یکشنبه, ۰۷ خرداد ۱۳۹۶
آخرین خبر با عنوان ، نمایندگان یونسکو به انار سفر می‌کنند در 43 دقیقه قبل منتشر شده است .
»   سیاسی  »   ۵۰ اقتصاددان نسبت به خطرات قدرت‌گیری رقبای روحانی هشدار دادند
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۳۶
۵۰ اقتصاددان نسبت به خطرات قدرت‌گیری رقبای روحانی هشدار دادند

۵۰ اقتصاددان نسبت به خطرات قدرت‌گیری رقبای روحانی هشدار دادند

۵۰ اقتصاددان ایرانی از جمله محمدستاری فر، فرشاد مؤمنی، محسن رنانی، حسین راغفر… در نامه ای خطاب به مردم ایران نسبت به خطراتی که در صورت عدم انتخاب حسن روحانی متوجۀ کشور و به ویژه وضعیت اقتصادی آن خواهد شد، هشدار دادند.

به گزارش رسانه‌ها، اقتصاددانان ایرانی در نامه شان یادآور شده اند که به دلیل مدیریت نادرست و به کارگیری سیاست های مخرب دولت محمود احمدی‌نژاد، اقتصاد ایران رو به اضمحلال و خرابی گذاشت.

آنان تأکید کرده اند که بخشی از میراث به جا مانده از دورۀ محمود احمدی نژاد، بی ثباتی فضای کسب و کار، تحریم های دولت های غربی، فساد گسترده، تورم، بیکاری و زمین گیر شدن بنگاه های اقتصادی کشور بوده است.

آنان همچنین تصریح کرده اند که اگر چه چهار سال حکومت حسن روحانی بهبودی در وضعیت معیشت بخش هایی از جامعه پدید نیاورده، اما مردم ایران باید بدانند که متوقف کردن روندهای تشدیدکنندۀ فقر و فلاکت دو دولت احمدی نژاد از سوی حسن روحانی نه دستاورد ناچیزی است و نه کار آسانی بوده، به ویژه اینکه این تلاش با مقاومت ساختارهای غیرمولد در قدرت ایران روبرو بوده است.

اقتصاددانان ایرانی در جای دیگری از نامه شان خطاب به مردم ایران هشدار داده اند که در صورت قدرت‌گیری رقبای محافظه کار حسن روحانی ائتلاف بین المللی به رهبری رییس جمهوری آمریکا و اسرائیل بهانۀ لازم را برای امنیتی ساختن دوبارۀ کشور به دست خواهد آورد که هزینۀ سنگین آن را رفاه مردم ایران به ویژه گروه های کم‌درآمد و محروم جامعه خواهند پرداخت.

نویسندگان نامه در پایان نوشته اند که قدرتگیری رقبای محافظه کار حسن روحانی معضلات اقتصادی کشور را نیز تشدید خواهد کرد و نابرابری میان اغنیا و فقرا را افزایش خواهد داد که حاصلش رشد آسیب‌های اجتماعی و اشکال مختلف ناامنی در کشور خواهد بود.

انتخابات ریاست‌جمهوری ایران روز ۲۹ اردیبهشت همراه با انتخابات شوراهای شهر و روستا و میان دوره‌ای مجلس برگزار می‌شود.

4 دیدگاه برای ۵۰ اقتصاددان نسبت به خطرات قدرت‌گیری رقبای روحانی هشدار دادند

 1. ناشناس
  -3

  ملاک ما برای رای دادن به ایت الله رییسی اینست که دشمن مخصوصا سایت انار پرس اورا تخریب میکند.این کلیدی است که امام به دست ما داد….

 2. ناشناس
  -3

  بی انصافی اگر نظر من پخش نکنی..ملاک رای ما به ایت الله رییسی…..

 3. Alireza Es
  +3

  کنترل قیمت ها به کنار
  بهبود رابطه با جهان به کنار
  کنترل تورم به کنار
  آزادی ای که حق مردم هست و به خاطرش انقلاب کردند به کنار
  و هزار دلیل دیگه هم به کنار
  شما فقط اگه به شیوه ها و سیاست های نوین تبلیغات روحانی دقت کرده باشید متوجه میشید که طرز تفکر دولت روحانی جدید و به دور از هر گونه تعصب بیجاست!

  برای بقیه کاندیدا باید تاسف خورد که حتی برای معرفی خودشون هیچ خلاقیت و شیوه نوینی که مناسب جهان امروز باشه نداشتن، چه برسه به کنترل یک کشور مثل ایران !!!

  دولت روحانی پیروز است چون تعصب بیجا ندارد و هدفش پیروزی ایران ست.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


 • تازه‌ترین خبرها