چهارشنبه, ۰۴ مرداد ۱۳۹۶
آخرین خبر با عنوان ، مشکل زمین کلینیک پزشکی تامین اجتماعی انار برطرف شد در 12 ساعت قبل منتشر شده است .
»   اخبار انار, تیتر یک, دیده‌بان, کشاورزی  »   گزارشی از تصمیمات غیرقانونی مالکان یک چاه در انار
۱۸ مرداد ۱۳۹۴ , ساعت ۰:۱۰
گزارشی از تصمیمات غیرقانونی مالکان یک چاه در انار

گزارشی از تصمیمات غیرقانونی مالکان یک چاه در انار

 یکی از مخاطبان انارپرس که در جلسه تصمیم­‌گیری یکی از چاه‌های آب کشاورزی انار شرکت کرده است، مشاهدات خود را در خصوص دو تصمیم مهم به بخش “دیده‌بان چاه‌های کشاورزی شهرستان انار”‌ارسال کرده که به شرح زیر است:

این جلسه در مسجد محل برگزار شده است. اعضای شرکت کننده در جلسه شامل متصدی چاه، موتورچی و یک نفر از هر دانگ به عنوان نماینده و سردانگ بودند.

جلسه ساعت ۳ بعد از ظهر تشکیل شد. اولین موضوع در خصوص کاهش آب­دهی چاه و لزوم کندن پشته بود. پس از توضیحات متصدی، علی که از همه جوان تر بوده و برای اولین بار در چنین جلساتی شرکت می کرد، سئوالی را مطرح نمود و پرسید آیا مقدار آب­کشی، از مقدار مجاز کمتر شده است؟ متصدی جواب داد خیر.

علی گفت، پس چه نیازی به پشته کندن بوده و در چنین شرایطی، اداره آبیاری اصلا مجوز به ما نمی‌­دهد. سپس اضافه نمود که ما نباید خلاف قانون عمل کرده و بیش از پروانه آب بکشیم، بایستی منابع آب را برای نسل آینده حفظ  …. در این موقع بود که حاج اکبر حرف او را قطع کرد. حاج اکبر که به تنهایی مالک یک دانگ چاه بود، رو به علی کرد و گفت، بچه تو چی از کشاورزی و آب می­‌فهمی؟ زمین مفت را صاحب شدی و بدون زحمت به پولی رسیدی و حالا دم از منابع آب می­زنی؟ اگر ما آب نکشیم، چاه‌­های اطراف این کار را می­‌کنند. در حال حاضر که ما اینجا نشسته­‌ایم، چاه م… ت ، و ح…ه در حال پشته کندن غیر قانونی هستند و چاه س… ت هم پلمپ را کنده و با پایین بردن رگلاژ، میزان آب­کشی را به دو برابر رسانده است.

حاج اکبر سپس رو به متصدی کرد و گفت، همین که من می­‌گویم. فردا عبدالرحمان و مالک را می‌­بری سر چاه و می­‌گویید که پشته کندن را شروع کنند.

جوان ۳۲ ساله که از ترس و شرم، سرش را پایین انداخته بود، چیزی نگفت. در این موقع، رضا، یکی دیگر از سردانگ‌­ها اعتراض کرده و گفت اگر این کار را کردید، من به اداره آبیاری شکایت می­‌کنم. حاج اکبر، در جواب او گفت، برو هر کار دلت می­‌خواهد بکن. قبل از این که مامور آبیاری بخواهد سر چاه بیاید، عوامل ما در (….) به ما اطلاع خواهند داد و اثر جرم را از بین خواهیم برد.

در این هنگام، رضا با ناراحتی جلسه را ترک می‌­کند. دیگران می‌­خواهند جلوی او را بگیرند، حاج اکبر می گوید، بگذارید برود. دوباره رو به متصدی می­‌کند و می‌­گوید، همین که گفتم. جواب اداره آبیاری را نیز خودم می­‌دهم. سپس رو به بقیه کرده و می­‌گوید کسی اعتراضی دارد؟ حضار به نشانه اینکه سوالی ندارند،‌سر خود را تکان می­‌دهند. حاج اکبر سپس رو به متصدی می‌­کند و می­‌گوید، موضوع دیگری هست؟

متصدی به لیست خود نگاه کرده و با اسم بردن از ۱۰ نفر از مالکین، می­‌گوید، این افراد ۳ سال است که پول نفقه و هزینه‌­های چاه را نداده‌­اند. در این موقع، علی کم تجربه که پس از مدتی سکوت، جان دوباره­‌ای گرفته است، می­‌گوید، چرا زمان آب آن­ها، چاه را خاموش نمی­‌کنید؟ چرا از آن­ها شکایت نمی­‌کنید؟ این کار را که می‌­توان کرد؟ متصدی در پاسخ به او می‌­گوید، هر گاه که خواستیم چاه را خاموش کنیم، گفتند در صورت خاموشی چاه، ما نیز می­‌گوییم که این پول نفقه برای کار غیر قانونی پشته کنی، کف شکنی و … بوده است. ما نیز به اداره آبیاری شکایت کرده و چاه را تا تعیین تکلیف تمام این مسایل، خاموش می­‌کنیم.

در این موقع، حاج اکبر رو به متصدی می­‌کند و می‌­گوید، نفقه این افراد را روی نفقه بقیه کشیده و از سایر مالکان بگیرید. در این موقع، علی از ته دل آهی می­‌کشد و می­‌گوید:

خانه از پای بست ویران است  /   خواجه در بند نقش ایوان است

 انارپرس فعالیت‌های این چاه را زیر نظر دارد و در صورتی که مالکان دست به اقدامات غیرقانونی مانند “پشته کنی، کف شکنی و… ” بزنند، موضوع را رسانه‌ای خواهد کرد.

20 دیدگاه برای گزارشی از تصمیمات غیرقانونی مالکان یک چاه در انار

 1. اناری۱
  +1

  همش دراغه همش ای تو ذاتت

 2. خستم.داغ
  +1

  باسلام وخسته نباشید.آقای عبدالهی و مردم انار.فردایکشنبه۱۸مرداد تو دادگاه.ساعت۹رسمی جلسه سند خانه های کوچه۵و۷آیت الله خامنه ایست.خواهش میکنم بیاید.جلسه رو ازنزدیک شاهدباشید.مطمعنم…. .آقای عبدالهی عاجزانه خواهش میکنم میشه باشید.تشکر.خدایا اگرفرداصبح کار سندا جورنشه.وبه حقم نرسم خودت شاهدی ک دو هفته وقت داشتم ک یک هفتش پرید.این فرصت رو هم ازدست بدم زندگیم ازهم میپاشه.بدجورتو خنسی بی پولی خوردم.اما چ کنم ک هیچ سیری ب فکرگرسنگی نیس.یعنی میشه صبح سندخونمو تمام و کمال ک حق ۱۲سالمه کف دستم بگذارند.و تو این یک هفته هم کارهای فروششو کنم و منم ب شغلی پیداکردم برسم و ب زندگیم یک رونقی بدم و زندگیم پابرجابمونه و بچم هم خوشحال ک دیگه قرارنیست ازپیشش برم.یعنی میشه خدا.خستم خداجون خسته.نمیدونم ب دستت رسید نوشتم آقای عبدالهی یا ن

 3. عاشنا
  0

  علی بیچاره،چطر جرات کرده رفته توجلسه تازه این حرفا رو زده؟!؟!!؟؟!؟!؟انار امروز روی نگین انگشتری این حاج اکبرها می چرخه!!!!!!!!!!

 4. اتابک
  +1

  عجب حاج اکبری شده….این حاج اکبر ک نقشش از حشمت فردوسم بهتر بازی میکنه…ببین ، خروار خروار پول ، ب اندازه قطره بارون، ریگ بیابون خرج میکنا، ک فقط شما تو این چاه پشته بکنید، افتاد؟ 

 5. ناتس داد
  +1

  حالو برید باج بدید ب اداره …..خخخخخخخخخ اسم ببرم؟؟؟؟

 6. عاشنا
  +1

  در این موقع، حاج اکبر رو به متصدی می­‌کند و می‌­گوید، نفقه این افراد را روی نفقه بقیه کشیده و از سایر مالکان بگیرید. 
  این واقعیت امروز اکثر چاه های انار هست

 7. اناری
  +1

  این ……. همان خیر نیست که ادعا دارد برای خدا رضا خدا کار میکند؟ کسی میشناسد اونو درسته یا نه؟

 8. ناشناس
  +1

  انشا الله که کوفتشون بشه

 9. مستقل
  +1

  کاش میشدسایت انار پرس حداقل این بحث اب را جدی میگرفتید وچاههای متخلف را معرفی میکردید هرچند که مسئولین(ابیاریوجهادو….) اهمیتی نمیدهنداما شمارسالت اطلاع رسانی خودرا ادامه دهید. یک نمونه از این چاهها. چاه م… دربیاض میباشد که اخیرا بعداز کف شکنی اب زیادی میکشد.چون نماینده ان یک عمده مالک میباشد که نفوذ زیادی دارد.خواهشا پیگیری نمایید

 10. ناشناس
  0

  مگر ابوالفضل یه کاری بکنه

 11. ناشناس
  0

  وَ عَجِّلْ فَرَجَهُ وَ سَهِّلْ مَخْرَجَهُ ، وَ اَوْسِعْ مَنْهَجَهُ وَ اسْلُکْ بی مَحَجَّتَهُ

  و شتاب کن در ظهورش و آسان گردان خروجش را و وسیع گردان راهش را و مرا به راه او درآور

  وَ اَنْفِذْ اَمْرَهُ وَ اشْدُدْ اَزْرَهُ ، وَ اعْمُرِ اللّـهُمَّ بِهِ بِلادَکَ ، وَ اَحْیِ بِهِ عِبادَکَ

  و دستورش را نافذ گردان و پشتش را محکم کن ، و آباد گردان خدایا بدست او شهرها و بلادت را ؛ و زنده گردان بوسیله اش بندگانت را

  فَاِنَّکَ قُلْتَ وَ قَوْلُکَ الْحَقُّ ، ظَهَرَ الْفَسادُ فِی الْبَرِّ وَ الْبَحْرِ بِما کَسَبَتْ اَیْدِی النّاسِ

  زیرا که تو فرمودى و گفته ات حق است که فرمودى : آشکار شد تبهکارى در خشکى و دریا بخاطر کرده هاى مردم

  فَاَظْهِرِ الّلهُمَّ لَنا وَ لِیَّکَ ،‌وَ ابْنَ بِنْتِ نَبِیِّکَ الْمُسَمّى بِاسْمِ رَسُولِکَ

  پس آشکار کن براى ما خدایا نماینده ات را و فرزند دختر پیامبرت که همنام رسول تو است

  حَتّى لا یَظْفَرَ بِشَیْء مِنَ الْباطِلِ اِلّا مَزَّقَهُ ، وَ یُحِقَّ الْحَقَّ وَ یُحَقِّقَهُ

  تا دست نیابد به هیچ باطلى جز آنکه از هم بدراند و پابرجا کند حق را و ثابت کند آن را

  وَ اجْعَلْهُ اَللّـهُمَّ مَفْزَعاً لِمَظْلُومِ عِبادِکَ ، وَ ناصِراً لِمَنْ لا یَجِدُ لَهُ ناصِراً غَیْرَکَ

  و بگردان آن بزرگوار را خدایا پناهگاه ستمدیدگان بندگانت ،‌ و یاور کسى که جز تو یاورى برایش یافت نشود

  وَ مُجَدِّداً لِما عُطِّلَ مِنْ اَحْکامِ کِتابِکَ ، وَ مُشَیِّداً لِما وَرَدَ مِنْ اَعْلامِ دینِکَ وَ سُنَنِ نَبِیِّکَ صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ

  و تازه کننده آن احکامى که از کتاب تو تعطیل مانده و محکم کننده آنچه رسیده از نشانه هاى دین و آئینت و دستورات پیامبرت صلى اللّه علیه و آله

 12. بلوار هشتم محرم
  +1

  بعضی ها مثل حاج اکبرها هستند
  اما انها با سرمایه خود حق افراد کم درامد جامعه را پایمال میکنند
  مثل افرادی که از سرمایه و اعتبار خود در جامعه سوءاستفاده کرده
  قیمت تصاعدی روز افزون زمین مسکونی از کجا آب میخورد
  قیمت تصاعدی روز افزون زمین مسکونی از کجا آب میخورد
  قیمت تصاعدی روز افزون زمین مسکونی از کجا آب میخورد

 13. منتظر دين و آئين جديد
  +1

  أَیْنَ الْمُعَدُّ لِقَطْعِ دابِرِ الظَّلَمَهِ؟ أَیْنَ الْمُنْتَظَرُ لِإِقامَهِ الْأَمْتِ وَالْعِوَجِ؟ أَیْنَ الْمُرْتَجى لِإِزالَهِ الْجَورِ وَالْعُدْوانِ؟

  کجاست آنکه براى برکندن ریشه ظالمان و ستمگران عالم مهیا گردیده؟ کجاست آنکه منتظریم اختلاف و کج رفتاریهاى اهل عالم را به راستى و اصلاح کند؟ کجاست آنکه امیدواریم اساس ظلم و عدوان را از عالم براندازد؟

  أَیْنَ الْمُدَّخَرُ لِتَجْدیدِ الْفَرائِضِ وَالسُّنَنِ؟ أَیْنَ الْمُتَخَیَّرُ لِإِعادَهِ الْمِلَّهِ وَالشَّریعَهِ؟ أَیْنَ الْمُؤَمَّلُ لِإِحْیاءِ الْکِتابِ وَ حُدُودِهِ؟

  کجاست آنکه براى تجدید فرائض و سنن اسلام که محو و فراموش گردیده؛ ذخیره است؟ کجاست آنکه براى برگردانیدن ملّت و شریعت مقدّس اسلام اختیار گردیده؟ کجاست آنکه آرزومندیم کتاب و حدود آن را احیا سازد؟

  أَیْنَ مُحْیى مَعالِمِ الدّینِ وَ أَهْلِهِ؟ أَیْنَ قاصِمُ شَوْکَهِ الْمُعْتَدینَ؟ أَیْنَ هادِمُ أَبْنِیَهِ الشِّرْکِ وَالنِّفاقِ؟ أَیْنَ مُبیدُ أَهْلِ الْفُسُوقِ وَالْعِصْیانِ وَالطُّغْیانِ؟ أَیْنَ حاصِدُ فُرُوعِ الْغَىِّ وَالشِّقاقِ؟

  کجاست آنکه دین، ایمان و اهل ایمان را زنده گرداند؟ کجاست آنکه شوکت ستمکاران و متعدیان را در هم مى شکند؟ کجاست آنکه بنا و سازمانهاى شرک و نفاق را ویران مى کند؟ کجاست آنکه فسق و عصیان و طغیان را هلاک و نابود مى گرداند؟ کجاست آنکه برای کندن ریشه گمراهى و دشمنى مهیاست؟

  أَیْنَ طامِسُ آثارِ الزَّیْغِ وَالْأَهْواءِ؟ أَیْنَ قاطِعُ حَبائِلِ الْکِذْبِ وَالْاِفْتِراءِ؟ أَیْنَ مُبیدُ الْعُتاهِ وَالْمَرَدَهِ؟ أَیْنَ مُسْتَأْصِلُ أَهْلِ الْعِنادِ وَالتَّضْلیلِ وَالْإِلْحادِ؟

  کجاست آنکه اندیشه باطل و هواهاى نفسانى را نابود مى سازد؟کجاست آنکه ریسمان دروغ و افتراء را قطع خواهد کرد؟ کجاست آنکه متکبرانِ سرکش را هلاک و نابود مى گرداند؟ کجاست آنکه مردم ملحد، معاند و گمراه کننده را مستاصل کند؟

  أَیْنَ مُعِزُّ الْأَوْلِیاءِ، وَ مُذِلُّ الْأَعْداءِ؟ أَیْنَ جامِعُ الْکَلِمَهِ عَلَى التَّقْوى؟ أَیْنَ بابُ اللَّهِ الَّذى مِنْهُ یُؤْتى؟ أَیْنَ وَجْهُ اللَّهِ الَّذى إِلَیْهِ یَتَوَجَّهُ الْأَوْلِیاءُ؟ أَیْنَ السَّبَبُ الْمُتَّصِلُ بَیْنَ الْأَرْضِ وَالسَّماءِ؟

  کجاست آنکه دوستان را عزیز و دشمنان را ذلیل خواهد کرد؟ کجاست آنکه مردم را بر وحدت کلمه و تقوى مجتمع مى سازد؟ کجاست باب الهى که از آن وارد مى شوند؟ کجاست آن وجه الهى که دوستان به سوى او روى آوردند؟ کجاست آن وسیله که بین آسمان و زمین پیوسته است؟

  أَیْنَ صاحِبُ یَوْمِ الْفَتْحِ وَ ناشِرُ رایَهِ الْهُدى؟ أَیْنَ مُؤَلِّفُ شَمْلِ الصَّلاحِ وَالرِّضا؟ أَیْنَ الطّالِبُ بِذُحُولِ الْأَنْبِیاءِ وَ أَبْناءِ الأَنْبِیاءِ؟

  کجاست صاحب روز فتح و برافرازنده پرچم هدایت در عالم؟ کجاست آنکه پریشانیهاى خلق را اصلاح و دلها را خشنود مى سازد؟ کجاست آنکسی که از ظلم امتّ بر انبیاء و اولاد انبیاء دادخواهى مى کند؟

  أَیْنَ الطّالِبُ بِدَمِ الْمَقْتُولِ بِکَرْبَلاءَ؟ أَیْنَ الْمَنْصُورُ عَلى مَنِ اعْتَدى عَلَیْهِ وَافْتَرى؟ أَیْنَ الْمُضْطَرُّ الَّذى یُجابُ إِذا دَعی؟ أَیْنَ صَدْرُ الْخَلائِقِ ذُوالْبِرِّ وَالتَّقْوى؟ أَیْنَ ابْنُ النَّبِىِّ الْمُصْطَفى؟ وَابْنُ عَلِىٍّ الْمُرْتَضى؟

  کجاست آنکه انتقام خون شهید کربلا را خواهد گرفت؟ کجاست آنکه خدا بر ستمکاران و تهمت زنندگان، او را پیروز مى گرداند؟ کجاست آنکه دعاى خلق پریشان را اجابت مى کند؟ کجاست آن بالاترین خلایق و صاحب نیکوکارى و تقوى؟ کجاست فرزند پیغمبر محمد مصطفى؟ و فرزند على مرتضى ؟

 14. نسیم جنوب
  0

  باسلام وبادرود بیقراری توی دنیا دردورنجم را فزود 
  چون فراموش کرده یاد حق .ره معروف .صفا وفضل وجود 
  بازیادخواهی خودخواهی گرفتم حق دیگرهمچو اسلاف ثمود 
  بی توجه خود من گردیدخرابو زندگی هر لحضه شد اتش ودود 
  باز راه توبه بازاست گر بیادحق کنم توبه دراین دنیای وا نفسا صعود 
  جسم نا پاک بی اندازه خواهم بار دیگر صاف وپاک گردد روان چون اب رود 
  باتشکر من گفتار خلاءدرونی هستم هر لحظه خدا را فراموش کنم  راه خدا را نیز فراموش میکنم ودراخر نق نق میکنم یعنی ناسپاسی این میشود دروغ ودروغمانند مواد مخدر توهم زا است وبعداگر توبه نباشد کم کم میشود غیبت ودست اخر میشود جنگ تمام عیار  پس این نیست که به یکباره جنگ شروع شود ودنیا برای من جنگ است واگر من خواستم زیادی دوچاراسیب نشوم باید از دفاع شروع کنم وکموکم واردجنگ شوم انهم همراه با یادخدا ولی من توی جنگ خودم مانده وبرعکس عمل میکنم ومی خواهم دیگر خود را بدون محبت وراه معروف از منک باز دارم زهی خیال باطل  خودم را میکشم که دیگر خود را خراب نشانده ام از خداوند برای شما هدایت راه مسقیم در دنیا وصراط در اخرت وبرای خودم لقمه ای نون ماست وانهم اگر خدا خواست  که میدانم خداوند اندازه مرا بهتر میداند وبخشنده ومهربان است هم دیروز وهم فردا واگر من امروز حرکتی باصبر وتوجه داشته باشم به امید فردا حال خوب وزندگی خوب واینده هم انشا الله خوب .به امید دیدار منجی عالم بشریت در دنیا وشفاعت اقا در اخرت انشا الله 
  باعرض معذرت .هوا گرم من موجی گاهی  وقتها با دروغ گفتن دوچار توهم میشوم ..خداوند به شما صبری جمیل عطا کند ..والسلام//////

 15. اتابک
  +1

  ایندفعه ک گذشت، دفعه دیگه ازین خبرکش ها و فضول ها اگر اومدن تو جلسه ما شرکت کردند، بگیرینشون و تا اونجویی ک میخورند بزنیدیشون بعد اگر دیه خواستند بکشید رو نفقه مالک های چاه موتور…فرازهایی از توصیه های حاج اکبر

 16. محمد1345
  +1

  با سلام به همه همشهریان عزیز
  روی صحبتم به “منتظر دین و آئین جدید”
  اصلا اسم خوبی رو انتخاب نکردی
  مطلبت جالبه ولی آخرین دین فقط اسلام است والسلام
  خواهشا” یه اسم با مسمای دیگه برا خودت پیدا کن و با اعتقادات مردم بازی نکن

 17. نماینده مردم
  -2

  حاج اکبر اعدام باید گردد…………………….

 18. من
  +3

  چاه م….. گلشن نزدیک ب ۶۰ لیتر میکشه 

 19. نقظه سر خط
  -2

  سلام,بعد از پسته ها کلیه چاه موتورها که قرار بود کنتور بزارن عملی میشه,همچنین قراره شبانه روزی چهار ساعت خاموش شه,کنتور خود به خود بعد۲۰ساعت خاموش میشه و بعد ۴ساعت خاموشی,روشن میشه!!

 20. منتظر اسلام حقيقي (منتظر دين و آئين جديد)
  +1

  با سلام و احترام به همه مخاطبان از جمله محمد۱۳۴۵
  بدون شک یهودیان هم که به نقلی بیشترین خون را به دل پیامبر کردند اسلام را کاملترین و بهترین دین و آئین آن را تنها راه نجات بشر می دانند.
  بدون شک با آمدن امام زمان باید شاهد اسلام حقیقی باشیم. اسلامی که به نظر من با این اسلام فعلی ما بسیار متفاوت خواهد بود.
  مسلمان حقیقی بخاطر اندکی مال دنیا اینچنین دنیا را نابود نمی کند. کاری که حتی بسیاری از ادیان دیگر به آن اعتقاد دارند.
  البته اسلام به هیچ عنوان با مال دنیا مخالف نیست بلکه در قرآن از مال دنیا و فرزندان به عنوان زینت زندگی دنیا و باقیات صالحات یاد شده (سوره کهف – آیه ۴۶)
  بدون شک ازدواج پیامبر با ثروتمند ترین زن عرب(خدیجه) در کمک و ترویج اسلام بسیار موثر بود!
  بدون شک اگر از در خانه ای فقر وارد شود از در دیگر امکان بیرون رفتن دین زیاد است!
  بدون شک همه چیز در پول و مال دنیا خلاصه می شود: غسل کردن و طهارت ما، مهر و تسبیح و زمین محل عبادت ما، حتی یک شورت برای مردان هنگام نماز خواندن و … همه و همه پول میخواهد!
  بدون شک امام حسین بعد از ورود به کربلا، با مال دنیا ابتدا زمین کربلا را خریداری کرد و سپس آن واقعه عظیم و حقیقی اسلام به وقوع پیوست!
  بدون شک اسلام حقیقی با عشق انباشته کردن مال دنیا مخالف است. انباشته کردنی به قیمت نابودی و فقر دیگران، انباشته کردنی به قیمت نابودی طبیعت و نسل های آینده و…
  محمد ۱۳۴۵ شما کاملا درست فرمودید، قبلا اسم جالبی انتخاب نکرده بودم. امیدوارم این اسم جدید را درست انتخاب کرده باشم و اعتقادات دیگران را بازیچه قرار نداده باشم.
  به امید اسلام حقیقی…

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


 • تازه‌ترین خبرها