سه شنبه, ۰۲ خرداد ۱۳۹۶
آخرین خبر با عنوان ، نظر اعضای جدید شورای شهر انار در خصوص شهردار آینده در 12 ساعت قبل منتشر شده است .
»   سیاسی  »   پاسخ مطهری به رئیس قوه قضائیه: بخشی از مردم نسبت به بخشی از نظام دلگیر هستند
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۷:۱۵
پاسخ مطهری به رئیس قوه قضائیه: بخشی از مردم نسبت به بخشی از نظام دلگیر هستند

پاسخ مطهری به رئیس قوه قضائیه: بخشی از مردم نسبت به بخشی از نظام دلگیر هستند

علی مطهری، نایب رئیس مجلس در پاسخ به سخنان آیت‌الله صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه که مطرح شدن «آشتی ملی» را ضروری ندانسته، گفت که بخشی از مردم نسبت به بخشی از نظام دلگیر هستند و نیاز به آشتی ملی است.

رئیس قوه قضائیه در خصوص «آشتی ملی» گفته بود: «مردم هیچ اختلاف اساسی و تفرقه‌ای ندارند که نیازمند آشتی ملی باشند.»

علی مطهری در واکنش به این اظهارات بدون اشاره به نام رئیس قوه قضائیه در صفحه اینستاگرامش نوشت: «ما هم قبول داریم که مردم با هم قهر نیستند بلکه در پی حوادث سال ۸۸ بخشی از مردم از بخشی از نظام دلگیر است و نیاز به آشتی ملی است.»

طرح «آشتی ملی» به تازگی از سوی حجت‌الاسلام سیدمحمد خاتمی، رئیس‌جمهور پیشین مطرح شده است.

حسن روحانی رئیس‌جمهور نیز در سخنرانی مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن نیز گفته بود که به دنبال آشتی ملی است: «ما در پی ساختن ایرانی آزاد، آباد و مستقل هستیم و با  پیروی از مقام معظم رهبری در پی اجماع، آشتی و انسجام ملی هستیم.»

در حالی که هواداران دولت و اصلاح‌طلبان از طرح آشتی ملی حمایت کرده‌اند اما گروه‌های تندرو و برخی مقامات با آن مخالف هستند.

مطهری شعارهایی را که از سوی شماری از مردم در مراسم تشییع آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در دی ۱۳۹۵ داده شد، تاییدی بر «دلگیربودن» بخشی از مردم نسبت به بخشی از نظام دانسته است.

در این مراسم، شماری از مردم شعارهایی در حمایت از میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد سر دادند. این سه تن از ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ در حصر خانگی به سر می‌برند و مقامات تاکنون با لغو حصر آن‌ها موافقت نکرده‌اند.

به گفته مطهری، «راه رفع کدورت»، قبول اشتباه از سوی یک طرف ماجرا نیست «بلکه دو طرف باید به اشتباهات خود اعتراف کنند، هم طرفی که زمینه فتنه را ایجاد کرد و با معترضان رفتار خشن داشت و هم طرف دیگر که با طولانی کردن اعتراضات خود موجب بهره‌برداری دشمن گردید، هر چند قصور یا تقصیر دو طرف مساوی نیست».

مقامات می‌گویند که حصرشدگان باید «توبه‌» کنند تا زمینه آزادی‌شان فراهم شود اما علی مطهری بر این باور است در حوادث سال ۱۳۸۸ محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور پیشین نیز مقصر بوده است.

15 دیدگاه برای پاسخ مطهری به رئیس قوه قضائیه: بخشی از مردم نسبت به بخشی از نظام دلگیر هستند

 1. علی
  0

  با سلام
  جه کسی هنوز ارا در صندوق بود و شمارش نشده بود پیروزی خود را اعلام کرد
  چه کسی مردم را دعوت به تشنج و اردو کشی خیابانی کرد 
  چه کسی و افرادی درخواست ار امریکا برای ایجاد تحریم شدند
  چه کسی خواستار ابطال انتخابات بود
  چه کسی  اصلا هیچ چیز جز خودش را نمی شناخت و اصرار بر حرف های باطل خود بود
  همین اینها شما مقصر را معرفی کنید  میر حسین موسوی یا محمود احمدی نزاد

  • حسنعلی منصور
    
   0

   والا، مردم ما اصلن سیاسی نبودند اقدامات فتنه گران و به آشوب کشیدن مملکت باعث شد قلب مردم جریحه دار بشه و نسبت به مسائل سیاسی حساس بشن واقعن اتفاقات سال ۸۸ قابل تحمل نبود اگر آشتی ملی رفع حصر اخلال گران نظم و امنیت ملی است مسلمن با واکنش اکثریت جامعه روبرو خواهد شد حداقل مجازات برای فتنه گران همین حصره

 2. الهه سادات
  +1

  اقای مطهری پیشنهادمیکنم کتاب های پدربزرگوارتون رویه باردیگه بخونیدوببینیدنظرایشون وامام بزرگوارمان دربرخودگردبامنافقین چه بوده..
  ضمنا اینهامتهم نیستندکه بخوادواسشون دادگاه گرفته شوداینهامجرمندوهرکس هم شک داردبه عقل خودشک کند…شماهم نمیخوادباانداختن این موضوعات پیش پاافتاده دربین مردم دوقطبی ایجادکنیدوازش برای رای گرفتن اقای روحانی استفاده کنید…بزرگترین رقیب اقای روحاااانی کارنامه چهارساله ایشون است پس بیخودی به خودتون زحمت ندید والسلام اقایون اصلاح طلب…

 3. الهه سادات
  +1

  اصلا هنوزهم هیچکس نمیدونه اکثرتحریم هابخاطرنامه همین اقایون فتنه گربرای تحریم ملت بوده…بزرگترین ظلم روبه انقلاب واسلام ومردم کردن همین ادمهایی که الان اقای مطهری داره ازشون دفاع میکنه

 4. عجيبه
  +2

  اشتی ملی کیلویی چند. باید از مردم عذر خواهی کنن بخاطر دروغشان

 5. رضا
  -2

  دوستان اگر واقعا حرفهای شما درست است و محصورین خطاکارند و دولت احمدی نژاد بی تقصیر است پس چرا حتی یکبار تریبون را در اختیار متهمین اصلی قرار نمیدهند ؟؟؟؟ چرا تعدادی جوان را با ….جلوی دوربین قرار دادند و اعترافاتشان را در تلویزیون پخش کردند ولی موسوی و کروبی را نه ؟؟؟؟ فکر میکنید چرا به محصورین اجازه برگزاری جلسه دادرسی و دادگاه علنی نمیدهند ؟؟؟؟ جناب خلخالی برای معاندین و منافقین دادگاه برگزار میکرد و بعد تیرباران میکرد ولی چرا الان برگزار نمیشود ؟؟؟ سوالات زیادی مطرح است ولی جوابی برایشان نیست .

 6. ارش 67
  +2

  مرگ بر دروغ گویان و ظالمان و فتنه گران …انان که به عاشورای حسین هم رحم نکردند.

 7. واقع بین
  -1

  چه انتخاباتی بود که ساعت ۱۲ شب همان روز انتخابات ارا خوانده شد یک روزی خود احمدی نژاد واقعیات انتخابات رابر ملا میکند ویک عد افراد ساده لو میفهمند چه گولی خوردند انتخابات روحانی ۴۸ ساعت بعد از پایان انتخابات ارا ی نهای اعلام شد اما درانتخابات احمدی نژاد ۵ساعت بعد از پایان انتخابات احمدی نژاد دروغ درکشور نهادینه کرد وآفت یک کشور دروغ است راحت مثل اب خوردن دروغ میگفت

 8. واقع بین
  -3

  واقعن مهندسی شده بود

 9. ناشناس
  +3

  اجتماع باشکوه مردم ایران در روز ۹ دی سال۸۸ و شعارهای مرگ بر منافق آنها نشان داد که اکثریت قاطع مردم ایران با اقدامات موسوی و کروبی مخالف هستند و اجتماعات ۲۲ بهمن در سالهای بعد از ۸۸ هم نشان می دهد که مردم ایران با هم قهر نیستند که نیاز به آشتی داشته باشند و جایی که منافع ملی ایجاب کند همه در صحنه حاضرند و آشتی ملی در اینجا معنایی ندارد.شعارهایی هم که در تشییع جنازه مرحوم هاشمی داده شده است مربوط به اقلیت سازماندهی شده ای است که از هوادارن فتنه گران بود ه اند و آقای علی مطهری و امثال ایشان و رسانه هایی مثل انارپرس سعی در بزرگنمایی آن دارند.آقای علی مطهری اگر دلش به مملکت سوخته است هر روز فتنه به پا نکند.مردم خواهان آرامش هستند و حتی کسانی هم که به موسوی رای داده بودند بعد از اینکه اقدامات ساختارشکنانه او و کروبی را دیدند از رای دادن به او پشیمان شدند و خودشان را کنار کشیدند و در روز ۹ دی فریاد مرگ بر منافق سر دادند.مگر جماعت اندکی که خودشان هم مشکوک می زنند و سعی دارند فتنه جدیدی به پا کنند.

 10. ناشناس
  +2

  صدا و سیما از موسوی و کروبی خواست تا بیایند در تلویزیون حرفهای خودشون رو بزنند اما اونها قبول نکردند.می خواستند مملکت رو به آتش بکشند.حتی شورای نگهبان از اونها خواست شکایت خودشون رو مطرح کنند تا رسیدگی شود اما این کار رو نکردند و موسوی گفت حرف من فقط این است که انتخابات باید ابطال شود و شروع به لجبازی کرد و زیر بار هیچ قانونی نرفت و هر روز از هواداران خودش خواست به خیابانها بیایند و اغتشاشگری کنند.

 11. اصول
  +3

  ساعت ۱۰یا۱۱شب روز جمعه۲۲خرداد ۸۸روز انتخابات میرحسین موسوی اعلام پیروزی در انتخابات در جمع خبرنگاران داخلی و خارجی کرد در صورتی که عده ای از مردم پای صندوق ها بو دند و یک سوال گروه های تندرو چه کسانی هستند؟

 12. ناشناس
  +3

  کسانی‌که حماسه عظیم مردم در سال ۸۸ را به فتنه‌ای عظیم بدل کردند،دروغ گفتند،در دروغ تقلب دمیدند،در جامعه شکاف ایجاد کردند و بی‌گناهان زیادی را به خاک افکندند،طمع دشمن را بر انگیختند و باعث تشدید تحریم‌ها در پی آشوب‌ها شدند .جماعتی که خودشان جنگ به راه انداختند،شکست خوردند،قهر کردند، آبروی نظام را بردند حالا می‌گویند بیایید آشتی کنیم،آن هم آشتی ملی! یعنی خودشان را ملت می‌دانند!

 13. ناشناس
  +2

  آقای نسب عبداللهی شما که اخبار علی مطهری رو مرتب می گذاری چرا خبر مربوط به طرح بستن دهان منتقدین رو که توسط همین آقا و محمود صادقی ارائه شده است نمی گذاری؟ احتمالا یادت رفته.اما اینها طرحی رو ارائه کرده اند که هیچ کس جرات نداشته باشه در جلسات اصلاح طلبان یک کلمه از اونها انتقاد کنه.یعنی هر کس که در جلسه اصلاح طلب ها حتی جلسه ای که مجوز هم نداره از اونها انتقاد کنه بطوری که جلب توجه کنه باید بدون تشریفات قانونی ۶ ماه تا ۲ سال به زندان برود.مفهوم آزادی بیان از دید اصلاح طلبان رو هم فهمیدیم.در زمان ریاست جمهوری مرحوم هاشمی هم همین جو حاکم بود.هر روزنامه منتقدی رو پلمپ می کردند و هر فرد منتقدی رو با اتهام اینکه ضد انقلاب است دستگیر و مجازات می کردند.اینها کسانی هستند که در زمان دولت سابق عکس رییس جمهور رو جلوی خودش آتش می زدند و دست به همه نوع اغتشاشگری میزدند .اما دولت فعلی از یک طرف اجازه نمی دهد تا منتقدین دولت در دانشگاهها سخنرانی کنند.از جمله بارها سخنرانی دکتر جلیلی در دانشگاههای تهران لغو شده است.می خواهند دهان دانشجویان و خبرنگاران منتقد را هم ببندند تا فقط اونها هر دروغی که خواستند به خورد مردم بدهند و هیچ کس هم اجازه نداشته باشد از اونها مطالبه داشته باشه.آقای روحانی هم بارها منتقدین خود را افرادی بیسواد، بی ریشه، بی شناسنامه، متحجر و نادان خطاب کرده است.از طرف دیگه همین آقا می گوید ما از انتقاد افراد استقبال می کنیم.ما از آزادی بیان حمایت می کنیم.آیا این روش با استبداد رضا شاه و محمدرضا پهلوی چه فرقی می کند؟ اونها هم دوست داشتند فقط افراد متملق و چاپلوس از اونها تعریف کنند و هیچ انتقادی را بر نمی تافتند.

 14. منصف
  +2

  سلام .از آخرین پست و خبر سیاسی تا امروز ۷ روز میگذرد . یعنی تا امروز بک خبر سیاسی نداشتید یا سکوت کردید؟؟ در مورد اتفاقات سیاسی که از یک هفته میگذرد . پیام رهبر در مورد آشتی ملی؟ طرح دوفوریتی (طرح سوال ) طیف اعتدال و امید مجلس؟ سخنان امام جمعه درنماز جمعه هفته قبل ؟ و سوتی ترامپ و…….

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


 • تازه‌ترین خبرها