چهارشنبه, ۰۴ مرداد ۱۳۹۶
آخرین خبر با عنوان ، مشکل زمین کلینیک پزشکی تامین اجتماعی انار برطرف شد در 12 ساعت قبل منتشر شده است .
»   اخبار انار, تیتر یک, دیده‌بان, کشاورزی  »   بخش «دیده‌بان چاه‌های کشاورزی شهرستان انار» در انارپرس راه‌اندازی شد
۴ مرداد ۱۳۹۴ , ساعت ۱۶:۱۷
بخش «دیده‌بان چاه‌های کشاورزی شهرستان انار» در انارپرس راه‌اندازی شد

بخش «دیده‌بان چاه‌های کشاورزی شهرستان انار» در انارپرس راه‌اندازی شد

بخش «دیده‌بان چاه‌های کشاورزی شهرستان انار» با هدف دیده‌بانی فعالیت‌های قانونی و غیر قانونی چاه‌های آب کشاورزی شهرستان انار  در انارپرس راه‌اندازی شد.

اطلاع‌رسانی و شفافیت در امور، یکی از عوامل موثر در کاهش فساد است. در چارچوب این سیاست، سایت انارپرس قصد دارد تا در خصوص فعالیت‌های روزانه صورت گرفته توسط چاه‌های آب کشاورزی در شهرستان انار اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی کند.

در این خصوص، شهروندان و مخاطبین انارپرس می‌توانند اخبار روزانه مربوط به فعالیت‌های چاه های آب کشاورزی شهرستان را به این سایت ارسال نمایند.

این اخبار شامل «کف شکنی، جابجایی، پشته کنی، تعمیر پمپ و موتور، خاموشی، تنظیم رگلاژ، تغییر میزان برداشت آب، تغییر شوری آب، انتقال بین اراضی آب و …» است.

انارپرس اشاره‌ای به قانونی بودن یا غیر قانونی بودن فعالیت‌ها نداشته و تنها با ذکر نام چاه و محل استقرار آن، این فعالیت‌ها را اطلاع‌رسانی می‌کند. در صورتی که فعالیت انجام شده قانونی باشد، اطلاع‌رسانی اخبار آن، دردسرهای کشاورزی و هزینه‌های رو به فزونی آب کشی از چاه را مشخص می‌کند. همچنین این اطلاع‌رسانی، می‌تواند شرکت‌ها و افراد متخصص را در ارایه روش‌ها و تکنولوژی های کاراتر و ارزان تر به کشاورزان کمک نماید.

در صورت غیر قانونی بودن فعالیت‌ها، این اطلاع‌رسانی دو فایده را در پی خواهد داشت. نخست این که مالکان چاه متخلف و چاه‌های مجاور از موضوع مطلع شده و مانع از این کار خلاف گروه اقلیت قانون شکن می گردند. دومین منفعت آن، اطلاع یافتن اداره منابع آب از موضوع تخلف صورت گرفته است و در صورت نیاز، این اداره می‌تواند از انجام فعالیت غیر قانونی جلوگیری کند. در صورت عدم دخالت اداره منابع آب شهرستان انار نیز مردم می توانند موضوع را به ادارات مربوطه در استان و تهران اطلاع دهند.

مخاطبین و شهروندان می‌توانند با روش‌های مختلف اخبار خود را در این خصوص به سایت ارسال کنند. برای تایید صحت اطلاعات یا  عکس‌های ارسالی، فرستنده خبر باید نام و نام خانوادگی و شماره تلفن خود را نیز ارسال کند تا انارپرس بعد از تماس با فرستنده خبر و یقین از واقعی بودن اطلاعات ارسالی و تحقیق میدانی، خبر را منتشر کند.

نام و نام خانوادگی ارسال‌کننده خبر و سایر مشخصات وی به طور محرمانه نزد انارپرس باقی مانده و به هیچ وجه افشا نخواهد شد. دریافت مشخصات نیز تنها به منظور جلوگیری از رفتار افراد سودجو و ارسال اخبار غیر واقعی است.

راه اندازی بخش دیده‌بان چاه‌های کشاورزی شهرستان انار و در مشارکت فعال مخاطبان و شهروندان در آن، می تواند گام نخست و مهمی در شکل گیری تشکل‌های مردمی آب بران و افزایش نقش مردم در حفاظت از این منبع حیاتی باشد. تشکل هایی که در سطح دنیا در امور مربوط به حفاظت از منابع طبیعی و به ویژه آب با عملکرد بسیار خوبی در حال فعالیت هستند.

سایت انارپرس با توجه به وضعیت بحرانی آب‌های زیرزمینی و لزوم حفاظت از منابع آب از مخاطبان و شهروندان عزیز شهرستان انار تقاضا دارد که در دیده‌بانی چاه‌های کشاورزی مشارکت فعال داشته باشند.

اخبار مربوط به این بخش در صفحه «دیده‌بان چاه‌های کشاورزی شهرستان انار» منتشر می‌شود.

 

راه‌های تماس مستقیم با سردبیر انارپرس:

تلفن، پیامک، واتس‌آپ و تلگرام : ۰۹۱۹۸۰۰۶۵۷۱

اینستاگرام: anarpress

ایمیل: anarkhabar@gmail.com

13 دیدگاه برای بخش «دیده‌بان چاه‌های کشاورزی شهرستان انار» در انارپرس راه‌اندازی شد

 1. اناری
  0

  به امید اجرای قانون

 2. رونالدو
  0

  سلام خسته نباشید اقای نسب عبدالهی من از شما انتقاد دارم میشه بکین چطوری انتقادمو بهتون بگم

 3. عاشنا
  0

  لطفا،یک بخش دیدبان فساد دردستگاه های؛اداری شهرستان واستان کرمان هم راه بیندازید؛به نظر شمااستان کرمان وشهرستان رفسنجان وانار چه جایگاهی ازنظر فساد دردستگاه های دولتی درسطح کشور دارند؟بررسی های میدانی وتجربیات موردی در این زمینه گواه چیست؟!

  • محمدرضا نسب عبداللهی
    
   0

   پاسخ به کشاورز:

   ۱- متاسفم که ادب و اخلاق را فرو خورده اید.

   ۲- هیچ شکی به خود راه ندهید که انارپرس به طور جدی مسائل مربوط به چاه‌ها و اقدامات غیرقانونی برخی افراد را پیگیری می‌کند و در این راه هم از هیچ احدی، ترسی ندارد. تجربه سه سال گذشته نیز ثابت کرده که انارپرس در دفاع از منافع عمومی مردم انار قاطعانه عمل می‌کند. شک دارید؟ این گوی و این میدان.

   ۳- از مخاطبان عزیز عذرخواهی می‌کنم. کامنت این شخص آنقدر زننده بود که قابل انتشار نبود.

 4. ناتس داد
  0

  سلام یعنی خوشم میاد اقا خوبه شمایی اقا بده ما

  ولی اگه اسمی ببرید روزگارتون سیاه میکن چون نصف اونیی ک اب زیاد میکشن از این کارا گردن کلفتا انار هستن مثلا …..

 5. عاشنا
  0

  حمایت اینستاگرامی معصومه ابتکار از جهانگیری دربرابر شکایت احمدی‌نژاد:او به خاطر بیان پاره ای از رازهای مگو و نه به اتهام دروغگویی، متهم است و شاکی دارد. او به واسطه پیگیری مجدانه اش در مقام رییس شورای عالی مقابله با مفاسد اقتصادی و مبارزه با اتلاف بیت المال از جمله زمین خواری و از بین بردن محیط زیست، هدف تخریب و اتهام قرار گرفته است.

  بی تردید در مسیر استقرار نظام کارآمد، احقاق حقوق مردم و شکستن پیکره فساد، رنج های فراوان وجود دارد و البته با توکل به خداوند و صبر بر این فشارها و دشواری ها آفتاب حقیقت سر می زند … واستعینوا بالصبر و الصلاه… و این نیز بگذرد…

 6. ناشناس
  0

  سلام لطف کنید کامنت و بزارید تا همگان ببینن طرز و فکر و رفتار بعضی ادمها رو

 7. عاشنا
  0

  کاش،می شد از اتفاقاتی که زیر پوست مدیریت چاه های کشاورزی وعدم شفافیت هزینه های ونگهداری چاه ها(دراصطلاح محلی نفقه چاه کشاوزی)وبی عدالتی هایی که در این باره صورت می گیرد از مسوولان مربوطه کسب اطلاع بشه،آیا کسی سازوکار نظارت بر نفقه ها رو می دونه وهمه در پرداخت سهم نفقه با یک چشم دیده میشن؟!

 8. ديده بان شماره 1
  0

  تمامی چاه های این منطقه بدون استثنا بیش از حد مجاز برداشت میکنند!
  برای اینکه حرف و حدیثی نباشه به ترتیب حروف الفبا نام چاه ها رو ببرید. با تشکر از انارپرس

 9. بچابباد
  0

  بایددرجواب کشاورزگفت هیچ غلطی نمی توانیدبکنیدهمین امثال شماهاهستندکه بخاطرمنافع خودشان به منطقه انارضربه می زنندافرادی که شعارشان این است که ماهمه چیزوهمه کس راباپول هایمان می خریم وهرکاری دلمان خواست می کنیم اما حواستان نیست که خدارانمی توان باپول خریدروزی جزای کاربدرا بایدپرداخت قارون هم ثروت فراوان داشت وفخرفروشی می کرداماستم وغرور اوباعث شدخداوندکاخش رادرزمین فروکشید .

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


 • تازه‌ترین خبرها