چهارشنبه, ۰۴ مرداد ۱۳۹۶
»   سیاسی  »   انتقاد کرباسچی از BBC روی آنتن زنده
۲۲ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۱۵:۳۱
انتقاد کرباسچی از BBC روی آنتن زنده

انتقاد کرباسچی از BBC روی آنتن زنده

شامگاه سه‌شنبه در بخش خبری ساعت ۲۲ تلویزیون بی بی سی فارسی، دو عضو حزب کارگزاران حضور داشتند؛ عطاءالله مهاجرانی مهمان حاضر در استودیو بود و غلامحسین کرباسچی به صورت تلفنی در این برنامه شرکت داشت.

به گزارش «۲۴ آنلاین»، مهاجرانی تمامی سوالات یک‌طرفه مجری این برنامه را رد و تمام‌قد از مدیریت رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دفاع کرد. او هاشمی رفسنجانی را چهره‌ای موسس و نهادساز خواند و او را به بیضی‌ای با سه کانون «مردم، نظام و اسلام» تشبیه کرد که در هر مقطعی به فکر مردم بود و هرگز اشتباه استراتژیک یا تاکتیکی نداشت.

اما غلامحسین کرباسچی سخنانش را با انتقاد پررنگی به بی بی سی آغاز و صراحتا اعلام کرد که در سه شب گذشته، این رسانه انگلیسی به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی توهین کرده و در حق این شخصیت بین‌المللی ظلم کرده است.

او با اعتراض به یک‌جانبه بودن برنامه‌های شب‌های گذشته بی بی سی و دعوت از چهره‌های منتقد و معترض به هاشمی، در واکنش به مجری برنامه که مدعی بود خانواده هاشمی و خود کرباسچی در روزهای گذشته پاسخ بی بی سی را نداده‌اند، گفت: «الان هم بگذارید من حرفم را بزنم. یا حرفم را قطع کنید یا بگذارید حرفم را بزنم! کار بی بی سی در «جنایتکار» خواندن یک شخصیت بین‌المللی و ملی در ایران، توهین بود، نه انتقاد!»

دبیرکل حزب کارگزاران از حضور بهزاد نبوی با قدی خمیده در مراسم تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی یاد کرد و افزود: چهره‌هایی از نهضت آزادی هم در این مراسم حضور داشتند که نشان می‌داد حتی منتقدان هاشمی هم به احترام او در این مراسم حضور یافتند.

کرباسچی در واکنش به انتقادات روزهای گذشته بی بی سی به مدیریت هشت ساله دولت هاشمی در حوزه‌های فرهنگی و اقتصادی، خاطرنشان کرد: هر مشکلی هم در داخل کشور باشد، راه حلش هم در درون کشور هست.

2 دیدگاه برای انتقاد کرباسچی از BBC روی آنتن زنده

 1. من
  -1

  بیچاره کرباسچی که در بی بی سی دنبال حق میگرده
  بیچاره تر هم تو که در کرباسچی و بی بی سی دنبال حق میگردی

  • گُل‌پِسر
    
   +2

   بیچـــاره تر از همه هم شما هستی که کاسه داغ تـر از آش میشی و حرفای غیـرمنطـقی میزنی!
   انارپـرس رسالتش اینه که اخبار رو منعکس کنه…
   اصـــلا هم ارتبـاطی با جسـت وجـوی حـق نـداره.
   حـق و نـاحقش رو هرکی عقل داشته باشه خودش تشخیص میده.
   شما هم بجـای اینکه انــــارپرس رو مسخره کنی برو دنبال نــون که خربــزه آبـه.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


 • تازه‌ترین خبرها