سه شنبه, ۰۳ مرداد ۱۳۹۶
آخرین خبر با عنوان ، مشکل زمین کلینیک پزشکی تامین اجتماعی انار برطرف شد در 6 ساعت قبل منتشر شده است .
»   اخبار انار, سلامت  »   پیاده‌روی با پای برهنه بر روی چمن و ماسه را از دست ندهید
۱۰ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۰۳
پیاده‌روی با پای برهنه بر روی چمن و ماسه را از دست ندهید

پیاده‌روی با پای برهنه بر روی چمن و ماسه را از دست ندهید

پزشکان دریافتند پیاده‌روی با پای برهنه بر روی چمن فواید بسیاری برای سلامت دارد.

به گزارش ایسنا و به نقل از زی نیوز،. حتما شنیده‌اید افراد بسیاری بر روی چمن با پای برهنه در صبح و عصر پیاده‌روی می‌‎کنند که این پیاده‌روی علاوه بر لذت‌بخش بودن، فواید بسیاری برای سلامتی دارد.

زمانی که افراد با پای برهنه بر روی چمن، خاک، شن، ماسه و یا هر سطح طبیعی قدم برمی‌دارند، باید بدانند که این پیاده‌روی خواص درمانی دارد.

محققان در ذیل برخی از فواید پیاده‌روی با پای برهنه بر سطح طبیعی را ذکر کرده‌اند:

*برقراری ارتباط با زمین

وقتی شما پابرهنه بر روی زمین راه می‌روید، با انرژی طبیعی زمین ارتباط برقرار می‌کنید که این تبادل انرژی بین شما و زمین منجر می‌شود افکار منفی را رها کنید و انرژی تازه بدست آورید.

*آرامش ذهن، بدن و روح

راه رفتن صبحگاهی برای ذهن، جسم و روح بسیار مفید است. در صبح با استنشاق هوای تازه بدن کار خود را درست آغاز می‌کند. نورخورشید، هوای تازه و فضای صبح منجر به تولید هورمون آرام‌بخش در بدن می‌شود.

* مفید برای چشم و بینایی

پیاده‌روی با پای برهنه در صبح برای چشم و بینایی خواص بسیاری دارد. پاها مناطقی دارند که با اعضای بدن در ارتباط هستند.

راه رفتن بیشترین فشار را بر روی انگشت اول، دوم و سوم می‌آورد که این نقاط بر سلامت چشم تاثیرگذارند.

*دریافت رایگان ویتامین D

دریافت ویتامین D در پیاده‌روی با پای برهنه بر روی چمن در صبح بسیار موثر است. دریافت این ویتامین به شما برای داشتن استخوان‌های سالم و دوری از انواع بیماری کمک می‌کند.

کسب انرژی‌های مفید برای بدن

پیادروی با پای برهنه برای کسب انرژی‌های مفید بسیار موثر است. علاوه بر این ایجاد انگیزه و آرامش روحی و روانی از مزایای این پیاده‌روی است.

4 دیدگاه برای پیاده‌روی با پای برهنه بر روی چمن و ماسه را از دست ندهید

 1. شفایافته خام گیاهخواری
  +2

  جالبه خیلی جالبه …توصیه های ۲۰سال پیش جمشیدخدادادی حالا شده اکتشافات روز پزشکی…واقعاکشورجالبی داریم…کاری که مافیای پزشکی با جمشیدخدادادی کرد دقیقا مافیای خودرو با جمشیدآرین کرد…تاریخ هیچ موقع این دو جمشید و ظلمی که به ایشان شده رو فراموش نمیکنه

 2. غمگینم بخدا
  0

  جمشیدارین اولین مخترخ  ماشین برقی وموتورسیکلت برقی درایرانه خیلی هم شیک وباکلاس ساخته  بدون الایندگی تنهاچیزی ک ازاگزوماشین خارج میشه اب ببین چقدراین ماشینا بدرد تهران دودزده میخوره ولی حیف ک مافیای ایران خودرو جلوش وایساده وجمشید ارین این مردبزرگ برای اینکه صداشو ب گوش مردم برسونه  ماشینای برقی  رو ک ساخته بود ازدره پرت کرده بود پایین..تا ب کی ماچرااینجوری شدیم چرا داریم ب چشم هلاکتمونومیبینیمو ساکتیم چراااااااا😭😭😭😭😭😭😭

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


 • تازه‌ترین خبرها