. نسیم جنوب
  0

  باسلام وبادرود بر balaوهاتف شیرین بیان واین سرود 
  چون محبت رافراموش کرده بی ابی شده رنگم کبود
  رحمت حق نعمت حق دم به دم از اسمان اید فرود   
  این منم برخود محبت کرده بایاد خدا وفضل وجود 
  باتشکر وسلام انچه گفتی ونوشتی  در پیام ودر کلام 
  من دعا گوی عزیزانم به امروز وبه فردا تا قیام ……والسلام……

 12. ناشناس
  0

  نظر میرزا حتما باید پیگیری بشه

 13. همشهری
  0

  چرا چاههای بالا پلیس راه دو ال سه برابر پروانه اب بر داشت میکنن اون هم اب شیرین لطفا پیگیری کنید با تشکر

 14. amin.…2015
  0

  اتفاقا  متن های نسیم جنوب قشنگه  اخه. منو یاد بچه دهاتی ها میندازه با این شعر گفتناش  هههه زنده باد نسیم جنوب 

 15. حجت
  0

  سلام آغای عبداللهی شما تو اینستاگرام پیجی دارین یا نه؟

 16. بچه دهاتي
  0

  جای دوری نمیخواد بری اگه یه سری به قسمت نخبگان همین سایت بزنی متوجه میشی که اکثر این نخبگان بچه دهاتی بودند!
  قابل توجه amin….2015

 17. در جواب همشهری
  0

  انار پرس پیگری  کرد ولی چون تمام مسولان انار از چاههای بالا پلیس راه مالک هستن کسی جرات نمیکنه 

 18. حجت
  0

  پس اون پیج بنام ….برای شماست؟

 19. ناشناس
  0

  هر کى پول داره زور داره حالا هى بگین تا جونتون در برن
  دارندگى و برازندگى

 20. ناشناس
  0

  اقاى عباللهى شما هم مواظب حرف زدنت باش خدایى نکرده دهنتو گل نگیرن همین پولدارا

 21. 0

  سلام اقای hmکسی کار خیر میکنه شما نمتوانی ببینی اگر راست میگی پدر تو هزارتومان کار خیر بکنه نه حاجی جان دستت درد نکنه من خبر از کارا خیرت خبر دارم ممنونیم بازم کار خیر بکن

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


 • تازه‌ترین خبرها