چهارشنبه, ۰۴ مرداد ۱۳۹۶
آخرین خبر با عنوان ، مشکل زمین کلینیک پزشکی تامین اجتماعی انار برطرف شد در 12 ساعت قبل منتشر شده است .
»   سیاسی  »   پاسخ ترکان به ادعای کمک انتخاباتی بابک زنجانی
۱۵ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۰:۴۶
پاسخ ترکان به ادعای کمک انتخاباتی بابک زنجانی

پاسخ ترکان به ادعای کمک انتخاباتی بابک زنجانی

مشاور رئیس‌جمهور، کمک بابک زنجانی به ستاد حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ را تکذیب کرد.

به گزارش ایسنا، اکبر ترکان در گفت‌وگو با «جماران»، درباره ادعای کمک بابک زنجانی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر منظور این است که بابک زنجانی به ستاد انتخاباتی دکتر روحانی کمک کرده این حرف دروغ است چون ما در ستاد انتخاباتی حساب‌هایمان روشن بود و حسابدار و اداره امور مالی داشتیم و تمام دریافت‌ها و پرداخت‌هایمان هم در ستاد انتخاباتی که آقای نعمت‌زاده رئیس آن ستاد بود ثبت شده است و چنین اتفاقی نیفتاد.

وی ادامه داد: ما یک ترازنامه شفاف در ستاد داشتیم و همان موقع هم اعلام کردیم که اگر آقایان همه موافق هستند، همه کاندیداها اعلام کنند که از چه کسانی پول گرفتند و کجا خرج کردند. هنوز هم این آمادگی را داریم به شرطی که همه کاندیداهای آن دوره بیایند و اعلام کنند از چه کسانی پول گرفتند و کجا خرج کردند. افرادی که در ستاد آقای روحانی بودند الان هم در دسترس هستند؛ این افراد آمادگی دارند که ترازنامه‌شان را اعلام کنند که از کجا پول گرفتند و کجا خرج کردند. از این شخص (بابک زنجانی) هم هیچ پولی به این ستاد داده نشده و حساب‌های ستاد، مشخص است.

ترکان تصریح کرد: ما اعلام کردیم آمادگی داریم مخارج را اعلام کنیم به شرطی که همه کاندیداها این کار را بکنند. من آن موقع هم پیشنهاد کردم همه بیایند ترازنامه منابع و مصارفشان را اعلام کنند و بگویند از چه کسانی پول گرفتند و کجا دادند. همه منابع در این حساب رفت و همه مصارف هم با چک از آن حساب بیرون آمد. من پیشنهاد می‌کنم مبالغی که بابک زنجانی ادعا کرده، پیگیری شود که در صورت اثبات، هر پولی به هر کسی داده، پس گرفته شود.

مشاور رئیس‌جمهور با اشاره به این سخن رئیس قوه قضائیه که «ما سخنان زنجانی را عین واقعی نمی‌دانیم و ایشان حرف زیاد می‌زند و ادعا زیاد می‌کند و الا اگر می‌خواستیم رسیدگی کنیم باید همه کسانی که مرتبط بودند را احضار می‌کردیم»، تاکید کرد: من پیشنهاد می‌کنم آقای لاریجانی چنین اغماضی نفرمایند و دستور بفرمایند که بابک زنجانی بگوید به چه کسانی کمک کرده و بروند پول‌ها را پس بگیرند. این پول‌ها برای نفت و دولت و ملت است؛ برای بابک زنجانی نیست و به ستاد انتخاباتی هر کسی رفته، باید از آن پس بگیرد.

وی در ارتباط با حکم اعدام صادره برای بابک زنجانی نیز گفت: پول‌ها چه می‌شود؟ پول‌هایی که از بیت‌المال رفته، با اعدام او برمی‌گردد؟ من می‌گویم باید پول‌ها را پس بگیریم، بعد هر حکم قضایی که تأیید شد اجرا شود ولی پول‌ها را باید بدهد. من نمی‌دانم پشت بابک زنجانی کیست ولی نمی‌توانم باور کنم این ماجرا، تک‌نفره است. من پیشنهاد می‌کنم مقامات ذیربط برای احقاق حقوق مردم تهِ این ماجرا را کشف کنند که چه کسی است.

ترکان همچنین گفت: آیا فقط یک نفر پشت بابک زنجانی بوده؟ اگر یک نفر مثلا فردا بیاید وزارت نفت یک محموله نفت بدهد و پولش را نیاورد، دومی را به او می‌دهند؟ باز هم اگر پول دومی را نیاورد، سومی را می‌دهند؟ پول سومی را نیاورد، چهارمی را می‌دهند؟ نمی‌شود؛ این مسأله احتمالاً یک جور دیگر است و باید آشکار شود.

وی در پایان تأکید کرد: حق مردم است که بدانند پشت این موضوع چه بوده است. حتماً هم قوه قضائیه این کار را می‌کند چون من در این کار متوجه شدم که دادستان محترم بسیار جدی هستند. من فکر می‌کنم دادستان محترم و آقای محسنی اژه‌ای بسیار جدی هستند و بعید می‌دانم آقای اژه‌ای در این مورد این کار را تا انتها نبرند. حتماً این کار را تا انتها خواهند برد و حقوق مردم را استیفا خواهند کرد.

معاون سیاسی دفتر رییس جمهور: نامزدهای انتخابات سال ۹۲ دخل و خرج انتخاباتی‌شان را اعلام کنند

معاون سیاسی دفتر رییس جمهور از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ خواست دخل و خرج انتخاباتی‌شان را اعلام کنند تا مشخص شود به چه کسانی از بیت‌المال کمک شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا،حمید ابوطالبی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت:

«اکنون که همه با کمال میل خواستار اعلام علنی حساب‌های تحت نظرشان با شفافیت کامل شده‌اند، امید است این انتظار مبارک مردمی در همین ماه اتفاق بیفتد.

علاوه بر این، همه کاندیداهای انتخابات سال ۹۲ هم دخل و خرج انتخاباتی‌شان را علناً اعلام کنند تا مشخص شود به چه کسانی از بیت‌المال کمک شده است.

همه صمیمانه در این «انتظار ملی» نشان دهیم: آن را که حساب پاک است / از محاسبه چه باک است.»

به گزارش ایلنا، در خبری که واحد مرکزی خبر از نشست روز گذشته مسئولان عالی قضایی منتشر کرد به نقل از رییس قوه‌قضاییه عنوان شده بود که بابک زنجانی مدعی شده به ستاد انتخابات رییس جمهور کمک کرده است.

5 دیدگاه برای پاسخ ترکان به ادعای کمک انتخاباتی بابک زنجانی

 1. بنده
  -2

  دلواپسان ب جای همه مردم دارند تصمیم میگرند ، من میگم که اینها از بس مال حرام خوردند دیگر حرف حق نمیفهمند 

 2. منصف
  0

  یک کلام از مادر عروس!!! جمع کنید این دلقک بازیها رو . اینا میگن اونا خوردن اینا میگن اونا .همیشه سیاست همین بوده آخرش بابک رو اعدام میکنید و ختم .دوباره همین آش و همین کاسه یه عده میگن حرفهایی داشته زنجانی نذاشتن زود اعدامش کردن بازم با اعدامش یه مدت مردم رو سر میگردونن آخرش که چی میگن اون که نیست همه رو حواله میدن به اون دنیا .نتیجه گیری کرم خرما توی خود خرماست 

 3. ح-ا-ا
  -2

  سال۹۲که بابک خان درگیربودندواینهاهمش تبلیغات انتخاباتی برعلیه روحانی است.ولی ایشان رآی خواهندآورد

 4. یکی دیگه
  +4

  اینم دیگه از اون حرفا بود
  یعنی چی که بقیه بگن ما هم بگیم؟؟ بگو نمیخوایم بگیم دیگه
  شما کاندید پیروز هستی از شما شروع بشه بقیه اگه نگفتن دولت شکایت کنه
  بچه که نمیخوای گول بزنی

 5. ناشناس
  +1

  از کمک های خارجی از جمله کمک مالی آمریکایی ها با واسطه محمود عباس به ستاد موسوی و کروبی هم بگویید که میزان آن دقیقا چقدر بوده است؟

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


 • تازه‌ترین خبرها