چهارشنبه, ۰۴ مرداد ۱۳۹۶
آخرین خبر با عنوان ، مشکل زمین کلینیک پزشکی تامین اجتماعی انار برطرف شد در 12 ساعت قبل منتشر شده است .
»   سیاسی  »   نامه یک نماینده مجلس به رئیس قوه قضائیه در خصوص به خطر افتادن جان دو زندانی سیاسی
۱۱ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۵۴
نامه یک نماینده مجلس به رئیس قوه قضائیه در خصوص به خطر افتادن جان دو زندانی سیاسی

نامه یک نماینده مجلس به رئیس قوه قضائیه در خصوص به خطر افتادن جان دو زندانی سیاسی

الیاس حضرتی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نامه ای به رئیس قوه قضائیه خواستار رسیدگی به مطالبات آرش صادقی و علی شریعتی دو تن از زندانیان سیاسی و دستور سریع برای جلوگیری از به خطر افتادن جان آنها به خاطر اعتصاب غذا شد.

آرش صادقی به ۱۹ سال حبس محکوم شده است. او به دلیل اعتصاب غذا از زندان به بیمارستان منتقل شده است. علی شریعتی نیز به پنج سال حبس محکوم شده است. او هم دست به اعتصاب غذا زده است.

به گزارش ایسنا، الیاس حضرتی در نامه خطاب به آیت الله آملی لاریجانی نوشت:

«ریاست محترم قوه قضاییه
جناب آیت الله آملی لاریجانی

با سلام و احترام

همچنان که مطلعید قانون جرم سیاسی بسیار دیرهنگام به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و متاسفانه هنوز درباره هیچ کسی هم اجرایی نشده است. نتیجه چنین عملکردی این است که اکنون کسانی که در واقع مجرم سیاسی محسوب می‌شوند به عنوان متهم امنیتی محاکمه شده و در زندان به سر می‌برند. این افراد مطابق قانون اساسی از حقوق مسلم خودشان محروم شده‌اند و اکنون در شرایطی در زندان به سر می‌برند که حق آنان ضایع شده است. برای جبران این حق ضایع شده مناسب است که محاکمات آنان تجدید شده و در مجازات آنان تخفیف اعمال شود.

متاسفانه بی‌توجهی به مطالبات قانونی این زندانیان منجر به این شده است که برخی از آنان دست به اعتصاب غذا بزنند تا درخواست آنان شنیده شود؛ یعنی با به خطر انداختن جان و سلامتی خود به وضعیت موجود اعتراض کرده‌اند.

از آنجا که قوه قضاییه و مسئولان زندان ضامن حفظ سلامتی زندانیان هستند بجاست دستور مقتضی برای رسیدگی به مطالبات دو تن از زندانیان سیاسی که دست به اعتصاب غذا زده‌اند (آقایان آرش صادقی و علی شریعتی) صادر شود تا آسیبی به آنان وارد نشود و اگر حقی از آنان ضایع شده، اعاده گردد.

طبعا برای جمهوری اسلامی شایسته نیست که به خاطر تعداد انگشت شمار زندانی سیاسی، در سطح جهانی متهم به نقض حقوق بشر و حقوق زندانیان شده و تصویر نامناسبی از آن برای جهانیان ترسیم شود.

اینجانب به عنوان نماینده مردم شریف در مجلس شورای اسلامی وظیفه خود دانستم این امر را به حضرتعالی متذکر شوم تا با دستور صریح و سریع شما در این زمینه اقدام مناسب صورت بگیرد و جان دو تن از زندانیان به خاطر اعتصاب غذای ناچاری آنان به خطر نیفتد.

خداوند مفاسد امور مسلمین را اصلاح کند و خادمان به اسلام و مردم و نظام اسلامی را محفوظ بدارد.

3 دیدگاه برای نامه یک نماینده مجلس به رئیس قوه قضائیه در خصوص به خطر افتادن جان دو زندانی سیاسی

 1. همشهری
  -1

  خدایا پناه بر تو واز ظلم به مظلومی  که جز تو یار ویاوری  ندارد 

 2. بچه
  +2

  کرمان پرس:
  📝شش نکته درباره اعتصاب غذای #آرش_صادقی

  براساس شنیده‌های تائیدنشده و غیر‌رسمی اعتصاب غذای آرش صادقی محکوم امنیتی به شصت و هشتمین روز خود رسیده است. درباره این مساله ذکر چند نکته ضروری است.

  🔸اول. #آرش_صادقی یک محکوم امنیتی است که بعد از اتفاقات سال ۸۸ به زندان محکوم شده و دو ماه است که به دلیل بازداشت همسرش اعتصاب غذای نامحدود کرده است. هر چند درباره صحت این اعتصاب کسی خبر ندارد.

  🔸دو. جریان رسانه‌ای ضدانقلاب مانند بسیاری موارد دیگر از روز اول این ماجرا را پشتیبانی رسانه‌ای ‌کرد. این جریان به صورت گلخانه‌ای موضوعات این چنینی را به موضوع اول شبکه‌های اجتماعی تبدیل می‌کند. از حامیان اول این ماجرا می‌توان به کانال وحیدآنلاین و اکانت‌های حامیان مجاهدین خلق اشاره کرد.

  🔸سه. نکته مغفول در این ماجرا این است که اگر همین امروز بابک زنجانی که میلیاردها تومان پول مردم را دزدیده است اعتصاب غذا کند و گروهی در فضای مجازی برای او #free راه بیندازند باید وی را آزاد نمود یا خیر. موج‌سواری احساسی از تکنیک‌‌های این گونه عملیات‌های روانی است.

  🔸چهار. این اولین باری نیست که جریان رسانه‌ای معاند برای کسی #free می‌زنند. در بسیاری از موارد حتی این فری‌ها جواب داده و شامل رافت اسلامی هم شده است. و بعد طرف به گروه‌های تروریستی مثل مجاهدین خلق پیوسته است. مثل #شبنم_مددزاده.

  🔸پنج. در این میان از قوه قضائیه هم می‌توان یک درخواست داشت که با توجه به حجم و سرعت بالای تخریب و فضاسازی ضدانقلاب در هر موضوعی یک قرارگاه رسانه‌ای تشکیل دهند. شاید اعلام شفاف جرم این افراد یا هر چیزی که باعث روشنگری شود بسیار راهگشا باشد. حتی کسانی که می‌دانند این یک بازی رسانه‌ای است به دلیل فقر اطلاعات دستشان برای دفاع باز نیست.

  🔸شش. اگر در این موضوعات اطلاع‌رسانی درستی صورت نگیرد، ممکن است بسیاری از افراد دلسوز به دلیل انسانی‌بودن آن با چنین موج رسانه‌ای همراه شوند.

  ✍نویسنده:حامد هادیان
  http://l1l.ir/u6x

  📌منبع:صدکلمه

  به کانال خبری-تحلیلی کرمان پرس بپیوندید 👇
  Telegram.me/kermanpress

  • همشهری
    
   0

   یعنی کس اعتصاب غذا نکرده  بلکه ارش صادقی  ۶۶ روز ه که ازاستفاد ه از امکانات  رفایی زندان اوین مثل سونا  استخر شنا  وجکوزی  خود داری کرده  ودچار افسردگی روحی شده
   بسه دیگه چرا  انسان خود را هیزم جهنم دیگران کند
    وفروختن دین وایمان به چه قیمتی؟
   این همه  ۱ و ۲ و ۳ و ۴ میکنید که چی رو توجیه کنید 
   ایا توجیه کردن ظلم  را ذخیره قبر وقیامت خود قرار میدهید  
   یا ملت را ساده فرض میکنید؟

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


 • تازه‌ترین خبرها